Jump to content
Българският форум за музиканти

Dimitri

Да изтактуваме Пиацола?

Recommended Posts

Здравейте и привет на всички.Извинявам се предварително за обикновенното ми питане.Не съм начинаещ , мисля че темата би била интересна за някои.

Обикновенно когато разучавам ноти, първо тактувам всички ноти и нотни знаци за да вникна в нюанса на мелодията, после в повечето случаи махам паузите и според нотописа влизам в такта, в случая 4/4.Избрал съм тези два пасажа, които са еднотипни.Защо в първия накрая свиря като един такт фа четвъртина и до осмина Срещал съм подобни случаи и в други аранжименти.Маестрото на аранжировката е един от най добрите изпълнители на Пиацола за класическа китара.

2018-12-14 18.15.11.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да схвана въпроса ти. Нотите са пределно ясни. Какво по-точно питаш? Погледни си терминологията. Мисля, че казваш “такт” на нещо друго. Цялото това, което си оградил е един такт.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът му идва от това, че не ги възприема като различни гласове, а всъщност посоката на чертичките достатъчно ясно показва коя нота от кой глас е.;)

В двата маркирани такта, първият глас на горния завършва с 'ре' (четвъртина с точка) и 'до' (осмина), докато на същото място в долния имаме 'сол' (четвъртина) и двете осмини 'фа-си' (като 'си' отива с легатура в следващия такт). Онова 'фа' горе (четвъртината), за което говори е от съвсем друг глас и съвсем логично се намества между четвъртината с точка и осмина на първия глас като ритмически попада точно на точката (образно казано), а половин време след него влиза и горната осмина 'до'.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за вниманието.Имам дългогодишно прекъсване в което не съм свирил и явно теорията ми куца

Yamaha е прав че не разделям нотите на горен и долен глас, от тук ми идва объркването с тактуването.

Ще погледнете ли, моля ви нали сега правилно го тактувам (четвъртината пауза не съм я включил)

Като втория пасаж, който съм дал за пример, първата половина от такта трябва да я изсвиря като две четвъртини.

2018-12-16 11.02.01.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.