Jump to content
Българският форум за музиканти

бръмчене на 5 и 6 струна


Лелдорин

Recommended Posts

като свиря на 5 и 6 струна струните бръмчат..ако ги затегна от ключовете почват по-малко,но се разстройва китарата,а от бриджа ако дигна тоновете също поспират но пак се разстройва.някой знае ли къде мога да си занеса китарата да ми го оправят това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да пробваш за начало да си повдигнеш струните от горе,от пластмасата след 1-во прагче...с топченце конец,парченце гумичка и тнтн .

Последния път като го писах ме гавриха ''топка сопол'' :bravo: но вервай ми работи на 100%.Освен ако не е много тежък сучая...

Ако са нови струни и старите не са бъждели и тия ще се оправят след няколко стотин натискания по прагчетата ше си '' легнат'' удобно...предполагам де

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като свиря на 5 и 6 струна струните бръмчат..ако ги затегна от ключовете почват по-малко,но се разстройва китарата,а от бриджа ако дигна тоновете също поспират но пак се разстройва.някой знае ли къде мога да си занеса китарата да ми го оправят това?

абе лошо няма, дрънчетено напомня че това е истиски инструмент и ако е на място звучи перфектно, същото се отнася и за баса

 

но ако вместо да придръчава бръмчи или жужи вариантите са няколко - повдигаш bridge-а и/или nut-a, или слагаш по тънки струни

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами зависи в някой случаи да в някой случаи не

 

струната бръмчи защото е хлабава и опира тук там, аз свиря на Си, нормалните струни на Си са хлабави като конци затова сложиш комплект на който 6-та струна е .60 и чесно казано се родих. По дебелите струни се опъват повече и са по стегнати, но от друга страна като по дебели опират в праговече доста повече, 6-тата ми струна е буквално въже... да не говорим че се свири доста по трудно... особенно в началото докато свикнеш на натискаш толкова

 

Трябва да се останови заради кое бръмчи повече, заради хлабавите струни или заради "габаритите" им... а и зависи много от конструкцията на самата китара, от типа nut&bridge, от грифа, от това колко са износени праговете и т.н.

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със скуаер стратокастер съм не е от струните до вчера бях с 9тки и бръмчеше/жужеше и там всичко останало и минах на 10тки и пак бръмчи.нещо от грифа е,ама не мога да се оправя сам....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами или се е поизкривил, или праговете са неравномерно износени

 

може да вдигаш струните но това повече ще ти пречи отколкото помага

най добре я заведи при някой майстор, в най добрия случай ще и повърти малко арматурата на грифа, може да жулне с малко шкурка праговете и да запее..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и моита китара бръм4и мноо д**ба ама тва е 6ото са мноо дебели струните тя е баритон и за тва.абе от тва няма оправия.да бръм4и е*ал съм го.то като е на дистър и не се осе6та. :wall:

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, разбрах че си с Squier, ето как да се оправиш:

1.влизш във http://www.fender.com/support/setup/stratsetup.php

2.вземаш 2та шестограма, които са ти в комплект с китарата и един тунер,

тея пластини за измерване на разтоянието не ти трябват, може и на око

3.правиш квото пише на сайта от горе до долу (без това за височина на струните) - насторойка на тремоло(височина, натягане на болтчетата), грифа (truss rod), интонация и т.н.

4.с малкия шестограм регулираш височината на струните от моста, така че едновременно да са максимално ниско и да не дрънчат, като при всяко разбутване на моста настройваш китарата наново

5.след като си готов със всичко настрой и височината на адаптерите, според както е казано за standard single coil, ако не ползваш средния самостоятелно, сложи го максимално ниско - почти на нивото на пластмасата

6.настрой китарата отново и пробвай - май вече се свири съвсем друго

7.ако нищо не си разбрал дай я на някой който разбира и вземи се ограмоти малко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и моита китара бръм4и мноо дееба ама тва е 6ото са мноо дебели струните тя е баритон и за тва.абе от тва няма оправия.да бръм4и ебал съм го.то като е на дистър и не се осе6та. :wall:

ами дигни ги по-високо и няма да дрънчи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е при нея е малко трудно тва с дигането 6ото и ако я дигна 6е стане мноо неудобна за сверене :(

Спокойно , няма да е неудобна . Просто няма да ги дигаш по два сантиметра , ами малко по малко , докато спре да дрънчи .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.