Към съдържанието

Снимка

И...записах новото си парче...

8 отговора на тази тема

#1 monynikolov

monynikolov

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 156 Мнения:
  • Инструмент:бас,вокал,клавир

Публикувано 06 декември 2016 - 23:34

Пичове, това е новото парче към авторския ми проект M-Lane Project.

Композицията, аранжимента и изсвирването на почти всички инструменти и вокали са мои.

Николай Ганчев свири 6 струнните китари , а Анелия Тонева пее бек вокали на последните два припева.

Очаквам мнения, защото записвам, миксирам и  мастерирам сам, а имам желание да се развивам освен като музикант, и в студийната работа .

Приемам градивни критики и съвети. Бих се радвал ако сте активни.

Приятно слушане !

Listen on Soundcloud.com

Този пост е редактиран от monynikolov: 06 декември 2016 - 23:39

#2 yavortotev

yavortotev

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 26 Мнения:

Публикувано 07 декември 2016 - 09:31

Браво, супер се е получило :) Успех!

#3 valtondim

valtondim

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 105 Мнения:

Публикувано 07 декември 2016 - 09:53

Не е точно от стиловете , които слушам , но определено ми хареса , браво и от мен :-)

Изпратено от моят Lenovo A6000 с помощта на Tapatalk

#4 anomandrus

anomandrus

Musician Wannabe

• Members
  • PipPipPip
  • 461 Мнения:
  • Инструмент:Vocal, Guitar, PC

Публикувано 08 декември 2016 - 00:50

Добре се е получило. Хубаво пеене! Гласът носи на още малко компресия и леко eq в ниските среди. Ударните не ми допадат и ми липсва бас. Като цяло има нужда от повече пулсиране и живот в барабаните. Басът казах ли, че липсва? Има нужда от мастеринг и най вече от компресия, която да даде малко повече пънч. Женския вокал ми стои леко извън микса. Всичко това е по мое мнение и е с цел да върна конструктивен фийдбек. 

#5 monynikolov

monynikolov

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 156 Мнения:

Публикувано 08 декември 2016 - 14:40

Добре се е получило. Хубаво пеене! Гласът носи на още малко компресия и леко eq в ниските среди. Ударните не ми допадат и ми липсва бас. Като цяло има нужда от повече пулсиране и живот в барабаните. Басът казах ли, че липсва? Има нужда от мастеринг и най вече от компресия, която да даде малко повече пънч. Женския вокал ми стои леко извън микса. Всичко това е по мое мнение и е с цел да върна конструктивен фийдбек. 

Благодаря за обратната връзка! Наистина, един различен поглед е това, което търся. Не те разбрах само по отношение на баса. Можеш ли да бъдеш по-конкретен?

#6 Demiurg

Demiurg

Пилот на Валяк

• VIP listed
  • PipPipPipPipPip
  • 1097 Мнения:
  • Инструмент:bass

Публикувано 09 декември 2016 - 19:17

Мони, като цяло ти липсват ниски.  Баса е доста срамежлив, пък уж си басист. Касата също е доста рахитична и пухкава - можеш да и дадеш или повечко пънч, да стане по- нахална (в контекста на тоя звук), или да и бутнеш повече ниски, така че дори и без нахална атака да пълни повече отдолу.  Това за ниските го казвам в контекста на популярното разбиране за радио-хитов комерсиален поп, иначе на мен и така ми харесва.  Но ако ще правиш радио-хитове, хубаво е да има по-изразен груув, пулсация, която ще ти дойде от ниските.

As the Aeons Burn

Here and Now

----------------------

Ibanez SR506
Schecter Hellraiser V (Seymour Duncan Basslines pickups)
Avalon U5, Jim Dunlop MXR M80, M87, Vovox cable

#7 monynikolov

monynikolov

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 156 Мнения:

Публикувано 09 декември 2016 - 19:40

Ице, работя с 5 инчови монитори JBL.Добри са във всички отношения, но като чувам бас добре на тях на много аудио системи идва в повече. Явно просто "петичката" идва малко... И затова дърпам малко назад баса като цяло. Така пък на доста места се чува рехаво, както разбирам...Вече се чудя дали да не ъпгрейдвам на 8 инчови монитори, но пък стаята ми е малка за такива...Не знам какво да направя точно... :slap:

Този пост е редактиран от monynikolov: 09 декември 2016 - 19:41

#8 anomandrus

anomandrus

Musician Wannabe

• Members
  • PipPipPip
  • 461 Мнения:
  • Инструмент:Vocal, Guitar, PC

Публикувано 10 декември 2016 - 20:25

Проблемът ти е в помещението. Ниските не са достатъчно. За басът имах предвид не само честотите, но като цяло добре дефиниран инструмент. +нещата, които каза Ицо

#9 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10420 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 12 декември 2016 - 11:31

Когато "завършиш" микса, винаги го пускай на колкото можеш повече места, за да прецениш кое на каква система се губи или избива. Вземи си и едни читави слушалки, елиминират проблема с нетретираните помещения. С тях има други недостатъци, но слушаш на няколко места и усредняваш. Дейв Рат смесва звук за лайв на слушалки, така че... ;)

Нов Отговор

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни