Jump to content
Българският форум за музиканти

SansAmp Bass Driver DI vs Behringer V-tone BDI 21


zanev 70

Recommended Posts

Отдавна би трябвало да сте се научили да купувате с ушите си.В случая има ли значение каква е марката и колко струва?Колегата питаше конкретно за сравнение на два почти идентични ефекта с огромна разлика в цената.

blr, нали се сещаш, че "оригинала" за да звукне трябва още доста неща по веригата?Или винаги изкарваш звук с Ампег Херитидж в хола и микрофон за 20 лева?Човека питаше за симулация, то е ясно, че няма да гони звука на Абей Роуд.

Demiurg, корпоративната алчност продава логото за 50% от цената на продукта си.

Да не се повтарям, но ако пусна семпли на кадърно записан лампов амп с кабинет vs. симулация vs. софтуер много хора тук ще изпаднат в конфузна ситуация след обявяване на разултатите.

Просто ако знаете какво искате не е трудно да го чуете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предварително се извинявам на автора на темата за разводняването, но тъй като и той е коментрал в същата връзка си позволявам да постна следното мнение.

Подфорум "бас" върви с широки крачки към своята смърт, според мен благодарение на избрана компания от ултра музиканти и мега специалисти! Само погледнете първата страница с теми и вижте от коя дата са последните мнения - тъжно е! От това само можем да съдим, че стотици потребители са спрели да го посещават редовно - един от които съм аз. Не че на някой му пука или трябва да му пука, че точно аз видиш ли съм спрял да го посещавам, но очевидно същото са сторили още няколко стотин души.

Самите теми замряха доста отдавна, като единствената що годе активна беше "фукня". Сега се вижда, че и тя замира, тъй като няма кой да ви каже "браво", "супер" или "честито" в нея просто защото хората ги няма. Модераторите трябва да се замислят доста сериозно според мен, но такъв признак няма. Тъпо е, че едно от малкото места, на които можем (можехме) да си говорим на тема бас е почти безвъзвратно изгубено, благодарение на стегната компания от мегакорифеи от живота. Форумът е за разговор, споделяне на опит, обмяна на съвети, а не за мерене на пи*ки, ко е по по най, кой бил повече наясно с нещата, как апаратурата ти трябвало да струва 50 000 евро инак не стават нещата! Отбелязвам, че в "бас" все още се навъртат и здраво мислещи хора, които могат да помогнат със смислен съвет, така че не слагам всички под общ знаменател. Но е твърде често срещан случай някой да пусне определена тема и отгоре му тутакси се стоварва голямата балтия! Ами така не става и няма и да стане за напред! Нищо не ни коства да си говорим с един по-умерен тон и с малко повече разбиране!

 

Пожелавам успех на автора с неговото питане. Аз не мога да бъда полезен по темата и отново му с извинявам за разводняването!

Лек ден и със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна би трябвало да сте се научили да купувате с ушите си.В случая има ли значение каква е марката и колко струва?Колегата питаше конкретно за сравнение на два почти идентични ефекта с огромна разлика в цената.

blr, нали се сещаш, че "оригинала" за да звукне трябва още доста неща по веригата?Или винаги изкарваш звук с Ампег Херитидж в хола и микрофон за 20 лева?Човека питаше за симулация, то е ясно, че няма да гони звука на Абей Роуд.

Demiurg, корпоративната алчност продава логото за 50% от цената на продукта си.

Да не се повтарям, но ако пусна семпли на кадърно записан лампов амп с кабинет vs. симулация vs. софтуер много хора тук ще изпаднат в конфузна ситуация след обявяване на разултатите.

Просто ако знаете какво искате не е трудно да го чуете.

 Съгласен съм с някои гледни точки в по-горните редове,но съм абсолютно сигурен,че и ти самия ще изпаднеш в подобна ситуация.Не се заяждам,имам представа за какво говориш (относно софт и т.н.).

Това което исках да кажа в предната  страница беше,че получаваш това за което си платил.Същото е и с колите и много други неща.

Първо трябваше да бъде обяснено на някои хора,че поради върлуващите "улучни митове и легенди  от агенция чул-недочул,чел-неразбрал" и т.н.,много басисити си мислят,че SansAmp Bass Driver DI е създаден да симулира,копира( или каквото и да е там ) AMPEG,което си е пълна измишльотина - ето го и описанието ....

"Much more than just a direct box, the SansAmp Bass Driver DI is capable of dialing up big vintage tube tones, bright modern slap sounds, gnarly distortions, and all in between. Three different outputs to drive power amps, recording desks, PA mixers, or simply enhance your current rig. Controls include Presence for definition and upper harmonic content; Blend to combine the proportion of direct signal and SansAmp circuitry; and active EQ specifically tuned for bass with 12dB of cut or boost." -  описание на продукта от сайта.

