Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ при избора на кубе или процесор


aleksandurg

Recommended Posts

Моля помогнете ми . Чудя се кое ще е по-добре да си купя , кубе до 80 - 100 лв с драив канал , или процесор Корт AX3G

или зоом 707 II

Това е звука до които искам да се доближа . Моля кажете кое ще е по-добре , ако имате идея за нещо друго в рамките на 100 лв предложете .
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звук с качество като този на клипа се постига с доста по-скъпа техника. С устройствата които си изброил можеш само да го доближиш. Ясно е, че си начинаещ и тепърва нявлизаш - няма нищо лощо.

За да свириш на китара и да се чува що-годе нещо ти тярбва и кубе и ефект (процесор). Обикновенно драйв каналът на кубетата - особено на ценовия клас за който говориш (80-100лв.)а и следващия - не звучи достатъчно мощно и режещо и въобще е далече мощния метълски звук който търсиш.

Но китара се чува най-добре в усиловател за китара - мислен и проектиран за такава - дори най-евтиния и мизерен такъв.

Звукът (дисторшън)от изброените процесори пак ще е далеч от този който чуваш на клипа но ще те кефи много повече от драйв канала на евтиното кубенце.

 

Аз се понаучих да свиря навремето с евтин процесор ZOOM 505 I забоден в дърт 20 годишен касетофон. Толкова и разбирах тогава , а и толкова възможности имах. Пък и го нямаше този форум от където да ги науча :)

Колкото и мазня да беше звукът си режеше - Zoom - мовете с колкото и лоша репутация да са , поне режат - имат метълски звук. Та това ти е вариант - първо процесорчето да си вземеш - може и в компютъра забодено или в някаква уредба. После когато можеш и кубенцето - все пак да усетиш звука. В него процесора използваш през clean канала и така. Това е най-евтиния начин да навлезеш в материята.

След време ако все още ти се свири вече ще разбереш много други неща и ще имаш по-големи изисквания.

Редактирано от H.R.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ще си взимаш комбо с драйф за тези пари си вземи PEAVEY RAGE 158 или BLAZER (разликата мезду единия и другия посочен модел, е че втория има и ривърб) или поне някой модел от трансатюб технологията. Драйва, който дават е повече от приличен всъщност си е супер и дори при малките комбота.

 

Друг е проблема, че звука на китарата от клипа е достигнат и с използване на модулиращи ефекти.

 

Та първо вземи комбо и после започвай да събираш и за някакъв процесор.

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обмислял ли си "звукова карта" на Line6? UX1 върви 110 долара.С това ограничение до 100 лв не очаквай чудеса:rolleyes:

Редактирано от Lord Shredulous
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти линк, където може да видиш какво оборудване използва китаристчето на тази група

 

http://www.uberproaudio.com/who-plays-what/378-escape-the-fate-bryan-monte-money-guitar-gear-rig-and-equipment

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти линк, където може да видиш какво оборудване използва китаристчето на тази група

 

http://www.uberproaudio.com/who-plays-what/378-escape-the-fate-bryan-monte-money-guitar-gear-rig-and-equipment

 

да китариста има китари и техника за повече от 10000 долара

 

и да точно това идва в подкрепа на моите думи

 

нека човека си купи комбо и от тук да си гради звука

 

споменатите от мене пийвита се намират за по 100-120лв

 

от друга страна хвърлянето в процесор може само да му загуби времето или още по-лошо да го откаже от свиренето

 

добре е да започне с усилвател не със звукови карти и т.н.

 

айде със здраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

добре е да започне с усилвател не със звукови карти и т.н.

 

Подкрепям абсолютно!!! Това е правилното решение! :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен решение също е в началото да посвириш с различни компютърни симулации (не те знам как си свирил до сега), да посъбереш пари за някакво по прилично кубенце и тогава да купуваш. За около 300-350 лв. нови или около 200 втора ръка, доста свестни кубета се намират. От кубе за 100 лева вероятно няма да си доволен много дълго време и бързо ще искаш да го смениш. А за процесор, според мен, засега и в близкото бъдеще не трябва са мислиш озобщо. Научи се първо да свириш хубаво и чисто на чист канал и дисторшън, чак тогава мисли да прибавяш някакви ефекти. В началото различните ефекти (без дисторшъна, ама и той донякъде) само ще ти цапат звука и ще ти пречат да си чуваш грешките, а и по трудно се свири чисто с много ефекти.

Та пробвай, ако не си го направил досега, да свириш през компютъра с някоя програмка като Guitar Rig или Amplitube, и виж дали ще те кефи резултата като за първо време.

 

ПП. Недей гледа звука на една дадена група и да си мечтаеш да имаш същия звук. Звука който чуваш по песните, не само е създаден от далеч по-скъпа апаратура, но и е минал през солидно количество обработка при миксирането и мастерирането на песента. Такъв звук трудно се изкарва директно от кубе. По-скоро се ориентирай към даден стил и гледай за кубе, което да е що годе удачно за този стил.

Редактирано от Mairomaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз си мисля,че като за начало идеално ще ти е да почнеш с кубенце Fender Mustang I,цената на ново такова в момента е 199 лв. в РФ,кубето има симулации на 8 вида усилватели с 24 фабрични пресета, също и 24 ефекта, освен това чрез компютър през USB връзка може да се редактират всички пресети на кубето,да се добавят нови пресети,свалени от нета, и вероятно ще може да се докараш звук почти идентичен на желания от теб :thumbs_up:

 

 

3091300W.jpg

3091295r.jpg

Редактирано от Velius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на твое място бих си взел процесор (ще ти върши най-много полезна работа за най-дълго време, може да се записваш и още хиляда неща. Звука, който търсиш най-вероятно няма да го стигнеш каквото и да си купиш, защото първо ще ти струва адски скъпо и освен това свиренето не е само в апаратурата). А на първо време ако свириш с процесор и нямаш кубе може да си вземеш мониторна колона, която ще вади реалния звук от процесора ти :) Успех с решението! А ако избереш процесор моя съвет е наистина както те посъветваха по-горе да не прекаляваш с дистиршъна а да наблегнеш на свиренето с лек драйв като за начало :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic-001: и то голям, не ме :tomato: много, ама тия теми ми идват в повече вече. Бах го, все едно да питам в автомобилен форум ... препоръчайте ми кола, ама такава дето да вдига 325 км/ч, ама да не харчи много и да ускорява от 0 до 100 за 2 секунди и да гори въздух!

 

Към автора: Взми си кубенце с ефекти ...

 

Со здраве!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.