Jump to content
Българският форум за музиканти

• 0
TONY

Да избистрим стратегията ми за запис на групата

Въпрос

Разполагам с 2 цифрови тракера

The D1600 provides 8-track simultaneous recording and 16-track playback in 16-bit mode, or 4-track simultaneous recording and 8-track simultaneous playback with true 24-bit quality. 40GB hard drive yields over 120 hours of recording time

Zoom HD8CD can hold up to 240 hours of CD-quality, 16-bit/44.1kHz resolution digital audio.

1. Етап - запис на акустични барабани, някъде където има добре звучащ комплект. Може да предлагате къде в София.

Траквам 8 писти, примерно на D1600 в track simultaneous playback with true 24-bit quality.

Микрофонен сет за барани имам. Може да се тракнат примерно на комп и след редактирането да ги взема.

2. Етап - запис на китари, бас и вокали.

Това може да го направим в репетиционата, добре звуко изолирана е, акустично третирана.

Суров микс на барабаните - на стерео трак на зума и тракваме останалото.

Ако се наложи може да се тракват вокали, където ще смесваме,

3. Смесване и мастеринг.

Ще се пробвам да си направя и собствен микс.

Но е добре да се доверя на някой с опит.

Логичният въпрос би бил, защо ми е да се занимавам с галимации, а не отидем някъде за запис от -до.

Отговора - така би трябвало да излезне примерно на половината, най - малко при тракинга, да плащаме тарифа като за репетиция. Опция е, ако от някъде предлагат твърда тарифа за запис на парче.

Така или иначе разполагам, с прилична техника.

Засега нямам собствена репетициона/ студио. Ако някой даде съвет за помещение, къде, също е ок.

Цел да докараме запис поне на ниво, на предният ни студиен демо такъв, отпреди близо 2 години.

https://soundcloud.com/uran242/handful-of-rain-1-wav

Георги, който ни записва тогава, вече е неоткриваем, и студиото му изглежда е закрито.

Иначе ми допадаше как записва и работи. Но като няма връзка, действаме според ситуацията.

Редактирано от TONY

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

• 0

Имена няма да споменавам, защото за добрите ще бъде безплатна реклама, а за другите повод

да си разваляме отношенията, няма смисъл.

Много, Ви моля! Ама, Вие наистина ли искате пари, за такива записи !@? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Може ли линк към продукция на тези последните, че ми стана интересно...на ЛС, за да не си разваляш отношенията. :greenangel:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0

Да ти кажа, помня само тези, които ми харесаха.

Ако си пусна гугъл, сигурно ще се сетя и тези, които не харесах.

Но това е само лично и моментно впечатление.

Всеки може да си направи проучване и прецени.

Понякога съм категоричен, понякога се усъмнявам в себе си и преценките си.

Да кажем, че днес съм down, което знаюи, че не искам да "сипвам" на някой незаслужено.

Но може и да съм бил прав, като съм си казал " тези пък, за какво искат пари".

Гугле. ком и преценете сами.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.