В нито един форум от известните,не съм видял някой да твърди,че този DI е създаден за да замести който и да е модел на Ampeg или да го копира,симулира и т.н..

Модела,който наподобява в каквато и да е степен Ampeg SVT,е VT Bass.Доколко - не мога да кажа,защото не съм имал SVT,а само педала.Чел съм ендорсъри на Ampeg  да пишат,че са поразени от звука - справки TalkBass.com.

Относно VSTaта - нищо лошо.всеки гледа да мине по-тънко в домашни условия,но не съм убеден,че някой в развития шоубизнес записва по този начин,иначе това щеше да  една от причините Ampeg  да са фалирали отдавна (най-общо казано),пък и има интернет всеки може да потърси информация.

В спора се ражда истината,вярно е (в това число и аз самия),че понякога тона и темите се изкривяват по български,но кой как ще го разбере си е негова работа,също и кой какви изводи ще си направи -не си мислете,че по другите "географски" форуми не е същото до няква степен.

Не можеш да накраш някой да не сгреши,след като вече се е  самонадъхал и пита за мнение за да се успокой,че е " прав " на 100% - тук такива постове бол,както се казва.

Хубав ден на всички.

Редактирано от evernas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Извинявам се че пиша по темата след няколко месеца но не се сдържах!Много негативизъм ,в много малко пространство!Ще тръгна малко от далеко,надявам се да бъда разбран!Първо искам да кажа че всеки трябва да прочете много внимателно какво е написъл Jason!!!!... По същество!!!Занев много се надявам точно ти да прочетеш това !Не мога да разбера защо само разлайваш кучетата.Русенец си ,Сансампа го има в Русе,беше мой,преди да замина го продадох на Фицето от 5-6 BOYS,много готин пич намери го,обади му се ,не вярвам да ти откаже да го пробваш.Берингера много добре знаеш струва колкото едни хубави струни за бас и ще можеш да си ги сравниш сам!(ако не си го направил все още!!!)Аз лично със Сансампа съм записал три албума и никога не ми e харесвал звукът от DI-a, това е личното, ми мнение,винаги се е използвал звукът от микрофоните пред кабинета!За Берингера не мога да говоря,но съм виждал Сансампове които даже и надписите вече ги няма,и са подложени на нечовешки условия,..газени ,буквално скачано отгоре им,няма педал бордове и кутиики,подмятани и пак раборят безупречно!Съмнявам се че и един такъв концерт би издържал Берингера!За сравнението ти цена /качество ,смятам че е тотално погрешно защото Аибънеца аз го купих от теб,и аз го продадох на твоя приятел(Стефан) ,записах един албум с него и нямам никакви оплаквания,а го продадох защото си взех същия само че 4-ри струнен(така и не можах да свикна с петица,а може би и не мога).Единствения му недостатък е че няма лаково покритие на тялото и много лесно се наранява(проблем който е решен в следващата серия SR 700 /705).Смятам че това сравнение е погрешно и подвеждащо много от по- младите музиканти!Това че звукът му ,удобството при свирене и т.н. не ти допадат не го прави лош инструмент,за ЕSP-то нищо не мога да кажа но ценовия им клас не е с такава голяма разлика,докато при Сансампа и Берингера е огромна и няма значение в колко пъти е!Не знам защо хората очакват чудеса от тези машинки,но те са част от апаратурата независимо дали говорим за студиина работа или на живо,да не говорим че доста хора не ги ползват правилно(предполагам че е от липса на опит).До тук от мен по темата!  Jason към теб.И апаратура за няколко хиляди не помага някой път.Видях басис с Ampeg SVT CL,cab Ampeg SVT 8/10,bass Gibson,и всевъзможни пре-ампове и ефекти, и звучеше ужасно!А да не говорим че срещу кофти озвучител никаква апаратура не помага,това ще ти го кажат всички съфорумници!Към останалите ! Tech 21 Sansamp е доказан продукт използван от не един или двама басисти на световно известни групи и коментари от типа че не става,че е боклук  и т.н. са несериозни! Да не може да се харесва от всички,но затова има и други марки и ефекти за целта!Това важи и за инструментите и амповете и за всичко останало!И дайте по весело и приятелски.Имам чуството че ако е на живо този форум по много от темите ще се стигне до бой!!! Наздраве на Всички!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Проблема не е в ефектите  :whistle:  .  Сансампа и Берингера са доказали се марки, за съжаление не стават за сравнение една с друга, абсолютно излишна тема, клоняща към .... 

Мога да препоръчам един продукт, който ползвам и е някъде по средата  като цена, но като качество е доста повече до Сансампа. Много добри резултати дава и с акустичната ми китара!

Съвсем разводних нещата, но моля да бъда извинен! :) 

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.