Jump to content
Българският форум за музиканти

Anonymous records


Recommended Posts

А, то 100% ще се разбере. Интересното е дали резултатът ще мирише :D

 

P.S.: Силно съм възмутен от тия нещастници, които са раздавали пари за хейтване и мен са ме пропуснали :greenball: :greenball: :greenball: .

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 147
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе хора...при едно просто изчисление и голямо подценяване на публиката...при вход от 5 лв ако влязат по 30 фена на банда, а те ще са много повече, това е по 150 кинта на група. 150х20 на колко е равно. 'земи тие три илядо лева и бегай...ми ако влязат по 50 фена?!?

 

Анонимните, недейте събира по тоя долен начин парици за море, много ш'ва замоля!!!

 

Ся аз като създател на една нова група ( Trioplay от подписа ми ) не разбирам, каква е идеята на "лейбъла"

 

Ся и друго: как в рамките на един час ще представя поне две авторски и поне два кавъра???!!!??? 4 песни= 20 мин.

 

Ся ш'ма караш да идвам да прослушване и я ше трева да кажа на феновете си да ме подкрепят, но това ше им струва 5 кинта. Къ​де се чуло и видело прослушване с вход???!!!???

 

Ся още ми идва на храня, ама айде...

 

Силно се надявам след известно време да си призная, че съм сгрешил с този пост и съм се заблудил!

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

enuffznuff, точно на теб отговорих доста дълго и изчерпателно във фейсбук след първата вълна спам. Хубаво е когато питаш да четеш отговорите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами копирай обясненията и тук. Ако можеш да разясниш нещата с няколко цъкания на мишката защо да не го направиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анонимните, предизвиквам ви на един публичен диспут по темата! Правя го не случайно а защото голяма част от групите и те вече не ви вярват след като на срещата вчера са чули само глупости и мрънкане а някои от тях ме потърсиха за съвет!

Приемате ли? Предизвиквам ви аз и вие пред вашите групи! И те сами да решат дали да ви вярват... Или ви е страх защото бандите ви знаят как сме се справили с нещата ние...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

" а някои от тях ме потърсиха за съвет!" кога па станахте такива професори, тва глем рока мамата си джаса. 34 групи са кандидатствали, варианти да свириш, да се самоиздадеш, да те издадат, да се напиеш без пари има много, никой не са му вкарали главата у чувала на сила. Толко емоция за неква простотия, всеки тръгнал да се обяснява, работа за вас нема ли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде ще го опиша тук, дано това прекрати всякакви подобни разправии вече. Не търсим конфликт с никой, слабо ни вълнува кой в какво ни обвинява (това лесно се опровергава с резултати), но пречи на работата ни и това вече е проблем. Аз самият съм най-скапания оратор на света, така че заяжданията и злобните спекулации на шепа дребни душици правят сериозни проблеми. И за да си останем анонимни само по бранд, моето име е Стоян, както казах и във фб, другата част от екипа ни се казва Иван.

 

Първо да изясним нещо, което никога не сме казвали или писали, но троловете повтарят постоянно- ние го правим от добра воля. Това е абсолютно невярно, и ние ядем и плащаме сметки, това си е бизнес. Единствената разлика е, че все пак искаме нашия бизнес да просъществува и да носи още повече пари в бъдеще, а за целта ни трябва мир и разбирателство в екипа, което се постига със справедливо разпределение на приходите, което ни отличава и от другите на пазара.

 

Второ да разясним какво е инди лейбъл. Indy идва от independent и ще рече, че зад нас няма голяма корпорация, която притежава каналите си за разпространение. Бюджетите са ограничени, не може да те изведе от гаража до стадиона за седмица и определено диска и клипа не идват на втория ден. Това с което един такъв лейбъл може да е полезен на група е постоянното разработване на всички канали за популяризация, подържане на отношения с все повече клубове и договарянето на рентабилни условия за участие, привличане на спонсори за групата, подържане на екип, който да се грижи за развитието на групата (композитори, текстописци, гримьори, стилисти, сценографи, дизайнери) и като цяло развитието и управлението на групата като продукт. Нямам намерение да обещавам на никой чудеса, само здравата и отговорна работа на всички може да ги постигне и това е което предлагаме.

