Към съдържанието

Снимка

Двоен педал Pearl P-3002D мнения

кардан двоен педал direct drive pearl p-3002

• Please log in to reply
8 отговора на тази тема

#1 aeon

aeon

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 9 Мнения:
  • Инструмент:drums

Публикувано 31 октомври 2016 - 00:23

Привет на всички. Изчетох доста неща из интернет и навсякъде казват, че в този модел на Pearl P-3002 Direct drive double bass pedals левия педал няма закъснение, както е в 99% от двойните педали?

Заслужават ли си действително парите тези педали? https://www.thomann....oppel_pedal.htm

Някой свирил ли е с такива педали?

#2 Baby Thomas

Baby Thomas

Professional Hater

• Mods
  • 10473 Мнения:
  • Инструмент:AllTube AppleMac

Публикувано 31 октомври 2016 - 12:07

Имаше неотдавна тема за Direct Drive педалите. Аз лично се изкефих и само така свиря вече (моят Мапекс може да работи с верига, лента или директно).

#3 aeon

aeon

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 31 октомври 2016 - 12:23

Най-вече ме интересува дали наистина в този модел на Пърл закъснението на левия педал е премахнато

#4 axel

axel

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 375 Мнения:
  • Инструмент:барабани

Публикувано 31 октомври 2016 - 18:43

Колкото повече движещи се части, толкова повече загуби има в предаването на движението, респективно е почти невъзможно да се избегне този лаг в левия педал. Обикновенно проблема идва най-вече от каретата на карданната връзка, но при този клас така или иначе загубите са сведени до минимум и се съмнявам, че ще усетиш въобще такива. Пробвал съм конкретно този модел на Пърл и наистина левия педал се усеща много добре. Друг е въпроса, че за толкова пари по-добре да пробваш всичко, до което може да се докоснеш, защото дори да няма закъснение е възможно да не е най-удобния педал за твоя крак.

#5 aeon

aeon

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 01 ноември 2016 - 00:37

Знаеш ли къде в БГ се продава такъв кардан? Иска ми се да го пробвам преди да го купя

#6 axel

axel

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 375 Мнения:

Публикувано 01 ноември 2016 - 20:41

Никъде. :) Доста хора вече свирят с този педал и може да разпиташ познати и приятели и евентуално да намериш, някой при който да отидеш да го пробваш. Въобще по нашите ширини последните години доста барабанисти си накупиха педали от този клас, така че при желание мисля, че ще намериш къде да пробваш и Аксиси и Трикове, както и въпросния Пърл. Ако си от София, бих ти дал да пробваш един от конкурентите на Демон-а.

#7 aeon

aeon

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 02 ноември 2016 - 16:29

Никъде. :) Доста хора вече свирят с този педал и може да разпиташ познати и приятели и евентуално да намериш, някой при който да отидеш да го пробваш. Въобще по нашите ширини последните години доста барабанисти си накупиха педали от този клас, така че при желание мисля, че ще намериш къде да пробваш и Аксиси и Трикове, както и въпросния Пърл. Ако си от София, бих ти дал да пробваш един от конкурентите на Демон-а.

Да, от София съм. Какъв е конкурента на демона ?

#8 axel

axel

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 375 Мнения:

Публикувано 02 ноември 2016 - 17:53

Trick Pro 1V

#9 aeon

aeon

Ослушващ се

• Members
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 07 ноември 2016 - 01:28

ти усещаш ли латенцията в левия педал ?

Also tagged with one or more of these keywords: кардан, двоен педал, direct drive, pearl p-3002

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни