Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте, нов съм във форума това е първата тема, която публикувам и се надявам да е във правилния раздел.

Та така искам да , Ви попитам някой ползва ли или използвал ли е BEHRINGER T-1 и доволен ли е от него? :)

ЗА ЛЮБИТЕЛСКИ / ДОМАШНИ/ НУЖДИ СТАВА, ВСЕ ПАК Е САМО 300лв.

А за  AKG Perception 220 какво Ви е мнението бива ли го?

Ти така можеш да си питаш за двадесетина модела от различни марки в този ценови клас, ами Rode NT1, Shure PG42, Studio Projects B1, Audio Technica AT4040, Joemeek JM37, Oktava, TBone... за тях какво ще кажем? Стават ли? За какво да стават?

Така няма да стане. Повечко четене трябва. Само в този форум има предостатъчно информация, да не говорим в мрежата.

• Like 4

Ти така можеш да си питаш за двадесетина модела от различни марки в този ценови клас, ами Rode NT1, Shure PG42, Studio Projects B1, Audio Technica AT4040, Joemeek JM37, Oktava, TBone... за тях какво ще кажем? Стават ли? За какво да стават?

Така няма да стане. Повечко четене трябва. Само в този форум има предостатъчно информация, да не говорим в мрежата.

Точно казано. Аз в миналата му тема обясних, че той явно очаква някой да му кажа - да този микрофон за 100лв прави чудеса, и ти ще направиш велики неща с него и другото просто преминава от едното ухо в другото. ..

Затова е не отговорих за първия микрофон, въпреки че имам наблюдения върху ламповите неща на Беринджър.

Благодаря, и на двама Ви! :)

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Similar Content

• By verginia
      Здравейте!
      Започвам с това, че съм пълен лаик. Купих си комплект от микрофон, който е динамичен и със следните параметри: 72dB, недиректен, от 100 до 10000 Hz, съпротивление 600 ohm, волтаж 1.5 DC и обхват от 15 до 30 метра; уайърлес приемник, който е мъничка черна кутийка на батерия с жак 6.3, като си купих преходник 3.5, за да пасва на входа на лаптопа. Микрофонът може да се ползва с кабел, както има и антена за безжично свързване. 
      Въпросът ми е такъв- как трябва да ги вържа с лаптопа така, че да произведа звук и да го ползвам за домашно караоке. Искам текстът ми да си върви на лаптопа на mp4 и да се вижда текстът, а микрофонът - съответно - да усилва звука. Мога ли да ползвам външни пасивни тонколони вместо тези на лаптопа? Изобщо възможно ли е да се получи нещо в това начинание? Благодаря предварително за отговора!  
    • By RaverWild
      Някой записва ли звуци от улицата/механични итн? Търся съмишленик въоръжен с нещо като Zoon H1 или нагоре
    • By Sandalcheto
      Здравейте, харесах си кубето marshall code 25. Рових из нета и видях, че има някаква нова технология в цялата серия code, че работят с пресетове, ама изглежда много сложно, та като един млад и неопитен китарист реших да попитам ако някой знае нещо или има опит нека сподели. Като всички нови в рока(по-скоро метъла) харесвам звученето на Metallica (знам, че са комерсиални) и видях, че има пресетове за тяхни албуми и звучат много прилично, та да питам всичките тея електроники и работи струват ли си? Ако не ще се радвам да ми препоръчате друг усилвател до около 450лв? Мерси предварително     ето и линкове за пресетите да чуете:

(игнорирайте, че пича не свири много добре )
    • By DaftFunk
      Привет,
      отварям темата чисто и просто защото искам да разбера дали някой от вас има опит с бюджетен но добър инструментален микрофон. Не очаквам отговор тип "купи си Shure Sm57" или AKG D40.
      Разглеждах ценовата листа на Томан и се натъкнах на 2-3 микрофона на цена от около 30-40 евро и реших да потърся мнението ви за това.
      Единият микрофон е :
      The T.Bone MB75  /който според мен е копие на SM57/
      https://www.thomann.de/intl/bg/the_tbone_mb75.htm
      и
      Electro Voice - CO4 
      https://www.thomann.de/intl/bg/ev_co4.htm

Благодаря за отговорите предварително.

• By Радослав Кочев
      Здравейте,

Наскоро си купих ето този усилвател: http://www.voxamps.com/AV60 от икономов.

Мисля че се води моделиращ усилвател изцяло аналогов, но има 2 лапми, една за преампа и една за пауърампа. 

Звучи много чисто, като high gain каналите също са много добри.

Та проблема ми е че искам да записвам звука от него на компютър и да мога да го обработвам с някой DAW.

Кой според вас кой е най-добрия начин за това? Чух че повечето студия използват микрофон отпред пред кубето... ако това е най-добрия възможен начин, дайте някоя препоръка какво да си взема (цената не е толкова от значение, стига да не е безумно скъпо). 

Също така виждам че усилвателя има изход за друг кабинет и също така phones жак. Като сложа слушалки на тях се чуват всички ефекти + всичко останало. Та дали може от този изход да се записва в компютъра? Предполагам че за това ще ми трябва нещо такова с хубави ASIO драйвъри:
      http://rockshock.eu/kitari/efekti-za-kitara-bg/drugi-efekti-za-kitara-bg/peavey-xport-bg.html
      Въпроса ми е доколко хубав, чист студиен звук може да се изкара така.

Приемам всякакви мнения, коментари и препоръки.

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.