Jump to content
Българският форум за музиканти

Коя ви е любимата марка?


dany

Изберете вашата най-предпочитана марка!  

211 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Гласувах за КОРГ, не знам защо за YAMAHA има малко повече гласували, явно някои колеги повече харесват техните модели! Според мене КОРГ са най-добри, трепачи са PA800 и PA2xPro, но това си е мое мнение! Случайно КОРГ или дори РОЛАНД да произвеждат мотори, извънбордови двигатели, джетове...... Още един път гласувам за КОРГ!!! ;):cheers2::hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е много съществено за една марка, дали произвежда продукти само от един тип. Няма никакво значение. Yamaha си има съответние подразделения и да се счита за лоша марка или нещо от сорта заради това е меко казано смешно. Както някой беше казал, много е субективно да се каже коя марка е по-добра, точно защото има доста модели и видове инструменти. Всяка си има плюсове и минуси, всяка си има и своите фенове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Да, това е много съществено за една марка, дали произвежда продукти само от един тип. Няма никакво значение. Yamaha си има съответние подразделения и да се счита за лоша марка или нещо от сорта заради това е меко казано смешно. Както някой беше казал, много е субективно да се каже коя марка е по-добра, точно защото има доста модели и видове инструменти. Всяка си има плюсове и минуси, всяка си има и своите фенове.

 

 

 

хахах :godbless:

евала!

Не спорете за глупости,бе хора и без това музикантите според масата хора са пропаднали типове,дайте поне помежду си да се уважаваме :rocker:

Според мен липсата на CLAVIA NORD е пропуск,така,че гласувах за Други :)

Но истината е ,че за всеки клавир си има фенове,обаче да не забравяме ,че всъщност НАЙ-ВАЖНОТО е КОЙ свири на клавира и как :)

всъщност даден човек може да има Всички най-добри модели на Всички марки и пак ама Хич да не може да свири ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно КОРГ или дори РОЛАНД да произвеждат мотори, извънбордови двигатели, джетове......

Може би малцина от вас знаят,че YAMAHA държат пакета акции в KORG...

Иначе-KORG Oasis е един доста добър инструмент,имайки в предвид екстрите и опциите,които има!За съжаление,има индикации за неприятни проблеми,вероятно софтуерни.Например често срещан проблем е самоизгасянето му по време на работа.

При YAMAHA (MOTIF,S-series)софт-а е надежден и безотказен,не блокира по никакъв начин!Единственото при него е,че при използването на някои плъгини,или когато е по-натоварен с функции,се забелязва леко бавене в превключването на блендите!

Клавиатурите и на двете марки са дело на YAMAHA,за която има също какво да се каже...

А по въпроса за различните марки инструменти,едно е ясно-има достатъчно инструменти за всеки вкус!А най-добре е всеки да знае от какъв има нужда.За мен лично има доста марки кийборди,които бих комбинирал(включително и виртуални)-Clavia Nord,MOOG Voyager...Но при всички случай основният ми кийборд ще бъде YAMAHA Motif,с тежка клавиатура.Такъв инструмен ползвам и в момента(Motif 8) вече осма година,и заради това мога да кажа,че е един изключително здрав и хубаво звучащ мастер кийборд!

Бъдете здрави и усмихнати!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, Ясен от група ТЕ! Добре дошъл сред нас! :rocker: С композициите ти от първите албуми в Акага са свързани и първите ми стъпки в джаз-фюжъна. Ако знаеш колко съм ви въртял касетките :thumbs_up: Надявам се да намериш нещо полезно за себе си в този форум или поне да имаш тази благосклонност да ни научиш на нещо и да споделиш част от опита си. За съжаление разделът напоследък е окупиран предимно от темички за чалгаджийски свирки и стилове, а и като цяло на глобално ниво е почнал да се наводнява от агресивни имбесили, но нека това да не те отказва. Радвам(е) се, че си сред нас :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

без да преувеличавам, всеки инструмент си има своите характерни цветове на звуците.

дали ще е KORG, YAMAHA или ROLAND.

ако му се отдаде на човек да събере на куп два или три инструмента и ги свърже паралелно чрез мидисигнал, тогава се получават интересни неща.

 

ето един пример когато пробвах как звучат заедно Korg PA2Xpro i Yamaha XS7 Yamaha XS7 i Korg PA2XPro

Редактирано от Amphibia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, Ясен от група ТЕ! Добре дошъл сред нас!

Благодаря от сърце!

Много мили думи,такива са рядкост напоследък...

А иначе,гледам да не деля музикантите на чалгаджии,рокаджии,джазмени и т.н.Добрият музикант е добър във всеки стил,само вкусът е различен!Така е и със инструментите-добри марки колкото искаш.Останалото е въпрос на вкус и на начина на употреба :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе,гледам да не деля музикантите на чалгаджии,рокаджии,джазмени и т.н.Добрият музикант е добър във всеки стил,само вкусът е различен!Така е и със инструментите-добри марки колкото искаш.Останалото е въпрос на вкус и на начина на употреба ;)

 

Разбира се, всеки подготвен човек би се изказал така!!! :thumbup: ... :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, Ясен от група ТЕ! Добре дошъл сред нас!

Mr. Велчев! :wacko:

Редактирано от Ивелин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе,гледам да не деля музикантите на чалгаджии,рокаджии,джазмени и т.н.Добрият музикант е добър във всеки стил,само вкусът е различен!Така е и със инструментите-добри марки колкото искаш.Останалото е въпрос на вкус и на начина на употреба :)

 

Естествено, че е така, но там е работата, че в раздела дори не става дума за музика, всичко е сведено до търсене на чалга-стилове или селски спорове за това дали PA 50 бил по-добър от Roland еди-колко си... Та мен ме притеснява, че точно това може да те откаже от форума :thumbs_up: Много би ми било интересно да те видим в темите за джем и авторска музика, теория и композиране, погледни и тях, ако имаш време :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) ..дано да ми остава повече време да съм тук...

А иначе за чалгата-няма лошо да свириш такава.Лошото е,когато чалгата става начин на живот и мислене...

А по темата за кийбордите,първият ми "кийборд" беше YAMAHA PSR 570 :godbless: -все пак тогава бях в 10-ти клас,и нямаше от къде да се намери даже.А първият ми истински синтезайзер беше Roland D-5,струващ по онова време колосалната сума от 1280 германски марки!След това имах KORG M1,Minimoog,...но най-любим си ми остава YAMAHA DX7-един истински алгоритмов синтезайзер в пълния смисъл на думата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DX7 си остава култов синтезатор и любим на много известни музиканти. Поп и фюжън музиката на 80-те и началото на 90-те сигурно нямаше да съществува без него :D Едно от "хубавите" му неща е, че е цифров синтезатор и много лесно може да се пресъздаде в софтуерна емулация, така че хората да могат да го ползват и днес, например Native Instruments FM7 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.