Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

:offtopic-001: Е на мен пък комбинацията от розова глава със зелен кабинет ми напомня за диня прекалено много, но мисля, че материалите и цвета са си работа на колегата. Няма да си прави кабинета, за да се хареса на нас я!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Цената вече е 1600лв. и сега ще ти я обясня:

4xCelestion V30 = 800lv,

Дъбов шперплат(който междувпрочем е по-скъп от брезовия и според мен, е и по-готин звуково) = 150лв за два листа

работа на дърводелец, в дърводелско ателие с всички нужни условия и инструменти = 150лв

малки части (ъгли, табелки, колелца, винтове, грилклот, изкуствена кожа, пайпинг, лепило) 100лв

 

Теглим чертата и до тук цената идва 1200лв без моя труд, който е тапициране, сглобяване, поставяне на грил клота, на пайпинга, монтиране на говорителите, окабеляване и т.н.

Крайната цена не е предвидена да е ниска - тя е 1600лв и не бих паднал по-долу.

Материалите които са използвани хич не са евтини, а смея да твърдя са по-скъпи от тези които се ползват при маршалските кабинети.Ще дам примери - гърба на маршала е от ПДЧ, а не шперплат; колелцата, жака , окабеляването(!) и конструкцията(!) са по-евтини и нискокачествени.

Идеята за да си направя кабинет бе не да мина "тънко", а като давам много пари, то да получа най-много за тях.Сега зная че има 2 кабинета, които са по-добри от оригинални маршалски(за мен визуално, а и звуково) и с тях мога спокойно да си записвам и свиря на всякакви сцени.Ако някой иска да му направя и за него - ето я цената.Като естествено цвета е по избор.

 

Сега за зелената кожа - не е дебела и не се разпъва като ластик, а това че не ти харесва ми е все тая.На мен пък не ми харесват стандартните черни кабинети.Всеки има стандартен черен, но в бг имам само аз зелен.А и цвета издава къстъм произхода на кабинета - това което по света е по-скъпо и търсено.

 

За в бъдеще моля когато се пише нещо да се попрочете малко информация в темата и да се сравнят малко параметри, хубаво е и да се чуе на живо и да се сравни, а чак тогава така, заядлийската...

 

^True, true.

 

П.с. извинявам се ако тона ми е малко по-остър, но ми омръзна от "българско-музикантският" поглед и коментари.Чуждото е най-качествено, щом е правено в Бг трябва да е евтино и с некачествени компоненти, а труда трябва да е без пари, защото иначе значи майстора иска да ни "обере".А времето нужно за набавяне на информация, за само(или не само)обучение, за опити и материал за опити , нужни за натрупване на знания.Тук не се произвеждат качествени работи, а англичаните които произвеждат в китай, правят най-хубавата техника.Кажат ли на китарист маршал и му се отваря г**а.Който е доволен - мълчи, който пък не веднага отваря уста, знае или не, няма значение.

Всичко това ме кара да правя следното - правя нещата които са ми нужни на мен, правя и техника на познати, които са сигурни във възможностите ми, а за всички останали цените не са "народни", а нормални, защото дали ще направя на година 10 усилвателя или 1 ми е все тая - аз се стремя те да са винаги най-качествените и не са насочени към ширпотребата.А и основния ми доход съвсем не е това.

Пожелавам успех на всички и отново се извинявам за острия си тон.

Моля и модераторите за разбиране, просто когато реших че е нужно да кажа две думи от кухнята :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе важното е да плюем по всичко родно :rolleyes:

 

 

Да, хубаво е да бъде максимално критични, ако искаме да имаме каквито и да е амбиции, но изглежда най-гласовити са хората, които идея си нямат за какво става дума - хората, които "слушат" с очи и предразсъдъци и "чуват" цветове и марки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поздравления :thumbs_up:

ще ми се да го чуя на живо.

според мен чак грозно въобще не е, но е леко странно - уж е метълски а е светло зелен цвят, и розов амп...една светлосиня китарkа...и си представям звук и картина от времето на рокенрола и кадилаците в щатите. това в кръга на шегата и си е лично мое мнение, да не се засегнеш нещо...

 

за мен това изглежда наистина метълско - решетки, стомани, вериги....незнам дали е истинска метална де...

S1032823-1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Енгъла е евро класика - метални работи, черен цвят, хубав брезов шперплат, В30-ки.Но има и някои нестандартни решения, които може и да не допаднат звуково на всеки - говорителите са монтирани отпред(което на мен с в30 по- не ми харесва звуково), няма грилклот, а решетка, която вярвате или не оказва влияние на звука(и на мен по- не ми харесва).Кабинета може и добре да се комбинира с глави на Енгъл, които нямат този високочестотен "пясък"(да го наречем)(липсата му иде от схематичните решения и трансформаторите) и така това се добавя от кабинета.Но този кабинет с глави с този пясък(дуал ректо с нетъмни лампи, 5150) може да дойде в повече.

Всичко това е лично мое мнение :)

Поздрави на всички и скоро снимки на новия кабинет :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вярявам ти щом казваш. експериментирал си и знаеш а аз не съм и говоря само за визията.

 

п.п. като подхвана темата за тези неща свързани с енлг-а ми стана интересно защото тези дни започвам да правя gigmaster 30 e300 а все още не съм намерил никъде данни за оригиналния му изходен траф. сподели ако имаш идея откъде и как да намеря, а ако не - ще изчислявам някак си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Енгъл ползват трафове на някаква немска фирма - Шмид ли беше, нещо такова...Имам снимки някъде на ремонтирани такива ампове и трафовете им, така че ако те интересува до 2-3 дни мога да пиша с точност.Другото което те съветвам е да се свържеш с енгъл и да им кажеш че имаш такова комбо, на което е изгорял трафа и искаш да купиш нов.Ако се навият го пазари, ако ли не понастоявай.

Успех :)

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Няколко снимки за дофинализирането на втория ми 4по12.

Класически избор на комбинация от Celestion V30 , Celestion G12T75

 

2aioiyo.jpg

 

2zrghhh.jpg

 

2j14obc.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много-добра комбинация се получава между двата модела :thumbs_up:

И аз ползвам същата, само че в 2x12 кабинет с възможност за стерео.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Да, комбинацията е много готина :)

 

Ето и семпъл от кабинета в тази тема отдолу :)

http://forum.muzikant.org/topic/80117-zlo-5/page__st__30

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евалата колега, получил се е много добре. Обаче тия килограми са фрапантни. Аз в момента сглобявам 2x12, като гледам да е възможно портативен и лекичък за мъкнене по участия и да влиза в багажника на седана без затруднение. Но аз го правя от талашит 18мм. Много яко са ти станали табелките, в момента аз си драскам и моите в корела и тая седмица ще ги дам на лазер да ги нарежат. За плата от пред който си поръчвал от "чужденеция" в момента има такъв и в БГ, фирмата се казва "МЕГАВОЙС" аз си купих за моя кабинет от там но още не съм стигнал до тази част. :godbless:

Ето го: http://megavoice.bg/?pid=78&product=352

Ето я и моята кутия.

http://forum.muzikant.org/topic/113914-eaaeiaao-2x12/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в момента сглобявам 2x12, като гледам да е възможно портативен и лекичък за мъкнене по участия

То хубаво, ама като го правиш от ПДЧ пак ще стане тежичък...то затова хората ползват шперплат...

инче съм забелязал, че от МДФ звука е убийствен, но става супер тежко.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми всичко без фронт дъската и говорителите е 12кг. в момента. Истинския купвшки тежи 26кг. :)

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.