Jump to content
Българският форум за музиканти

Закон за авторското право


Recommended Posts

Дискусията се развива интересно, ще я следя без да се намесвам, мисля, че ще ми е от полза. Сега се обаждам само за да благодаря на батко Владко за отзивчивото и бързо пускане на въпросния материал, след като го помолих!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

корсарю, защо мислиш, че другите трябва да ти вършат работата и го правят лошо? А ти какво си направил, за да си защитиш правата? Най-малкото е да ги знаеш!

:godbless::godbless::godbless:

Къде съм казал,че очаквам някой да ми защити Правата!

Казвам,че Институциите не Работят, както Не Работят и Мюзик Аутор и Профон !

Дай ми пример за една Дискотека, Бар,Кафе или кръчма,които отчитат Плейлистите си и плащат Авторски(и сродните) Права за Музиката,която въртят.

Аман от Доброжелатели!

Отворете си Очите!

В тази сфера нищо не Работи , както и в по-голямата част на ДЪРЖАВАТА БГ !

 

Научете законите!

За да знаете как ви е**т ,без да можете да се защитите B)

Пак ще питам "Колко Осъдени има за Нарушение ма Авторските Права"

От колко сайтове може да изтеглите ,каквото си Пожелаете :read:

Колко радиостанции и кабеларки пускат музика и филми и какво плащат и на кого за това?

Почвам да се повтарям!

Аз Говоря неща ,които съм сигурен,че се случват!А Не мечтая и не пожелавам за по-добри времена B)

ай Вервайте си и когато се сблъскате с действителността елате в Форума да си Поплачем заедно :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така! Има ли смисъл да спорим дали се спазват отчисленията от дискотеки и барове? Както казах по-горе - закона определя и неща като разделяне на печалба от продажба на дискаве между продуценти, изпълнители и композитори , какво можем да издадем без да плащаме и какво не и т.н.

 

Всички знаем за кафета и дискотеки, където мп3-ките привличат хора без производителите да получат и стотинка. Но авторското право не включва само това. Мислиш си, че можеш да пуснеш на пазара диска си с кавъри. Всичко е наред до момента, в който дойдат при теб и те питат: "А ти платил ли си правото да го запишеш това?" И глоба-а-а... Тези неща се случват. Добре е да сме запознати с правилата!

 

И за да довърша: не съм пуснал тази тема за да споря спазват ли се законите в България /и аз пресичам на червено:blink:/.

Целта ми е желаещите да се запознаят с правата и задълженията си да минат от тук и да ги прегледат!

 

Влад

 

п.с. Може Мюзикаутор да не работи перфектно, но... Това е начина!

В.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Къде съм казал,че очаквам някой да ми защити Правата!

Казвам,че Институциите не Работят, както Не Работят и Мюзик Аутор и Профон !

Дай ми пример за една Дискотека, Бар,Кафе или кръчма,които отчитат Плейлистите си и плащат Авторски(и сродните) Права за Музиката,която въртят.

Аман от Доброжелатели!

Отворете си Очите!

В тази сфера нищо не Работи , както и в по-голямата част на ДЪРЖАВАТА БГ !

 

Научете законите!

За да знаете как ви е**т ,без да можете да се защитите :blink:

Пак ще питам "Колко Осъдени има за Нарушение ма Авторските Права"

От колко сайтове може да изтеглите ,каквото си Пожелаете :read:

Колко радиостанции и кабеларки пускат музика и филми и какво плащат и на кого за това?

Почвам да се повтарям!

Аз Говоря неща ,които съм сигурен,че се случват!А Не мечтая и не пожелавам за по-добри времена :blink:

ай Вервайте си и когато се сблъскате с действителността елате в Форума да си Поплачем заедно :blink:

Пич, свиря по разни места над 15 години. Повярвай ми - Необходимо е да се знае закона - точно за да не те дупят всеки път, а само от време на време. А с плач няма да оправиш нищо!

Едно е да свириш за удоволствие и да не ти пука за правата ти ако и без това нямаш такива . Но ако има какво да губиш - трябва да се защитаваш!

 

СТИГА С ТОВА ОВЧО ПРИМИРЕНИЕ И ОПЛАКВАНИЯ!

 

Влад

 

п.с. И за да дам пример/както поиска/ - БНР и БНТ отчитат авторски права, както и НДК! А и не са само те. Е, това един ден ще стане нормалното положение навсякъде! Въпрос на контрол. Но не и без участието на заинтересованите!

 

В.

 

п.п.с.

И за да съм пределно ясен: Авторското право не включва само отчисленията от дискотеки и радиа, за които говориш. Професионалният музикант се сблъсква и с други проблеми.

в.

Редактирано от Vlad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:beer: нека ,учете се, знайте!

"БНР и БНТ отчитат авторски права, както и НДК! А и не са само те. Е, това един ден ще стане нормалното положение навсякъде! Въпрос на контрол. Но не и без участието на заинтересованите!"

СВЕТЛОТО БЪДЕЩЕ го чакаме от Комунизма и все не идва :)

Хубаво викаш 15 години свириш ;) Поздравление за което.