 

Относно това, че не обичаме да плащаме за музика съм готов да го повторя още няколко пъти. Не смятам, че е нормално група, а още по-малко лейбълът зад нея да се издържа от авторски права, които развява в лицето на феновете си. Има един куп лицензи, които позволяват музиката да е безплатна за обикновения слушател или дори за клубовете, но ограничават ползването й за комерсиална цел- реклами, радио, филми и т.н. Подобни лицензи са copyleft, GNU, GPL Free Arts Act и т.н. Това разбира се не пречи музиката да се разпространява и срещу заплащане, но то по никакъв начин не трябва да е задължително. Темата е дълга и сложна, особено с българското законодателство, но си има адвокати за тази работа.

 

AlleySin, жив и здрав да си, оправи ми деня. Кое те кара да мислиш, че ще накарам близо 80 души да отделят 2-3 часа и то не за да работим или пием по бира,а да ни гледат как се разправяме за нещо, към което ти нямаш отношение? Да не говорим, че ако имах 2-3 излишни часа последното което бих правил в тях е да се занимавам с излишни караници с "говорителя на тълпата", предпочитам да се наспя. Както казах не съм добър оратор, а и май доста си си повярвал след като чак ме "предизвикваш" на "един публичен диспут по темата" :D Никой не съм накарал насила да се занимава с нас, а това, че "част от групите" са те потърсили за съвет е тяхно право, все още никой не ми се обадил да каже, че неговият духовен водач го е посъветвал да не участва ;)

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама фен, как можеш да говориш за "справедливо разпределение на приходите" като групите не виждат и цент, а ви правят на вас жълтици? :) Казваш, репетиционна - добре, какъв е кяра на мен да ти спечеля 200-300 жълтици след като това са 20тина репетиции в студио? :) Не го казвам това, за да се заяждам - аз така или иначе няма да се възползвам, но четейки хипотетично вашата тема и обяснения, някак си дори на теория не ми хващате доверие - плана ви е пълен с неясноти и "обяснявайки", провокирате 2 пъти повече въпроси. Всъщност ще ви светна, кое е най-голямата спънка дотук:

А: Търсим сериозни групи, които не свирят 2-3 пъти в седмицата.

Б: Не си правим труда да ходим по клубове и директно да слушаме банди, щото ходят ученически групички.

 

Ми много ясно, че сериозни групи няма да ви вържат, защото сериозна група няма да свири без жълтици! Значи търсите де-факто ученически, прохождащи групи. Ми като сте самаряни, организирайте един джем, без вход, без пристрастна публика(тва па - извикайте си приятелите да викат за вас, е по-голяма простотия не бях чувал относно прослушване...), гледайте на кво се кефи публиката от джема, правете си класации, отсейте си групите и така. Но това, което пишете в момента очевадно и абсолютно лъха на "абе, няма ли тука балами да ни изкарат едни парички"... ако не е така, то обясненията ви куцат много - един човек да остане с такова впечатление - ок, 2ма, 3ма - ок, ама това ви го казват всички тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда. Даже за тва прослушване в angel heart на мен като слушател и фен ще ми е криво да отида като знам, че групата няма да вземе и стотинка въпреки, че групите доброволно са се навили на това.

Успех, но според мен щом за входа за прослушването си правите сметки значи вие едва ли сте достатъчно сериозни в това, което предлагате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този ивент очевидно е обречен на неуспех поради ред причини, които тук многократно се засегнаха. На мен ми се иска да вярвам в добронамереността на организаторите и съм сигурен , че и те биха променили някой неща, ако можеха да се върнат назад. За мен е радостно, че има хора като тях, които мислят в тази насока. Вместо да ги натискаме обратно в посредствеността би било по-цено да се опитаме да им помогнем, защото както казва Емо тук има много хора, които малко или много имат понятие от сложната тема Продуциране в БГ. Пичовете са допуснали недомислици в организационната си схема, в което няма нищо страшно, все пак сега стартират, от друга страна спазват добрия тон и ако сега не се отчаят, може би следващия път нещата ще станат по-добре.... В крайна сметка ние всички имаме една обща цел и тя е в БГ да има качествена авторска музика :metalist: .

Аз лично им желая успех от сърце, макар и да не бих участвал в точно този формат с групата, в която свиря.

Rock on!

Редактирано от Stivy_k
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видим :)Искрено се надявам , че бандите - участници , няма да са излъгани за пореден път .Начинание започнато без грам инвестиция , винаги е обречено на провал!

Редактирано от enuffZnuff
  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

" а някои от тях ме потърсиха за съвет!" кога па станахте такива професори, тва глем рока мамата си джаса. 34 групи са кандидатствали, варианти да свириш, да се самоиздадеш, да те издадат, да се напиеш без пари има много, никой не са му вкарали главата у чувала на сила. Толко емоция за неква простотия, всеки тръгнал да се обяснява, работа за вас нема ли

Някои се занимаваме само с музика! Товани е работата!

