Jump to content
Българският форум за музиканти

Жужене само на 5-та струна. ПОМОЩ!


womd94

Recommended Posts

Залагам на тръсрода.По малко килограми опъват 9ките.И ако височината на струните е била ниска като си купил китарата с 10ките,след смяната с 9ки височината се намаля още малко.Това обеснява разликата в другата ти китара.Просто тя е била с фабрично по висок екшън.Поздрави и пиши как се развиват нещата.

Възможно ли е, когато грифа е крив да има проблем само върху 1 от струните.. ? И ако наистина трябва да правя сет на тръсрода на каде трябва да въртя болта, който е в грифа? Малко тъп въпрос но до сега не ми се е налагало да правя подобно нещо.. :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си от Силистра, върви в младежкия дом при някой от бандитите там да ти я погледнат.Не съм там в момента иначе щях да ти помогна,но така само с описание няма да се разбере проблема.Трябва да я види някой.Не знам къде опира в бриджа ли, в някое прагче или на нъта,но не става без да се погледне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и вариант винта с който регулираш седлото при интониране да е хлабав/разлуфтен и от там да трещи,може и седлото да не ляга добре,случва се при китайските бриджове.

Тръсрода като главен заподозрян -

натисни 1-во и 15-то и виж на 7-мо има ли просвет или опира струната,ако опира - олабване му е майката..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си от Силистра, върви в младежкия дом при някой от бандитите там да ти я погледнат.Не съм там в момента иначе щях да ти помогна,но така само с описание няма да се разбере проблема.Трябва да я види някой.Не знам къде опира в бриджа ли, в някое прагче или на нъта,но не става без да се погледне.

жуженето идва от праговете и съм сигурен че е от там, когато натисна на дадено прагче има бъз наи вече като натисна струната между 2-ро и 15-то прагче.. като е отворена 5-та струна няма жужене.. а пък в младежкия дом много се съмнявам да има някой който да може да ми помогне.. :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и вариант винта с който регулираш седлото при интониране да е хлабав/разлуфтен и от там да трещи,може и седлото да не ляга добре,случва се при китайските бриджове.

Тръсрода като главен заподозрян -

натисни 1-во и 15-то и виж на 7-мо има ли просвет или опира струната,ако опира - олабване му е майката..

Направих го като се вгледах се вижда че струната като е натсната било то на 1во 3то или 5то прагче тя не се упира в металните пластинки на прагчето но кагото я ударя и от вибрацийте започва да упира и от там идва гадното жужене.. като е отворема не жужи.. не е от бриджа зашото погледнах и видях че там няма нишо разхлабено.. и дали е възможно аки грифа е крив да имам проблем саамо с едната струна? по пътя на логиката мисля че това изкривяване би трябвало да афектира на всички стеуни илу поне само на басовите...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи проблема се нарича "усукване на грифа" т.е. неравномерна повърхност, независимо какво ще правиш с тръсрода или бриджа! Решението - господ или лютиер! А, струва ли си?

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и вариант винта с който регулираш седлото при интониране да е хлабав/разлуфтен и от там да трещи,може и седлото да не ляга добре,случва се при китайските бриджове.

Тръсрода като главен заподозрян -

натисни 1-во и 15-то и виж на 7-мо има ли просвет или опира струната,ако опира - олабване му е майката..

Направих го като се вгледах се вижда че струната като е натсната било то на 1во 3то или 5то прагче тя не се упира в металните пластинки на прагчето но кагото я ударя и от вибрацийте започва да упира и от там идва гадното жужене.. като е отворема не жужи.. не е от бриджа зашото погледнах и видях че там няма нишо разхлабено.. и дали е възможно аки грифа е крив да имам проблем саамо с едната струна? по пътя на логиката мисля че това изкривяване би трябвало да афектира на всички стеуни илу поне само на басовите...

 

 

По това, което описваш, предполагам, че причините са няколко наведнъж (и са съвсем дребни и лесно поправими)

 

 

Първо, това, което ти писаха, тръсрода, вероятно ти е малко пренатегнат като за 9ки, отпусни го малко (ако знаеш как, ако не питай)

 

5та струна ти е боклук (често се среща) и дава голяма амплитуда, нагоре-надолу.

 

Акцията ти вероятно е малко ниска, вдигни я малко.

 

Свири една идея по леко.

 

 

Ако проблемите ти не се решат с това, значи и ти е изметнат грифа (не е много вероятно, предвид, че допреди няколко дена всичко е било наред)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Послушай Кольо. Ако толкова те е шубе да пипнеш тръс рода (повярвай ми - не е сложно като квантова механика :lol: ), сложи пак едни 10-ки и би следвало всичко да е пак наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^

 

Като се вгледах и аз забелязах че 5та струна някак си по-странно прави вибрациите като я ударя отколкото другите струни.. някак си все едно се извива докато трепти докато другите струни вибрират някак си равномерно.. ще сменя струните и ще видя какво ще се получи.. а иначе със тръсрода ако реша да правя нещо какво по точно ще е то? :D ..не съм много запознат с тръсродове тей като до сега не ми се е налагало да му правя аджуст и т.н. ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..не съм много запознат с тръсродове тей като до сега не ми се е налагало да му правя аджуст и т.н. ...

 

Ще свикнеш.Пробваи с смяна на струната както ти казват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да е изметнат грифа ,след като преди си е била добре със старите струни,а и 6-та щеше също да ти бъзди.Не знам що си мислиш,че няма кой да ти помогне след като там има хора които цял живот това правят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм много запознат с тръсродове тей като до сега не ми се е налагало да му правя аджуст и т.н. ...

 

Ето ти един

. Това, което вероятно се получава при теб го описват около 4:20 от клипа.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.