Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson Les Paul


Manolev

Recommended Posts

<_< Заглавието си подсказва каква ще е темата.

 

Само веднъж съм се докосвал до такава китара. Изводите са: страхотна китара, за жалост става само за блус и хард рок. За яките мелачки не става. Страхотна изработка, изпипана до последния детайл. Звука мекичък, за разлика от примерно по-новите китари, където е рязък. Нещото, което ме учуди беше чистата китара - звучеше с невероятно чисти тонове! Надявам се да намеря нещо 2ра ръка след време - трябват ми пари!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се изразих правилно! Става за всякаква музика ДО хард рок. За по-нататъка не! Малко трудно ще свириш с него музика от рода на: Children of Bodom, Slayer, Megadeth...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е така, човек, имаше наскоро една тема, в която точно се обсъждаше, че бая тежки банди свирят с гибсън лес пол... Нямам време сега да потърся, ама е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеше реч и за кенибъл корпс,които свирят с лес пол,

ето и темата в която се обсъждаше това:

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...th%20metal&st=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеше реч и за кенибъл корпс,които свирят с лес пол,

ето и темата в която се обсъждаше това:

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...th%20metal&st=0

тази китара в CC не е Gibson а ESP!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем..

не знам дали сте забелязали, по едно време почти всяка мералкор банда праскаше с Джаксън и Лес Пол. Лес Пола си става за всичко, наистина за всичко, въпроса е просто какъв звук търсиш.

Дано някой ден имам щастието да докосна един. :inlove:

Редактирано от KeRRANGKid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички сте прави, но наистина за много брутален метал не се използва често....примерно Gorerotted, Nile, Aborted, suffocation, Hate.....

Хората си ползват Jackson с адаптери Seymore Duncan. или ESP понякога EMG pickups

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен Лес Пол не е подходящ само за съвсем чисти неща - прекалено дебел и мазен му е тона, липсва "брилянтността" на Фендър-ите.

 

За всичко с дистър, повече или по-малко - LP is the shit...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.