" а някои от тях ме потърсиха за съвет!" кога па станахте такива професори, тва глем рока мамата си джаса. 34 групи са кандидатствали, варианти да свириш, да се самоиздадеш, да те издадат, да се напиеш без пари има много, никой не са му вкарали главата у чувала на сила. Толко емоция за неква простотия, всеки тръгнал да се обяснява, работа за вас нема ли

Гледаме си я! Аз с това си изкарвам хляба,с музика! Имам над 20 години копане в областа...глем или не глем това е положението...може да не ти харесва, но докато някои вият и се оплакват ние си копаме! Ти до къде си стигнал?

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

" а някои от тях ме потърсиха за съвет!" кога па станахте такива професори, тва глем рока мамата си джаса. 34 групи са кандидатствали, варианти да свириш, да се самоиздадеш, да те издадат, да се напиеш без пари има много, никой не са му вкарали главата у чувала на сила. Толко емоция за неква простотия, всеки тръгнал да се обяснява, работа за вас нема ли

Някои се занимаваме само с музика! Товани е работата!

" а някои от тях ме потърсиха за съвет!" кога па станахте такива професори, тва глем рока мамата си джаса. 34 групи са кандидатствали, варианти да свириш, да се самоиздадеш, да те издадат, да се напиеш без пари има много, никой не са му вкарали главата у чувала на сила. Толко емоция за неква простотия, всеки тръгнал да се обяснява, работа за вас нема ли

Гледаме си я! Аз с това си изкарвам хляба,с музика! Имам над 20 години копане в областа...глем или не глем това е положението...може да не ти харесва, но докато някои вият и се оплакват ние си копаме! Ти до къде си стигнал?

 

 

Евала! Нема лошо, иначе аз съм стигнал до под масата, ти от мене не зависиш, така че си копай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда. Даже за тва прослушване в angel heart на мен като слушател и фен ще ми е криво да отида като знам, че групата няма да вземе и стотинка въпреки, че групите доброволно са се навили на това.

Успех, но според мен щом за входа за прослушването си правите сметки значи вие едва ли сте достатъчно сериозни в това, което предлагате.

 

Айде малко пак виртуозност с математиката:

Вход на вечер грубо по 5 лв. Свирнята доколкото разбрах ще е в рамките на 10 дни. За улеснение на въвеждания математически модел ще пренебрегнем информацията кои от дните са работни и колко е това от общото. Тъй като не знам капацитета на клуба (и предвид гореописаните приближения), хипотетично да кажем, че средно на вечер има по 100 човека публика. И сега сметката:

 

5 * 10 * 100 = 5000 BGN

 

Тъй като честичко следя форума и гледам какво върви в раздела за покупко-продажба (вкл. на какви цени), не ми се вижда тази сума да стига за оборудване на репетиционна например. А и така като гледам май ще е удобно колкото да покрива фирмени разходи. От друга страна обаче 5 бона за 10 дни дори разделени на няколко човека си е един никак не лош приход ;) Работата мирише...

 

Анонимници, не искам да се заяждам с вас за глупости, а да ви дам приятелски съвет: ако наистина го правите за доброто на българската музика, вземете се в ръце и си измислете някаква концепция, която по да хваща дикиш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да благодаря на всички дето ме видяха на пури и скъпи питиета ,но за съжаление това мога и сам да си го позволя! :cheers2:

Явно са се разгорещили страстите тук и аз съм намесен в по-оплюваната страна!

Искам да кажа, че идеята да помагам на подобни мероприятия не е комерсиална ,тъй като нямам заведение към момента!

И аз се надявам като вас някой по-млад да седне и продуцира български групи -идеята е добра ,реализацията ще я видим!

Не мисля,че трябва да се хващаме за гушите за това! :tomato:

Единствено ме притеснява сгъстения трафик за представяне на групите ,аз не бих го направил толкова начесто и не мисля,че ще бъде заведението пълно всеки ден,ако на това се надява самото заведение!

Ако си спомняте преди 2-3 г на един конкурс в Пловдив дори групите си плащаха такса или нещо такова...

Самият опит да се прави нещо в посока за развитие на млади групи е доброволен, а и всички сме свирили не веднъж и дваж за единия кеф нали!

Може и да бъде провал или загуба на време за организаторите,но може и да изгрее някоя група добра на хоризонта! :coolp:

Това още нищо не значи,пътят е дълъг и труден,но все пак успех на всички! :thumbs_up:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.