Jump to content
Българският форум за музиканти

Fusion Blues


Recommended Posts

Този джем много кефи - все добри включвания :)

 

Мишо, Фендера звучи много добре с тези адаптери!

 

Dean - отдалече се чува maple грифа на моята слабост - Charvel-a, познах ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

 все добри включвания :)

 

 

Много прибързано заключение . Ето едно не толкова добро включване :D

https://soundcloud.com/user9552137/fusin-blues-jam

 

А трака адски ми напомня това : youtube.com/watch?v=lktihmbqcTc&t=0m40s

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е чак толкова зле, особено ако прецизираш малко повече вибратото и бендовете!

Интересен тапинг след 2,20 мин., което е попадение  :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Драснах едно соло от раз, не съм си играл да записвам втори път... каквото е станало.

 

Не съм свирил подобни щуротии отдавна, но исках да си имам спомен от тия Фендер - струни :greenangel:

 

Колеги, няма да ви коментирам, че не съм слушал още всичко  :P .

 

Редактирано от zwero
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добри неща чух, но няма да ми стигната харесванията за всички  :)

 

Малко си преработих включването, че след лека дрямка солото ми се строи тихо и много в ляво...  :girl_cray2:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде от мен по лежерно,така го усещам трака,пък и много жици се извъртяха -

http://vocaroo.com/i/s0Y5jziVkfB2

,ташака е,че мощната гръмотевична буря,(в софия) така ми насмете кучето ,докато го записвах това,че за малко да скъса кабела на китарката като тръгна да се крие под кревата,добре,че Леспола е там в куфар :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да попитам,не разбирам от китара ,ама защо всички влизате по еди и същи начин - т.е. от един и същи тон или основния или изсвирен октава горе?Това модерно ли е или липса на фантазия? :secret:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами липсва ни фантазия е верния отговор... :surprise:

 

Някой започват от "си", а други от "ми", защо не врътнеш едно соло на баса да разнообразим джема... то само с тия тънки жици се изнервихме тука.

 

 

Не е важно дали свирихме добре... по важното е, че си начесахме крастата  :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой как започва джема, според мен е въпрос на лично усещане и решение, все пак говорим за импровизация.

Мен по-скоро ме радва фактът, че доста хора се включиха и то с много добри попадения :coolp:

Блус-схемата си остава благодатна за импровизация / джемовете на тема "фюжън", нямаха особен интерес /, така че скоро обещавам да има Fusion Blues - Part 2....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да попитам,не разбирам от китара ,ама защо всички влизате по еди и същи начин - т.е. от един и същи тон или основния или изсвирен октава горе?Това модерно ли е или липса на фантазия? :secret:

.... хахха .... добра забележка ... отговора е предполагам някъде по средата ...

 

.....мен лично това , което ме притеснява лекинко , защо профи китаристите във форума - т.е хората които са учили китара и си вадят хляба с това избягват джемовете ... особено от такъв вид - стандартна  схема , с мириз на норвежки кебапчета в аранжимента , та такъв тип джемове би трябвало да са им като за добър ден ... още повече , че би трябвало профи китарист по дефолт да не е гаражен металист - т.е. ще изсвирят нещо , от което хобистите ще се поучат в не малка степен ... но .... както се казва - явно няма мотивация ... жалко ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да попитам,не разбирам от китара ,ама защо всички влизате по еди и същи начин - т.е. от един и същи тон или основния или изсвирен октава горе?Това модерно ли е или липса на фантазия? :secret:

Те ти бе,драги,друг вариант,май влизам от ре  :)  :cheers2: -

http://vocaroo.com/i/s0RYffCxQWch

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.