Jump to content
Българският форум за музиканти

Поредният джем този път Блус


Recommended Posts

  • Отговори 70
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Много готини варианти сте записали и двамата :wacko: и съвсем различни.Чух ги внимателно и останах с впечатлението,че Роко се кефи на "черен блус" повече,а при токата ми се счуха намеци за Скоти плюс разбира се СРВ :blush: .И саунда е много благ,съответно фендерашки и гибсънски ако се не лъжа

 

 

 

Ето го и моят вариант blues

Не стана точно както исках,но и аз съм напълно съгласен с мнението по-горе-блусът наистина си е бая сложна работа.трудно е да кажеш нещо с 5 ноти

 

п.п.Саунда ми е правен с къстъм страт,тюб скриймър тс808,Меса буги амп,мик и скапана саунд карта (плюс некадърник на компютъра,последното,предполагам е ушевидно :ph34r: )

 

п.п.2Записах 2 варианта в втория свиря същите хави(почти),със същия риг и подобен саунд,но китарата е Фендер bluesjasrv.

 

На който му е интересно ,може да чуе и да сравни адапторите Бартолини и Фендер.Фендерът е направен от Алдър(Елша мисля),а къстъм страта е Мейпъл.Звукът е доста сходен и все пак различен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идвамата сте ударили много стилно, Роско ВГ ха моменти много ми напомня эа Албърт Колинс ,Кольо е эмеи , странотно ''бяло'' свирене евала ,мен лично вариант 2 по ми допада като эвук. При мен эвука е фендер стандарт СЪС 2 тексас спешъл сингли , бридж хъмбъкер текс мекс, бустер и JTM Marshall-100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове....нямам какво да кажа освен, че не правя разлика между вас и свиренето на някой от големите, както каза Токата бели китаристи щото черните си таковали мамата :greenball:.... както и да е.... Коко забелязвам, че винаги ти влиза един бърз пасаж на места една пръстовка която ти се е "забила" в пръстите но е много ценна - някой път ще се радвам много ако я споделиш така по обстойно ...тя по джазово звучи не толкова блус но за мен е трудно да разбера какво точно се случва щото е бърз пасажа и не съм свикнал да свиря така джазово...а аз по принцип всичко ми е интересно как става :) Ще опитам да се включа и тук с удоволствие..но задачката е по трудна тука признавам си.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам хора, на мен блус архаиката ми много вътре, просто вярвам в тая идея...Тоя път не можах да се сборя с рига, на кухарка ми е по-лесно, ама нели за купона, пак ш'се пробвам...

ма и някой друг...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове....нямам какво да кажа освен, че не правя разлика между вас и свиренето на някой от големите, както каза Токата бели китаристи щото черните си таковали мамата :greenball: .... както и да е.... Коко забелязвам, че винаги ти влиза един бърз пасаж на места една пръстовка която ти се е "забила" в пръстите но е много ценна - някой път ще се радвам много ако я споделиш така по обстойно ...тя по джазово звучи не толкова блус но за мен е трудно да разбера какво точно се случва щото е бърз пасажа и не съм свикнал да свиря така джазово...а аз по принцип всичко ми е интересно как става :) Ще опитам да се включа и тук с удоволствие..но задачката е по трудна тука признавам си. :)

 

Много ти благодаря за комплимента :) .аз забелязвам доста много разлики между моето свирене и това на СРВ,ама то си е повече от нормално,той човека все пак си е бил гений :D

 

Колкото до бързите пасажи,според мен мястото не им е особено много в блуса ама от време на време ги изтървам по навик.Доколкото разбрах за какво става въпрос,ти говориш за привичката ми да се набирам бо Бибоб скалата с някои хроматични апроучи вътре.Това се дължи на факта,че последните години свиря почти само джаз и някои характерни неща са ми се забили из ръцете и са изместили типичните рок и блус похвати(което понякога е хубаво,а по някога не чак дотам-като в случая).Ако ти е интересно бих могъл да се опитам да ти запиша няколко фрази бавно и бързо.Тогава,мисля,ще ги схванеш много лесно

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ненормални . Счупихте ме отвсякъде . Абе какво става тука ??? Карате ме да се срамувам от себе си . Не мога да ви пратя моята БОЗА . Сринахте ме .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото до бързите пасажи,според мен мястото не им е особено много в блуса ама от време на време ги изтървам по навик.Доколкото разбрах за какво става въпрос,ти говориш за привичката ми да се набирам бо Бибоб скалата с някои хроматични апроучи вътре.Това се дължи на факта,че последните години свиря почти само джаз и някои характерни неща са ми се забили из ръцете и са изместили типичните рок и блус похвати(което понякога е хубаво,а по някога не чак дотам-като в случая).Ако ти е интересно бих могъл да се опитам да ти запиша няколко фрази бавно и бързо.Тогава,мисля,ще ги схванеш много лесно

 

Абсолютно точно си ме разбрал Коко става дума за бий боп частта ще се радвам да понауча някоя бий боп скала да си обогатя общата култура малко :greenball: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте :greenball:

 

ето моя вариянт(извинете ме за не добрия звук, а и за изпълнението на места :) )

 

 

ultramegablus

 

Свирнята е съвсем достойна,браво :) ,виж саунда наистина би могъл да бъде по-добър(в смисъл с по-малко шум),но вкрая на краищата,важното е да си правим кефа.

 

Много се радвам,че джема ти е харесал и взе участие(както и всички други свирили до сега)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свирнята е съвсем достойна,браво :) ,виж саунда наистина би могъл да бъде по-добър(в смисъл с по-малко шум),но вкрая на краищата,важното е да си правим кефа.

 

Много се радвам,че джема ти е харесал и взе участие(както и всички други свирили до сега)

 

 

благодаря ти за насърчителните думи :greenball: този джем както и всички останали ,много ме радват и се включвам с квото ми позволяват възможностите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бива ли да пуснете толкова як бекинг точно като съм без китарка... :rolleyes:

Иначе свирнята на всички е страхотна! На мен лично най-близко до сърцето ми е вариантът на Бисер! :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браточки ето го и моя блус джем - малко работата барабар Петко с мъжете ама карай .... дет се вика важното че е от сърце . А иначе голям зор с записа - понеже моя Беринджър и посмъртно не може да направи подобен саунд то варианта беше Амплитюба но аудиокартата ми е стара и с закъснение от близо 2 секунди и се наложи да записвам чиста китара и после да я обработвам а признавам си не съм го докарал до там че да съм наясно какво ще излезе от всеки тон при положение че не свиря в реално време с ефект . дано се науча някога ... както и да е джем да става . ето го и файла http://media.putfile.com/Blues-Jam-Ceko-1 . Кольо приятелю ти си виновен - нали каза по често да се включвам ..... не се сърди .... Цеко :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.