Към съдържанието

Снимка

На кой парчета сте изкарали барабаните 1 към 1?

• Please log in to reply
143 отговора на тази тема

#31 THE_INEXORABLE

THE_INEXORABLE

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 385 Мнения:
  • Инструмент:Барабани

Публикувано 20 януари 2007 - 01:35

Пуста му българска работа. Някой спомене "1:1?", друг "що пък 1:1?", трети "ти т'ва не вярвам да го изкарваш 1:1" и такаааа over and over с каквато и тема да се захванем.
Не знам к'ва му е идеята на пича, дето е задал темата, но мисля, че тя е прекалено тясна като смисъл, за да има неща от рода на поредното заяждане.
Лека нощ!
Blast to the Last!

"We, as extreme drummers are at an exciting point in the musical “time-line”. Through understanding, education and knowledge about our drumming, we are slowly showing the rest of the musical world that we are drummers to be heard and taken seriously."
From "History of an Unknown Genre" in Derek Roddy's Bio.

"MD: There are no special techniques in developing your speed?

Derek: No. I think technique is an overused term in drumming. I believe we all develop our drumming skills in basically the same way and then it becomes a matter of pushing yourself to the level that you want to achieve. I think all the discussion of various techniques is a bunch of hogwash. It’s basically overused terminology for people who don’t want to do the work that’s required to achieve your goals. Once you develop the physical principles of controlling drum sticks in your hands, it’s simply the natural evolution of motion that allows you to advance your skills, not some technique that somebody put their name on."

Modern Drummer Magazine © 2008

#32 jeleto

jeleto

Желе

• Members
  • PipPipPip
  • 294 Мнения:
  • Инструмент:Барабани Tama

Публикувано 20 януари 2007 - 09:59

Е... чакай малко.. с никой не съм се заяждал, просто казвам, че ако я прави тая песен значи наистина ГОЛЯМО БРАВО. Българската работа за мен е това, че всеки се намесва когато му дойде и пуска по едно мненийце, за да не остане по-назад... но добре, щом е заяждане - млъквам, аз казах какво свиря.

#33 evans

evans

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1109 Мнения:
  • Инструмент:drums,piano

Публикувано 20 януари 2007 - 10:20

Аз по принцип необичам да вадя 1;1,просто ме хващат нервите и започвам да млатя всеки,който е до мен.

#34 Mladen

Mladen

Редовно навъртащ се

• newbies
  • PipPipPip
  • 194 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 20 януари 2007 - 12:48

Не,че съм против,но лично аз никога не ваддя 1:1 с разни изключения разбира се. Примерно :
Тото (не можеш да си измисляш,там където е свирил Поркаро :) )
Принс
Лени Кравиц

на техните парчета свиря 1:1 - на всичко друго съм си аз :)

Чакай малко, ами Simon Philips, тогава можеш да си импровизираш ли.
Според мен той е мн. по откачен от Поркаро, (който, както казва един познат умира от "удар").
Аз лично не съм привърженик на ваденедо едно към едно, преди свирих с барабанист, които не може друго яче! И най-олигофренски барабани от рода на Manowar (то не че там има нещо за вадене) си ги вадеше 1:1, но там е радотата че той се занимава с прогреив, а там нема как, тъпанара не удря ли където трябва не може, вс. става смешно!!!
Така,че МНОГО зависи какво свириш като стил!!!
Та с този съшия свирехме комерс.А той винаги, абе все едно ти свири на живо барабаниста на съответната група, чак дразнеше. И като свърши песента, почва фигури на Порт Ной, Саймън,... И то точно гореспоменатите Theatre-и
Но от гл. точка на импровизирането...,малко му куцаше (то не че аз тогава бях виртуоз), но както казват:
Науката убива твореца и е вярно!!!
Greats!!!

Този пост е редактиран от Mladen: 20 януари 2007 - 12:54

Колкото повече,толкова повече!!!
Мечо Пух

Продава се Dynacord-es 620

#35 tupoto kopele

tupoto kopele

Low Battery Thinker

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1671 Мнения:
  • Инструмент:barabani

Публикувано 20 януари 2007 - 12:57

Тва и преди съм го казвал ама айде пак....в цял (всяко интервю в Modern Drummer или Rhythm) свят великите барабанисти разказват как са се счупвали да вадят...единия знаел всичко на Пърпъл, другият свирел на на сън Цепелин, третият изяждал всичко на Ръш, което успявал да намери....ама ние тука не...даже го изкарахме вредно ваденето :) :) :D

#36 Mladen

Mladen

Редовно навъртащ се

• newbies
  • PipPipPip
  • 194 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 20 януари 2007 - 13:10

А и какво мy се чудите толкова нa drummer 93???
Прсто има хора които са прецизни и им се занимава ( и да ви кажа не за лошо). Вс. е до упражнение и търпеливост!!!Талантът е от 1 до 3 %.Разликата е там, че по-талантливите схващат по-бързо!!!

Greats!!!

Този пост е редактиран от Mladen: 20 януари 2007 - 13:12

Колкото повече,толкова повече!!!
Мечо Пух

Продава се Dynacord-es 620

#37 NeonGod

NeonGod

Разумът На Сънят Ражда Чудовища

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1221 Мнения:
  • Инструмент:Тама,Evans,Sabian,Valeto

Публикувано 20 януари 2007 - 13:27

а ся кво стаааааааа бе хора кво ви прехвана темата е до колкото си спомням кои кво е изкарал 1/1 нали така.вие от сякъде едвали не си цепите някви контри на секи пост.тва е тъпо.

#38 makedonetsa

makedonetsa

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 377 Мнения:
  • Инструмент:barabani

Публикувано 20 януари 2007 - 14:45

Пичове излъгах !
Всъшност съм вадил ама 1:1 Jump на Ван Хален !

#39 Egon

Egon

Тежко пристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1315 Мнения:
  • Инструмент:вокал, китара

Публикувано 20 януари 2007 - 15:09

Не, нем ваденето си е нужно, така човек заучава, аз примерно ум ирах едно време да вадя разни нща на Поркаро, защото е коренно противолоположен на мен като мислене и винаги съм се дивял как на човек може да му хрумне на това място да изсвири точно това.
Както се каза по-горе, ако искаш да влезеш в главата на някой откачен барабанист, няма по-директен път от този на ваденето.

#40 eL_NinYo

eL_NinYo

Изпълнителен директор

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3108 Мнения:
  • Инструмент:TAMA / ZILDJIAN

Публикувано 20 януари 2007 - 15:09

Абе не се научихте китаристите да не пишете в нашите теми,като не сте компетентни !!!! :metalist: :metalist:

#41 Uraganski

Uraganski

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 99 Мнения:
  • Инструмент:ударни инструменти

Публикувано 20 януари 2007 - 16:04

[quote name='Mladen' post='204945' date='Jan 20 2007, 01:48 PM'][quote name='eL_NinYo' post='204116' date='Jan 18 2007, 10:18 AM']Чакай малко, ами Simon Philips, тогава можеш да си импровизираш ли.Според мен той е мн. по откачен от Поркаро, (който, както казва един познат умира от "удар")

Както казва пък един друг мой позната "Всяка жаба да си знае гьола" <_<

Този пост е редактиран от Uraganski: 20 януари 2007 - 16:10

Важна е идеята!

#42 NeonGod

NeonGod

Разумът На Сънят Ражда Чудовища

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1221 Мнения:
  • Инструмент:Тама,Evans,Sabian,Valeto

Публикувано 20 януари 2007 - 18:11

хахахахах да се похваля неска как ми започна деня събуждам се ама много ми се млатат барабаните и съответно от много време се зарибявам по една песен на Red Hot-Dani California.пускам си пърчето да брамчи до като си измия гурлясалите очи :D и си пусна едно кафе.хахахах и кво става бе на слушане много лесно ама като седнах тва да го изпразкаш 1/1 да ама сабахлен :) :) .наще ме намразиха :) цялото парче до-като го изкам та преди малко с голяма гордост ви казвам че го направих :) отнеми много време но си заслужаваше толкова много тропене парчето е .......... изкъртващо мивки.та утре пак е ден аиляк и може пак да хвана да изкарам нещо нече нещо но тая тема от както я сложихте бая пак ме накара да вадя песни едно кам едно.нещо което бях забравил.и бих ви казъл едно голямо мерси :rolleyes:

Този пост е редактиран от NeonGod: 20 януари 2007 - 18:13

#43 EX-FLAMES

EX-FLAMES

леко начинаещ

• Members
  • PipPipPip
  • 388 Мнения:
  • Инструмент:барабани

Публикувано 21 януари 2007 - 01:15

Извинявам се за тъпия въпрос,но "вадене"1:1 не означава ли да изсвириш дадена песен по абсолютно същия начин по който го е изсвирил съответния барабанист,или по конкретно,абсолютно всичко,нещо като дубликат????

#44 petkunq

petkunq

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 41 Мнения:
  • Инструмент:drums(ударни)

Публикувано 21 януари 2007 - 17:02

http://www.zanorg.co...dperso/punk.htm

Този пост е редактиран от petkunq: 21 януари 2007 - 17:03

Death is certain, life is not !

#45 Jorkata

Jorkata

Нищо вярно, всичко позволено..

• newbies
  • PipPipPip
  • 170 Мнения:
  • Инструмент:бабарани;):)

Публикувано 21 януари 2007 - 17:41

Мхахахахаха, тва кърти, 4овек!!!!!! :) :) :) :) :) :)
G.O.D.S.E.N.D. MAHA KALI

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни