Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Т.е. като пусне МИДИ файла да не се налага да донагласява бленди и т.н., а направо да си тръгне от раз.

Точно така!

 

Благодаря много, ще го пробвам :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравеите Фенове на Cubase SX 3 наскоро страшно се запалих по тази програма.Обаче срешнах следния проблем.Изтеглих си Virtual Bassist и вески път когато искам да го инсталирам като стигна до Driver-а Steinberg.Virtual.Bassist.v1.0.0.504ISO-H2O и NOD32 ми показва че имам вирос в "emu.dll" и няма друг начин освен да го изтрия и след това нищо не работи.Трябва да преинсталирам Cubase Sx SX_v3.0.2.623 на ново.Направо се видях в чудо.Ще се радвам на всякаква помощ.Много искам да работя с Virtual Bassist.Благодаря предварително :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите Фенове на Cubase SX 3 наскоро страшно се запалих по тази програма.Обаче срешнах следния проблем.Изтеглих си Virtual Bassist и вески път когато искам да го инсталирам като стигна до Driver-а Steinberg.Virtual.Bassist.v1.0.0.504ISO-H2O и NOD32 ми показва че имам вирос в "emu.dll" и няма друг начин освен да го изтрия и след това нищо не работи.Трябва да преинсталирам Cubase Sx SX_v3.0.2.623 на ново.Направо се видях в чудо.Ще се радвам на всякаква помощ.Много искам да работя с Virtual Bassist.Благодаря предварително :hello:

Изключи НОД32 - инсталирай всичко - после пак го включи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

и аз имам проблем с Cubase Sx 3.

Стартира се програмата, след което се наблюдава една неактивност на панели от главното меню.

? :wow:

=> нито мога да свържа миди клавиатурата със софтуера, нито мога да боравя с него.

Ако някой се досеща за възможни причини-моля! :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Хора Реших проблема и то много лесно просто махнах Нод-а и сложих друга антивиросна и се инсталира без проблеми.Ама сега пук имам друг проблем.Някои знае ли как да настроя Виртуалния басист д асвири нотите които аз искам засхтото то си е нагодено сега с готови ритми и стилове а аз искам да си пиша нотите.Ако някои знае PLS Help.Направо ще го призная :lol: аз го умувам 3,4 дена вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да продължиш и години, но няма да стане. Не е направен за това просто!!! А и да си призная хич не ми хареса. Повече ми допадна Broomstick Bass. Там също имаш готови ритми, но може да го ползваш и да просвирва МИДИ (нотите, които си написал). Другия голям софт в тъя област е Spectrasonics Trilogy. Голям и на размер - 5 СД-та... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Привет на всички :)

Честито Рождество Христово с най-добри пожелания за всички колеги във форума!

Имам следния въпрос:

Записвам midi с Cubase SX 3, но получавам някакво забавяне със звука :metalist:

Помагайте.........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички :dance:

Честито Рождество Христово с най-добри пожелания за всички колеги във форума!

Имам следния въпрос:

Записвам midi с Cubase SX 3, но получавам някакво забавяне със звука :headbang:

Помагайте.........

ами намали латенцията от картата колкото е възможно. Освен това ако използваш УАД или Пауъркор ефекти в този проект, както и някои стайнберг мастер ефекти (мултибенд компресора например) дилей компенсацията на Кубейса прави тия номера с мидито. Спирай наред и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти :)

ама стана ли номера или още се бориш? Пиши какво е било, за да може някой друг ако има този проблем да се оправи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте.Интересувам се дали в Cubase sx2 могат да се използват ефекти в реално време.Искам да пусна ефект на монитора на самия канал на който записвам но тои да се чува в реално време и да несе записва на пистата.Тоест искам да пусна reverb на този които пее ,но самия reverb да не се записва, както и обратно ефекта да се записва.

Редактирано от interna
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз работя с Сонар и там става,

но изхождайки от там, че с Кю Бейс са от един

клас софтуери мисля, че задължително трябва да може :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Искам да питам някой ,който е компетентен да ми препоръча някаква соунд карта,която ще работи перфектно с Cubase SX 3.Поддърржа ASIO и се разбира перфектно с него и ще намали латенцията до 1ms поне.трябва ми по възможност да е външна и да не струва много пари най-вече ;)

Другият ми въпрос е дали наистина може тази гадна латенция да се намали без да ми се разкапват звуците когато намаля буферите.Щото като ги намаля звука ми зацепва ?

Моля ви пишете ми повечко за да разбера всичко както трябава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.