Jump to content
Българският форум за музиканти

Една песен


end

Recommended Posts

Опитвам се да науча на 3 door down-here with out you ,но не мога да го докарам на звук.Смисал удрям верните прагчета но китарата не ми звучи нормално, а пък съм я настрил правилно с тунер.Като свиря други песни си звучат нормлно.Защо става така???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ти каза кои са правилните прагчета? Кое не ти звучи нормално - някоя струна, цял акорд, който свириш(спрямо останалата част от хармонията)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така се получава като се свири по таблатури, и не се мисли с тонове, а с прагчета (някой имаше нещо подобно в подписа си). Сигурен ли си че китарата ти е настроенa точно за тази песен, защото все си мисля, че оригинала не е в стандартен строй (EADGBе) ....

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така се получава като се свири по таблатури, и не се мисли с тонове, а с прагчета (някой имаше нещо подобно в подписа си). Сигурен ли си че китарата ти е настроенa точно за тази песен, защото все си мисля, че оригинала не е в стандартен строй (EAGDBе) ....

 

Сигурен съм че китарата ми е настроена идеално.Като свиря други песни ми звучат 1 към 1 с оригинала ,но само тая не ми става.Ако знаеш тая песен в какъв строй се свири ще ми кажеш ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Строят си е стандартен,но сигурен ли си ,че свириш във вярната тоналност?Тези табовe понякога подлъгват , повечето хора си ги правят удобни спрямо гласовете им и ги пускат в нет-а ,така както те биха изсвирили песента.Разгледах и по-голямата част от табовете са в Аm,но оригинала е в A#m.Виж дали не си се подлъгал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай това! Не гарантирам за изчерпателност, все си мисля, че ползваш ultimate guitar, а там нещата са с един тон отдолу :)

 

Послушай и Slav! Вземи си един каподастер! 10 парички е :)

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто си купи един каподастер и го сложи на първа позиция, а после ще ме черпиш една бира. :cheers2:

Другия вариант е да се научиш да си ги хващаш с баре акордите една позиция нагоре, ама мисля, че и самите те си го свирят с капо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай това! Не гарантирам за изчерпателност, все си мисля, че ползваш ultimate guitar, а там нещата са с един тон отдолу :)

 

Послушай и Slav! Вземи си един каподастер! 10 парички е :)

 

Аз ги гледах в сонгстерр с по едно прагче изместени напред, но това няма значение.Точно като извиря първите 4 прагчета на петото песента ми се разваля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво да ти кажа, под последното мнение в темата има един линк, който гласи:

"Понастоящем показване на всички мнения. Промяна на прага?"

Пробвай с това! :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти предлагам лично да ти я покажа как се свири тази песен. Ако идваш на уроци при мен, ще ти покажа още много такива песни, как да си ги свириш. Но, трябва да си от София.

П.П. За подробности на Л.С.

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.