Jump to content
Българският форум за музиканти

Death Metal Distortion


zigi

Recommended Posts

  • Отговори 48
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

хаха,ми той тоя Дет Метъл е вкаран от китарата в компа направо...наистина е смотан саунда...след някой ден ще пост'на някое мп3 с моя Дет Метъл ....(е ама моя е ДОД)...:)естествено е 4е като имаш камион тряа 1во да мине през кубе@@! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще ма прощава тоя некадърник дето е записал мастър-а ама той май даже не знае че диста му има амп симулация и пуца през нормалния изход :) каквото и да запишеш линейно без симулация ще звучи така и по-зле :)

 

а иначе дет метъл си е "малко" шумничък верно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз имам грънч и цепи мрака :godbless:

за нео метълските и кораджийските ми нужди е идялно :godbless:

зарибявам са по емо и метълкор и пак е супер добре :godbless:

за ниски настройки е предимно. на нормален строй

е гадно поне за мен. или може би просто ме дразни

самата нормална настройка :cheers: аз строй над до нямам B)

 

не шуми много. особено с батериика е мечта B)

гейна и на 0 да е пак си криви мн яко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не знам то и аз имам кубе с дисторжан вграден има си Хай гейн и Хот но исках поне още нещо тежко за да става звука такъв як басов да ти дъни корема. В момента като наглася блендерите Лоу на 10 а останалите на 0 почти не се усеща

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Grundge-a да подкрепя и аз казаното от wessy, ефектчето е супер яко за алтърнатив звук, ню метълщини всякакви :blink:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не можах да разбера кой те излъга, че харесвам линкин парк :blink: ?!?

Виж сега, семплите говорят сами за себе си, за това трябва да се прилагат към мненията за определен педал, или поне да се описва точно какъв звук вади ефекта. Иначе се подвеждат хора, някой да кажем може да разбира Metallica или Maiden под добър звук, друг може да разбира Gary Moore, или пък Depeche Mode. В тези случаи, като пробват педала, те доста ще се учудят на това, как някой може да казва че този педал става за нещо изобщо. Разбираш ли, с този ефект НЯМА динамика, а високи честоти(предимно нечетни хармониции)винаги присъстват в изобилие. За неща като Cannibal Corpse е идеален, но за по - нормална музика няма почти НИКАКВО приложвние. Той за това се казва DEATH METAL. Щото е предназначен за DEATH METAL. :) .

Има и хора из нет-а, които твърдят, че BOSS HM-2 Heavy Metal е перфектния звук, а той, всъщност на gain над 2% не може да се използва за нищо, освен ако не искате умишлено да направите грозен звук.

 

Аз, например съм правил и пробвал много педали, и за сега харесвам следните:

(приемам, че повечето посетители на форума се интересуват от по-тежък звук, затова пропускам клийн/крънч моментите :blink:).

 

1. Ibanez Tube screamer TS-9 - ЛЕК дисторшън, който прекаран през драйв канала на кубе, особено ако е добро, прави типичен приятен ритъм и соло звук. Включен, обаче в чист канал, приложението му е ограничено.

2. Ibanez Metal Charger - Като горе(но средно силен), но има по-режещ, много характерен за Ibanez звук, може и да се използва в чист канал за по-леки неща.

3. Ibanez Super Metal SM-9 - (средно силен до силен дисторшън)На gain до, или малко над половината, включен в крънч канал на кубе вади много приятен звънлив соло и ритъм звук.

4. Ibanez ShredMaster - Силен дисторшън, много богат на хармониции, динамичен, за ритъм.

5. Boss SD-1 - Много приятен ритъм звук, но трудно се свири с него, лесно прави неприятни хармониции.

7. Boss Turbo Distortion - лек до среден дистер, който в драйв/крънч канал на кубето, вади хубав ритъм/соло стегнат звук(има си и педалче за соло, което повдига нивото на сигнала, и прави звука по-среден).

8. Boss Metalzone MT-2 - Май любимия ми педал, от почти чист звук, до силен дисторшън, богати възможности за моделиране на звука.

9. ProCO RAT - Метълски ритъм звук, малко като Металика 84, но трябва през лек драйв в кубето да мине, за да стане такъв.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, горе вместо SD-1 искам да кажа DS-1

SD-1 е като Тюб Скриймъра ама с по-друг характер, в драйв канал звучи малко като Металика 83/84.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ахъмз...ами нз защо съм си помислил за Линкин Парк..сигурно щото май беше сложил обява че търсиш вокал за тяхна песен...нз...та тия камиончета на бос са добри наистина,ама мноо парички...ние бедните екстремисти (хехе ама как го казах) се кефим на такива дандании като тоя камион.Пак пояснявам че моя не е Диджитек а ДОД,ама аз не намерих кой знае ква разлика в звука като ги сравних:)моя май имаше по-малко шум...

Както и да е...за да сложим точка на спора ще пост'на демо с моя дистер може би до понеделник,щото ся сме дали пистите на 1 пич леко да ги смеси и мастерира...:D:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, това с вокала за Linkin Park беше майтап. Преди време Emo от форума искаше да правим група, и да правим нещо като Линкин парк. Той има усет за пеене, ама никога не се е упражнявал, и съвсем откровенно си се цепи. Аз му предложих да го запозная с това, което знам за пеенето, и да се упражняваме, което така и не стана, а и честно казано се притесних, защото той още от началото ми беше казвал, че има гласни възли, и не знам как щеше да му повлияе това. Той от друга страна ме обвиняваше, че не съм сериозен, и ме караше час по-скоро да направим репетиция, и явно съвсем не осъзнаваше къв ташак е на репетиция, особено без добра техника. Както и да е. След като дълго време не му се обадих, той пусна във всички възможни теми мнение, че търси група за Linkin Park/Audioslave, направо задръсти всички теми. Затова аз написах тази тема за Линкин Парк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хех тъкмо търсех компетентно мнение за MT-2, че ми е хванал вниманието... сега вече търся 200 лева за МТ-2 :) май лятото ще се бачка някъде :)

но на 15 вата усилвател не ми се вярва да звучи особено добре тва животно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хех тъкмо търсех компетентно мнение за MT-2, че ми е хванал вниманието... сега вече търся 200 лева за МТ-2 :) май лятото ще се бачка някъде :)

но на 15 вата усилвател не ми се вярва да звучи особено добре тва животно

На 20 ватов боклук Дейв Лариос звучи доста добре :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се изкажа по въпроса с Metal Zone-a :bravo:npace, нараво го взимай, не се чуди. От това камионче съм изкарвал толкова видове звуци, че чак аз съм се чудил :bravo: От лек блусарски и рокаджийски Overdrive до як, брутален, тежък металски звук, особено като свалиш китарата по-нисичко... Според мен не си ситрува инвестиция в ефект, който става само за един стил музика, ако това, което казва Евтим за Death Metal-a е вярно... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.