Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнения за стартер сета Cort CGP-X1-BKS


toni_metallica

Recommended Posts

Без да искам да спамя, бих ти препоръчал да пробваш сам по възможност.

Аз примерно може да съм си взел такава китара и да съм страшно доволен от нея, защото примерно, ми е първа и не съм пробвал нищо друго. Дори бих могъл да се чудя как така хората дават толкова пари за гибсъни, при положение, че китарата е толкова хубава.

От друга страна, бих могъл да съм човек, пробвал безброй китари и да кажа, че е много зле, в сравнение с китарите за XXXX долара, които харесвам. Разбираш ми мисълта.

 

Нека разбира се, който се е докосвал до такава китара даде мнение, но четейки отзивите, имай горното предвид :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Удобна е и е приятно да се свири на нея, но звука не е впечатляващ - особено през кубенцето от стартер сета. Като мине през по-читав амп - бива. Като за първа китара е идеална... поне според мен. Но наистина е по-добре да я пробваш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали... Иванчо обидил учителката си по български език с:

- Комуниска! - защото му писала двойка.

А тя му отговорила:

- Кому ниска, кому висока ама съм си баш добре...

 

Та китарата е ОК! Взимай я! Само трябва да прегледаш позициите на грифа... Да няма фрапиращи дефекти.

После китарата става кукла с нови адаптери и електроника, с фрет-левълинг и сетъп на 09 или 010 струни в зависимост с какви ще свириш...

Добра е китарата! Ако имаш 200 лева това е ТЯ. После по-малко, по-малко ще я ухажваш, ще инвестираш в нея... Като изпилиш позициите от свирене, ако ги изпилиш де, щe си вземеш друга и пак ще я ухажваш, я адаптери, я потенциометри, я ключове. И след това ще се съберат едни доктори с бели престилки и ще ги напишат диагноза:

- Страдащ от синдром на G.A.S.

 

Красавица е, взимай я:

x1_bks_hz.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли има смисъл да се инвестира твърде много в адаптери за такава китара. Вярно, че после можеш да ги сложиш на друга, но когато си купуваш хубава китара, тя често има нелоши адаптери по принцип. А парите са хубав сет нови адаптери често представляват немалък процент от бюджета за нова, по-хубава китара. Виж, ако сложиш евтини нови адаптери, които и пасват - ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих казал, че китарката вероятно е хубава, не знам, но усилвателя вероятно(почти със сигурност!) не е - чувал съм доста от тоя най-нисък клас - не стават за нищо и са в състояние да съсипят звука на всяка китара. Купи си китарата, ако искаш ... но усилвател си потърси в базара - има доста, на много прилични цени. Аз, например, продадох скоро 2 там, които бяха на практика нови... почти на половин цена - много такива има и сега в базара. Може и китарка да потърсиш там - нещо хем по-добро, хем не на магазинска цена - ще ти излезе същите пари, а ще е съвсем, съвсем друга работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата е невероятно удобна!

За твърда музика предполагам е ок.

За някакъв по-човешки саунд трябва да я моднеш да делиш адаптерите на сингли, нек адаптера задължително.

Като цяло вади много изразен тон в средите, особено на сингли.

Има доста high output и тона е по-скоро грубичък, но и това си има своето очарование :) :)

---

Основен и много съществен проблем - ще имаш проблеми с настройването на иструмента.

Интересното е, че китарата играе с половин тон нагоре надолу (като я хванеш да посвириш и се загрее... :P), но в общи линии пази строй!

За тези пари е много удобна китара и не бих се разделил с нея.

Може да правиш каквото си искаш с нея и върши работа.

Далеч е от класен инструмент, но пак повтарям - невероятно удобен и ергономичен дизайн!

Удар в десятката за бюджетна китара!!

---

Все пак, за тази цена може да вземеш някаква реплика на страт от по-качествена дървесина.

Но и конструкцията на една страт китара може да ти се стори по-масивна и тромава, по-неудобна, вероятно няма да имаш хъмбъкер на бриджа и такъв висок аутпут на сигнала.

Редактирано от emosms
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

като отшдеш в магазина пробвай всичките броики от този модел , много добре оглеждаи грифовете и пракчетата защото тия калпазани които са ги правили от КОРТ в повечето случаи са ги претупвали на брьшки , преди нова година ходих в един магазин и пробвах наред китарите им от 7 броики на КОРТ само две нямаха проблеми по грифовете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.