Издай Албум,завърти Сингъл по Радиата,снимай Видео и го пусни по ТВтата.

След Като го направиш тегли една черта - сметни кое колко ти струва!

Тогава ще видиш кви разходи ще имаш по албума и какви начисления,ще получиш за него ;)

Ще разбереш силата на Интернет как ще се отрази на Продажбите ти,след като на втория ден,албума ти цъвне в някой Торент сайт!

Тогава ще видиш Колко ще дадеш на Радиостанциiте и ТВканалите за Ротация и колко ще получиш от Авторските и Продуцентските Права за излъчванията на песните:read:

На Теория-теорията и практиката са едно и също, но на Практика-това съвсем не е това ;)

Затова Учете закона(може да станете Адвокати ;) ), а ако решите да се занимате с Музика в БГ - примирете се,че ще ви крадат, а Защитниците на Правата ви само ще повдигат рамена и ще казват "Знам,ама кво да направя" :D

Хайде!

Аз Казах, каквото Мисля!

Редактирано от BlackCorsair
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че никой, никъде няма да успее да ти защити авторското право - няма България, няма САЩ - ако не вземеш мерки. Тоест - регистрираш, правиш, струваш - за да може да се докаже, че нещо реално е твое. Ако няма начин - тогава наистина учрежденията смърдят.

Но въпреки всичко бих желал да кажа, че закона е непълен, поне според моите виждания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Хора пазете си произведенията и гледайте ако излизат на" бял свят" т.е медии , да са съпроводени с вашето име поне или визия.....важно е д сте регистрирани в МЮЗИК АУТОР,но няма гаранции никакви ,че те ще ви опазят правата!!!Я ви ги опазят я не......от вас си зависи общо взето :) (ще се съдите ли,какво ще правите си е ваша работа.....)

Не разбирам как може да не искат от авторите при самата регистрация аудио запис или партитури на музикалното произведение!!!!Как при това положение биха могли да докажат на кой е въпросното произведение ,при положение че няма нищо черно на бяло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

С известно закъснение давам линк към извадените от мен части от закона, засягащи музикалния "бизнес":

 

http://nightwisher.data.bg/ZAKONYT!/za...-%20izwadka.doc

 

Благодаря за качването му в нет-а на Гарвана - рожденик! Да си много здрав - за много години!

 

Влад

 

п.п.

Корсарю, очаквам да обясниш за пореден път как нищо в България не бачка...Аман от черногледци!

В.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бачкаме ве!

Всички кат луди бачкаме!

...и Институциите бачкат,и авторските права се защитават !

...и Радиата,и Телевизиите и Вестниците си Плащат Авторските Права за Музика,кадри и снимки ,които използват :bravo:

... и по Сергиите няма Пиратски CDта и DVDRове...

...а Adidas,и Nike,и D&G,и Diesel и още стотина марки продават по пазарите за 2-5 евро дрехи ,обувки,очила и дранкулки!

 

Аман от Работещи Закони и Институции :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бачкаме ве!

Всички кат луди бачкаме!

...и Институциите бачкат,и авторските права се защитават !

...и Радиата,и Телевизиите и Вестниците си Плащат Авторските Права за Музика,кадри и снимки ,които използват :)

... и по Сергиите няма Пиратски CDта и DVDRове...

...а Adidas,и Nike,и D&G,и Diesel и още стотина марки продават по пазарите за 2-5 евро дрехи ,обувки,очила и дранкулки!

 

Аман от Работещи Закони и Институции :D:cheers::cheers:

:) хо хо хо :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Едно си баба знае, едно си баба бае...

 

Е па как не ви писна да оспамвате всяка тема?!! Па като нищо в България не работи - дай да пляскаме с ръчички и да чЕкаме да ни наврат в кучи г.з!

 

Имаше и още, но за остана в рамките на добрия тон го изтрих!

Редактирано от Vlad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега по темата :virtuoz:

Добре има закон!

Има Хора ,които са го написали и Хора ,които искат нещо в БГ да се ПРОМЕНИ КЪМ

ПО-ДОБРО - дотук Мноого Добре!

Има Хора и за които Закона Работи :virtuoz:

 

 

...но Реалността,с която огромна част от нас се сблъскваме е, че ...ай да не пиша ,че пак ще ме изкарате най-черногледия Песимист :headbang:

Не Искам да СПАМЯ темата,но за какво са законите след като не се прилагат и не важат за всички ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Oпитай да издадеш албум с кавъри легално и ще разбереш дали закона работи или не! Просто няма да получиш разрешение от Министерство на културата, докато не уредиш въпроса с правата на авторите.

 

Пак казвам - тук не става въпрос само дали си получаваме мизерните отчисления от тук - от там, а и какво можем легално да правим и какво не.

 

И отново - потретвам за неразбралите - ако трябва да сключиш договор с продуцент - добре е да си знаеш правата и задълженията. Тук закона също има отношение, а спазването и изискванията по него в този случай са изцяло в наши ръце.

Освен за тези, които подписват без да четат!

 

Влад

Редактирано от Vlad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.