Jump to content
Българският форум за музиканти

Качвате ли си музиката в Spotify?


Recommended Posts

Аз да.

Самият аз ползвам Спотифай за слушане на любима музика и откриване на нова. 

Съответно ме топли мисълта, че и мен ме има там, колкото и малко слушания да имам. 

Любопитно ми е каква част от активните тук качват авторската си музика в Спотифай и подобните платформи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравей, с моята група обмисляме подобно нещо. До колкото знам, за да качиш музика трябва да се регистрираш в дистрибуторска...ски сайт, които от своя страна качват музиката ти в спотифай, айтюнс и т.н. Естествено трябва да си платиш, това което се чудим е дали има как да се качи музика в спотифай без да плащаш и разбира се без да получаваш пари за слушанията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От моето скромно проучване преди няколко месеца разбрах че вариант да се качи безплатно музика в Spotify - няма. 

Трябва да се сключи договор с някой от Агрегаторите на права които работят със Spotify - има различни схеми на плащане, еднократна такса на песен завинаги, или месечни такси на песен и т.н. Ето едно добро четиво по въпроса: 

https://aristake.com/post/cd-baby-tunecore-ditto-mondotunes-zimbalam-or

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10.01.2019 г. at 10:41, MrDeath написа:

Здравей, с моята група обмисляме подобно нещо. До колкото знам, за да качиш музика трябва да се регистрираш в дистрибуторска...ски сайт, които от своя страна качват музиката ти в спотифай, айтюнс и т.н. Естествено трябва да си платиш, това което се чудим е дали има как да се качи музика в спотифай без да плащаш и разбира се без да получаваш пари за слушанията.

На мен ми се струва, че ако с групата сте сериозни, трябва задължително да набиете едни 30-40 долара годишно, за да ви има по платформите. Реално тези пари разделени на няколко души са равни на няколко левчета на човек на месец. От това че ви има по платформите няма да изкарате никакви пари, но поне ще ви има на картата на света. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10.01.2019 г. at 13:21, JetMan написа:

От моето скромно проучване преди няколко месеца разбрах че вариант да се качи безплатно музика в Spotify - няма. 

Трябва да се сключи договор с някой от Агрегаторите на права които работят със Spotify - има различни схеми на плащане, еднократна такса на песен завинаги, или месечни такси на песен и т.н. Ето едно добро четиво по въпроса: 

https://aristake.com/post/cd-baby-tunecore-ditto-mondotunes-zimbalam-or

Аз наскоро преминах от CDBaby на DistroKid. В общи линии няма съществена разлика. Детайлът е, че при първите плащаш такса за всеки нов твой рилийз, а при вторите плащаш годишна такса без значение броя на рилийзите. За музиканти, които искат по-често да пускат неща в платформите (няколко пъти годишно), DistroKid излиза по-рентабилно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това което видях на https://distrokid.com/ - плащаш 19.99$ на година и качаш колкото парчета искаш - ако е така наистина ми се струва много добре, 40лв на година са нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

CDBaby e еднократно и завинаги. В момента имат промоция 29 долара за албум. Към тях добавяш и 20 долара за баркод

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте,
няколко въпроса ме вълнуват по темата :


1. Има ли обратна връзка при изплащане на авторски възнаграждения - доклад или справка за публични изпълнения на каченото съдържание? 
2. Кой изплаща възнаграждението? По логика, следва да е страна по договора ви, т.е. колективната организация. 
3. Интересували ли сте се за данъчни аспекти в качеството ви на физически лица - български граждани, носители на авторски права, с изплатени авторски и лицензионни възнаграждения? 

Поздрави и успех на всички, които виждат бъдещето в онлайн платформите. 
( Миролюбиво ще си пускам дискчета с истински формат докато колата ми не е с вертикално излитане :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.