Jump to content
Българският форум за музиканти

TrumpetNick

Моят път към джаза и импровизацията

Recommended Posts

Здравейте съфорумци, ентусиасти и фенове,

По принцип съм класически музикант, но то известно време се занимавам и с джаз и импровизация...затова превърнах страницата си във Фейса в един вид блог относно собствените си открития...той е основно на английски, затова ако някой имам нужда от превод да пита :-) ето и няколко линка....

Страницата ми във Фейса

Преминаване към импровизационно мислене (английски)

Джаз лексика (мелодични шаблони)

44030856_286529401960131_5357999533148078080_o.jpg

44797700_290167301596341_2923468231320535040_o.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От PlamenM
      И така, вие питате - ние отговаряме,

На 19 ноември , лето 2017то ще бъде организирана Loopers Open Stage Night в познатия Делта Блус Бар ( София, Кирил и Методий 41)
      Що ще рече туй - за хората като мен чели Работническо Дело - Луупери от всички страни, обединявайте се!

А сега сериозно

Доста от нас си играят с ефекти наречени loopers ili loop pedals. Само по себе си това позволява one man show  и Делта Блус Бар ми се върза на акъла да организираме отворена сцена за подобна изява.

Всичко хубаво, обаче има някои правила, дайте да се организираме, щото...

1.Няма ограничения за инструменти. Ако сте китарист, бийтбоксер, басист, пианист и тн и смятате че можете да наслагвате интересни мелодии и хармонии с луупера, заповядайте
      2. Почти няма ограничения в стиловете. Малко тийзър , участие потвърди едиииин ама много сериозен джаз китарист. Каквото мислите че е интересно и грууви, елате па го изсвирете. Сега, ако решите да излуупате последния албум на Нена Украден, Гошо може да ви спре бирата
      3.Всеки участник има между 10 и 20 минути на сцената. Сега, никой няма да гледа часовник и да ви сваля със сопи от сцената, ама се съобразявайте се, нале, че то инак вдъхновението безкрайно...
      4. Правите , що правите,  всеки трябва да може да си разпъне кабелчета, педали , луупчета и да се включи за 5-6 минути. Става просто ако си нарисувате на листче настройките на усилвателя и централно. Ако сме 6-7 човека, няма как за всеки да се прави много тежък отделен сетъп , все пак идеята е да се забавляваме а не да редим кабели. Саундчек ще има, оттам нататък всеки се оправя сам, е, ще помагаме де
      5.Не става да си запишете парчето на луупера вкъщи и там да ни го пуснете. Идеята да е импровизация в реално време - което не изключва вариантът да си свирите предварително измислени схеми, ама ни излъжете че е баш сега ви е хрумнало
      6. Генерално не е ок да се свирят баяти парчета като лууп и отгоре да се солира. Изключват се стандартни джаз, блус, рок схеми...просто да не е баш парче.
      7. Нямам луупер- какво да прая? Ми пак елате, аз с удоволствие ще ви заема моя Бос РЦ 20 и за 20 секунди ще ви обясня как се борави.
      8. Нескромно, ама аз ще се обява за джем лийдер, и при грубо неспазване на по горното си позволявам да прекратя участието на въпросния. Както се случва на всеки читав джем, между впрочем
      9. Всеки има право да си викне другарче - един мелодичен( двоянка, бас саксофон, индийска флейта или един ритмичен инструмент ( долна челюст от перуанско магаре). Ама идеята не е все пак да качваме групи с луупер на сцената..

Сега, малко логистика.

До тук, потвърдили са ми 3ма в това число и аз. За да има смисъл да се прави, ми трябват поне още трима, ама сигурни.Иначе аз мога да откарам два часа концерт с луупер и съм го  правил, ама не искате.

В клуба и два китарни и един бас усилвател, микрофони централно и аз ще взема и АЕР усилвател за акустична. Моя луупер ще на разположение на който няма.

Ми те тва е, ако някой има желание , да се запише в темата. Въпроси в темата или ако са много неприлични на лично.
      Ако се навием, може да стане забавно и приятно начинание, което да го повторим в бая места из София и страната.

Поздрави
      Пламен
    • От Old_Shetarhand
      Видеото е ... от може би Септември, тва конкретно тук беше първото ми свирене с момчетата , и преди Скилър-а и Атешкан да се присъединят към проекта.

Суингин' Хол

Наско Хаджиев
      Тодор Бакърджиев
      Ерол
      Стунджи
      и Аз

"Който репетира...се учи да репетира..." беше казал един другар.... та тук е олицетворение на поговорката.... и на без репетиция - толкоз хахахах
    • От savov
      Подробности и официална информация в сайта на театъра.

• От YtseJam
      Rocking The House
      http://www.youtube.com/watch?v=_HWQKEY8sBs

Three Finger Blues
      http://www.youtube.com/watch?v=pJkx2o0a9x0

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.