Jump to content
Българският форум за музиканти

The Prince of Darkness, посветено на Джеф Ханеман


Recommended Posts

 

Това е началото на моята група Уран 242, макар и доста закъсняло/ и с домашен демо запис/.

Очаквам в следващите дни групата да е и с басист и барабанист.

След няколко опити с формации и свирене на кавъри, един състоял се и един несъстоял се трибют на Айрън Мейдън, прекъсване и най-накрая мога да кажа, че групата ми стартира.

 

Целта е да докараме поне 10 парчета за авторски албум.

Ще има още доста демота да правим, докато стигнем  до студио,

но това е и забавление и път към целта.

 

Мисля, че е ясно, защо посвещавам Принца на мрака на Джеф, един от моите китарни идоли.

 

 

Преди двайсет дни направих един демо инструментал, ако сте го пропуснали,

не сте изпуснали, по натам ще го подобряваме -

 

https://soundcloud.com/uran242/boostrapping-demo

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това през кои години е записвано? Може би някъде '88-'89 или греша?
Ще е яко да се направи такава тема със записи от онези години, на касетофони когато се е слушала музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, дали нямаш пето чувство, но коментара за касетофона ме развесели.

Относно годината. предложението е силно грешно, а това, че е ло-фай не ме притеснява.

Нито ме притеснява да правя грешки , още се уча да свиря, да композирам, да записвам и да смесвам.

Вероятни няма да се донауча, затова няма да се улисвам в изпипване/загуба на време/.

Записа е, като ракия домашнярка- пукница. С подръчни средства, колко разбирам, колко не разбирам да ги ползвам наличните. 16 битов е, прехвърлен с два китарни кабела към компа и после , смачкан на МП3-ка.

Барабаните са дръм машина. Мен си ме кефи така. Не, че нямам желание да става по-добре в бъдеще

и дано се стигне до студио, тогава ще записва, смесва и мастерира някой, който разбира.

 

И за да чуя, толкова ли е зле касетофоният ми запис, преслушах другите, какво са пускали последните 10 дни в саундоблака.

Орфанед ленд - по-добро парче и са ми от любимите групи.

Стоун сауър - доста по-добре, световно известна банда, оня ден свириха на Риволвър наградите.....

Блад Серемони - горе-долу, като мойто ниво, в някои аспекти съм по-добре.

И разни там Болт Троуър, Мумакил,Старкил,ПигДИстройър,Айдж ъф таурус и др, издавани от известни лейбъли, като Метъл Блейдс, Рилапс рекърдс, Сенчъри медия, ми нещо хич не ми харесаха. Като музика, дреме ми за записа.

Моят Лейбъл Домашнярка - Пукнявичарка ги тепа. :yahoo::butcher::D

 

Записа е правен в последните седмица, две, 1-2 май беше последно. Съвпадна с кончината на Джеф,чиято банда ми бе

номер едно в личната класация 86-та, и супер любима през всичките останали години....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам си по-малък на години, къмто 23-25 макс. и не знам дали не се самоиронизираш с това:


Моят Лейбъл Домашнярка - Пукнявичарка ги тепа.  :yahoo:  :butcher:  :D


Защото бандите за които говориш, особено Bolt Thrower и Mumakil са популярни с характерното си звучене, но няма да влизам в подробности. Вероятно се кефиш на по-старите хеви-метъл банди ала Мейдън, Аксепт. 
Иначе дръм-машината не ти е проблем за звученето, а до болка познатите клишета, които използваш в музката си (предполага се, че си китарист според профила ти). 
Съдя по записите, които си оставил, но като цяло самата китара звучи слабо, разстроена е най-малкото и сигурно нямаш амп или комбо за нея, защото сигурно си я записвал от колонките на компа.
Може би в студио с истински усилватели и микрофони, живи барабани, ще зазвучи добре, което няма да помогне обаче на музиката.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ayahuasca, чувал ли си за Явор, многоликият Анус?

Вероятно неговата музика ще ти хареса, освен на дървен, свири и на кожен инстрмент.

Имам пето чувство, че и бизнес може да заформите,

идеята за производство на синтезатори и да ударите китайците на европейският пазар

е точно в десятката.

 

Не се чувствай длъжен да ми отговаряш.

Разбрах вече колко ми е зле парчето, пусни нещо свое в раздела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Новата домашна демо версия -

https://soundcloud.com/uran242/prince-of-darkness-1

Групата е в пълен състав и другият месец излизаме на сцена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.