Jump to content
Българският форум за музиканти

Информация за Dave Larios


Recommended Posts

Ако някой е на ясно с това нека да даде повече информация. Никъде в мрежата не открих информация за марката. Не успяш да намеря и страница.

Благодаря за информацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако визираш китарно кубе - това е култова марка, която се срещаше масово по времето на посткомунизма. Имам едно такова животно в мазата - първото ми (и единствено) китарно кубе. Някой твърдеше, че имало една серия с маркови говорители (уж Celestion), която си заслужавало да се купи, да се вземе говорителя и да се изхвърли всичко останало, но това май е по-скоро фолклор :)

 

И на мен ми е интересно кой/къде/как/защо е произвеждал тея невероятни произведения на техниката - моето кубе започна в един момент да издава странни, непредизвикани звуци и беше пенсионирано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dave Larios беше една серия на Лаборатория по ЕлектроАкустика (позната още като ЛАТА), създадена и ръководена (доста успешно) от Владимир Милков Балев, повече познат из музикантските среди като Владо Балев (по-малкия син на Милко Балев, вж. Google).

Серията беше (за времето си) доста успешна, първата серия от DaveLarios-и накистина беше със говорители Celestion (прототипа им беше L-55 - някои тук сигурно го помнят с проблемните потенциометри на гейна), аз самият доста успешно ползвах един от най-младшите модели (след доработка от моя страна - добавих hi-gain Marshall канал и пружинен reverb (половин Vermona пружина - звучеше убийствено)) около шест години, после го продадох в Севлиево - сигурно още работи нейде...

Всички проблеми в тази серия идваха от кофти (соц) потенциометри и кофти изсъхнали (соц) електролитни кондензатори. След незначителен моддинг (извършван понякога от самия конструктор Владо Балев - изключително свестен човек м/у другото) кубетата и другите неща (лампови преампове и пр.) зазвучаваха убийствено, на нивото на доста реномирани марки (Soldano, Crate, etc). Самият Владо го оттеглиха от бизнеса(кой както иска - така да го разбира), но и до ден днешен може да направи чудеса със стара ламнова/транзисторна техника.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Мерси за интересната информация, предполагам при мен проблемът е точно в електролитните кондензатори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За директна връзка към дизайнера на тази серия, ремонти и т.н. драсни едно л.с. - имам телефона на пича. За мое съжаление вече не живее в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Айде бе? Сериозно? От кога това?

Аз миналата година май беше му носих един усилвател за ремонт.

 

Иначе (естествено) и аз съм действал с Л55, само дето на този говорителя не беше Celestion :)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зазвучаваха убийствено, на нивото на доста реномирани марки (Soldano, Crate, etc)

 

Мисля си имал възможност да ги сравняваш с горните марки фейс ту фейс и дет се вика си подкован с факти ........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)
За директна връзка към дизайнера на тази серия, ремонти и т.н. драсни едно л.с. - имам телефона на пича. За мое съжаление вече не живее в София.

 

Сега къде живее,дай повече инфо, за да не му званя на човека да го разпитвам.Така и така си започнал разкажи до край!

Редактирано от rockstar666
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Вчера ремонтирах едно TC20R... Специално тоя модел - много калпав саунд, неизвестен 8'' говорител с хартиена гънка, твърд пружинен ривърб който почти не работеше. За електролитите дето споменавате - не знам кво ги правите тия кубета, досега не съм срещал дефектен електролит от тоя тип дето беше въре - кюстендилски КЕА II. Те дефектират само принудително... За останалите части - единствените калпави които видях вътре и естествено бяха изгорели са 6Т6821 и 2Т6551 транзистори. Като гледам захранващия траф - явно са слагали такива каквито набарат, беше с една вторична намотка и изкуствена средна точка. Потенциометрите не шумяха, бяха някакви китайски като тия дето в момента се продават в Комет...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зазвучаваха убийствено, на нивото на доста реномирани марки (Soldano, Crate, etc)

 

Мисля си имал възможност да ги сравняваш с горните марки фейс ту фейс и дет се вика си подкован с факти ........

Заповядай в нас или на наше участие да ти демонстрирам звук на лариос с говорител 12" крафт/солтън/. Не е най-доброто на света, но не е за подценяване, само защото е соц. производство. Ако искате мога и семпли да кача, ама няма да е автентично, може някой да помисли, че съм ползвал друг усилвател. Добре айде един линк.

http://profile.myspace.com/index.cfm?fusea...endid=440827499

В парчета 1, 4 и 5 китарата е записвана със същият лариос, но не е озвучен по най-добрия начин. Беше 91-ва година и работехме в екстремни условия. :thumbup:

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А виждали ли сте рекламата по немските китарни списания.

Dave Larios - е измислен герой.(май)

Беше сниман някакъв манекен, малко като от рекламата с Майк Солдано(на Ямаха).

Искаха да внушат, че е някакъв амп гуру.

 

Цените им в Германия бяха 600 ДМ!

И по нашенските магазини - не си спомням колко бяха

400, 600 лева ли.

Говоря за най- хубавите, които се изнасяха за Германия.

Аз се бях снабдил с такова кубе директно от завода.

60 вата с Селешън.

 

После минах на Хюс и Кетнер.

Логично в момента Дейв Лариоус модел (от немската фирма Solton -

ЛАТ ги правеха по някава поръчка, взаимен проект)

вече не се продава.

ХиК са наложена марка...

Обаче, това не означава, че Solton нещата произведени в Германия са кофти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зазвучаваха убийствено, на нивото на доста реномирани марки (Soldano, Crate, etc)

 

Мисля си имал възможност да ги сравняваш с горните марки фейс ту фейс и дет се вика си подкован с факти ........

Ве Дими, има хорапоживели, видяли туй, онуй...

не бръкай с рогите веднага. Показваш лично отношение, а не требе....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ама ти не играеш честно, защото си записвал с Кремона, а тя звучи добре в такъв усилвател.

:) А, на бас,че с гибсън от 1975-та ще звучи по-добре, както и с някое мазно теле или каквато и да е хубава китара от неметълски вид. :)

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.