Jump to content
Българският форум за музиканти

На кой парчета сте изкарали барабаните 1 към 1?


Recommended Posts

...е,има некои,които посвирват И разни по-фънкарски и груув-ориентирани нещица(от време на време) :) .Боги,що ме забравяш,бате :) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 143
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

...е,има некои,които посвирват И разни по-фънкарски и груув-ориентирани нещица(от време на време) :) .Боги,що ме забравяш,бате :ph34r: ?

 

 

Аз за тебе знам ;) Ама то с един двама не става работата :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе кво се занимавате с глупости, свирете АC/DC :lol:

 

 

Тоя пък и той се изцепи :)

Въпроси, коментари и отговори - към колегата Dez, ако обичате!

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая вечер в Русе свири Калин Вельов с Иван Лечев и свириха едно парче на Miles Davis,Калин не го изсвири едно към едно,но начина по който беше изградил груува ми хареса повече от оригинала,но всеки вижда различно нещата :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
the beatles - let it be
Има ли още групи, които се занимават да ги свирят тези парчета :greenangel:

 

 

 

on topic: random парчета на Borgir [това свирим все пак]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами чесно казано ваденето на песни дали само мелодията или ритъма няма нищо общо с това дали можеш да свириш на барабани.

 

Ваденето на песни зависи изцяло от солфежа от това до колко тие развито чуството за ритъм ,музикалния слух и доколко добре можеш да солфежираш.

 

Тоест може да неси виждал барабани на живо но да можеш да извадиш и нотираш и най-сложния ритъм без значение кои барабанист го е изсвирил.

 

За тези дето се кълнът че било невъзможно да се вади едно към едно някоя песен,може да се извади едно към едно всичко не само барабаните ми всеки инструмент.

 

Давам пример с класическата музика там винаги се свири едно към едно,в джаза или в рок музиката всеки един аранжор може като чуе едно пърче да си запише функциите на акордите и след това без проблем да ти го "изпляска" на пианото в оригинал.

 

Така че барабанистите които немогат да изкарат ритъма на някоя песен и да го повторят е не защото свирят лощо на барабани а защото имат лоша музикална култура и неразбират бъкел от солфеж и теория на музиката.

 

Mного добър пример със барабаниста на AC/DC /макар аз да не ги харесвам/ ,изключително важно е един барабанист да бъде точен и ритмичен,ако в една песен нямаш никаква причина да сменяш темпото просто си длъжен да държиш ритъма от край до край в едно темпо.

 

Може да си свирил грешен ритъм,може да неможеш да правиш импровизации и сола,да имаш еднообразни брейкове или дори да свириш на скапани барабани обаче колеги по-голяма излагация от това да неможеш да задържиш едно темпо и да си неритмичен за един барабанист няма!!!

 

Умирам си от смях когато по разни у4илищни групички китариста или фронтмена се обръща назад зада "подаде" на барабаниста кога да почне ,или брои раз,два три.. зада знае в къкво темпо да почне групата :hysterical: а барабанистите им за какво са там за окраса да запълват хоризонта. :P

 

А пък за Металика са на скоро Ларс нотирал барабаните на някои от старите им пърчета и ги продава в книжка,обаче беше разкритикуван от доста барабанисти че били много елементарни макар че като ги слушаш изглеждат доста трудни но на практика яките пърчета обикновенно излизат лесни за свирене.

Редактирано от A-L-A-D-I-N
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...е,има некои,които посвирват И разни по-фънкарски и груув-ориентирани нещица(от време на време) :) .Боги,що ме забравяш,бате :) ?

 

 

Аз за тебе знам :) Ама то с един двама не става работата :)

 

Много ги обичам такива тежкарчета като тебе дето са висша класа и знаят какво е груув. А другите са скапаняци.

Редактирано от Spaz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърде относително е да каже човек че е изкарал 1:1,защото самите барабанисти,тоест абсолютно всеки музикант има различно мислене,това означава,че няма такова нещо като 1:1(поне за мен)пък и барабанисти от рода на mike portnoy винаги свирят с кардан,а не всички имат.относно песните на Dream theater-за мен са върха :) имат и бая сложни,обаче според моите представи изкарвам home,pull me under i dr.но аз си оставам заклет на солата като цяло...

:drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по мое сведение,тои винаги е свирил с кардан(въпреки,че не му пречи да свири и с един де)или 2 или повече каси.аз му имам 2 диска (учител за барабани) на които тои казва че може да се издокарват много неща с 1 каса или без кардан,но тои свирел винаги с кардан.ако съм в грешка ме поправи,защото може да не съм разбрал правилно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПП:

я почакаи малко!как ще кажеш че pull me under i home sa v awake?!те са в различни албуми-Once In a Live time and Scenes From A Memory!Tи маи ме изпробваш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.