Jump to content
Българският форум за музиканти

aeon

Двоен педал Pearl P-3002D мнения

Recommended Posts

Привет на всички. Изчетох доста неща из интернет и навсякъде казват, че в този модел на Pearl P-3002 Direct drive double bass pedals левия педал няма закъснение, както е в 99% от двойните педали?

Заслужават ли си действително парите тези педали? https://www.thomann.de/intl/pearl_p3002d_demon_doppel_pedal.htm

Някой свирил ли е с такива педали?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше неотдавна тема за Direct Drive педалите. Аз лично се изкефих и само така свиря вече (моят Мапекс може да работи с верига, лента или директно).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вече ме интересува дали наистина в този модел на Пърл закъснението на левия педал е премахнато

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото повече движещи се части, толкова повече загуби има в предаването на движението, респективно е почти невъзможно да се избегне този лаг в левия педал. Обикновенно проблема идва най-вече от каретата на карданната връзка, но при този клас така или иначе загубите са сведени до минимум и се съмнявам, че ще усетиш въобще такива. Пробвал съм конкретно този модел на Пърл и наистина левия педал се усеща много добре. Друг е въпроса, че за толкова пари по-добре да пробваш всичко, до което може да се докоснеш, защото дори да няма закъснение е възможно да не е най-удобния педал за твоя крак.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли къде в БГ се продава такъв кардан? Иска ми се да го пробвам преди да го купя

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никъде. :) Доста хора вече свирят с този педал и може да разпиташ познати и приятели и евентуално да намериш, някой при който да отидеш да го пробваш. Въобще по нашите ширини последните години доста барабанисти си накупиха педали от този клас, така че при желание мисля, че ще намериш къде да пробваш и Аксиси и Трикове, както и въпросния Пърл. Ако си от София, бих ти дал да пробваш един от конкурентите на Демон-а.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никъде. :) Доста хора вече свирят с този педал и може да разпиташ познати и приятели и евентуално да намериш, някой при който да отидеш да го пробваш. Въобще по нашите ширини последните години доста барабанисти си накупиха педали от този клас, така че при желание мисля, че ще намериш къде да пробваш и Аксиси и Трикове, както и въпросния Пърл. Ако си от София, бих ти дал да пробваш един от конкурентите на Демон-а.

Да, от София съм. Какъв е конкурента на демона ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От mcbet
      Здравейте. Бюджетът ми е макс 350-360 лева. Търся кардан, нов. Втора ръка не попадам на добри предложения, пък и новото си е ново. Спрял съм се на следните:

Мапекс P500 с единична верига за 250 лв.

Мапекс P600 с двойна верига за 330 лв.

Гибралтар 6711DB с двойна верига за 360 лв.

Общо взето се двуумя. Ясно е, че Мапекса П500 с единичната верига е по-нисък клас. Изборът май се свежда до двата над 300 лв. Според мен Гибралтара си заслужава повече. Какво мислите ?
    • От biohazard_kn
      Вече май си му дойде време за смяна на мойто карданче, но съм решил да потърпи още малко бой   . Та  в момента има голям луфт и изглежда е за ремонт. Тъй като не мисля да се занимавам да ходя по стругари, дали има някакъв вариант, че да си купя такава връзка? Идеи от какво може да стане, дори и да се преправя малко?

• От biohazard_kn
      Здравейте колеги! Имам проблем както сигурно някои барабанисти с моите габарити . Проблема е чее съм висок, имам и дълги стъпала а heel-toe техниката за свирене ми е много удобна. Като се има предвид че в момента свиря с кардан Millenium pd 669 stage и съм си доволен от него, можете да си представите колко малко ми трябва да постигна максимален за мен комфорт при свирене . Искам да ви попитам какви са евтините вариянти за закупуване на long board двоен педал или ако няма такива вариянти, евентуално домашната изработка на такъв. 

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.