Jump to content
Българският форум за музиканти

Къса ми се струна.


vasil_9x

Recommended Posts

Здравейте. За 2 седмици 2 пъти ми се скъса 5-та струна, а другите са си добре. Въпросът ми е може ли това да е от китарата или аз я напрягам прекалено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва доста усилие да прилагаш за да успееш 5та да скъсаш.Ще помогне ако кажеш:

Какъв ти е бриджа на китарата?

Какво свириш та успяваш да скъсаш 5та струна?

Какви струни използваш?

Провери по нъта и бриджа дали има точки с по-голямо триене,които евентуално да закачат струната ти някъде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Бриджът ми е с тремоло (ако отва питаш), но аз съм го махнал.

Струната е Stagg 032 със диаметър 0,81

Първия път свирих пауър акорд, а втория бенд

мисля че няма точки по нъта и бриджа с голямо триене

но това което се случва на струната не е точко късане http://www.mypicx.com/03122011/string/

Редактирано от vasil_9x
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъсала се е самата сърцевина на струната, а навитото не й е позволило да се раздели.

След като вината не е в някоя част на китарата ти,най-вероятно е от струните.Можеш да пробваш различна марка.Надявам се колегите да предложат и други решения,но това е от мен:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То Stagg си е една марка.... И аз съм попадал преди на кашкавалени струни - Fender и Yamaha - много бързо се късаха.

Незнам какво точно свириш - ако се късаш по 8 часа на ден да дърпаш бендове ... :D.

Истината е , че има и струни от кофти стомана - просто кофти сплав.

 

Пробвай с най-масовата марка - Ernie Ball - 8-ца, 9-ка ....те са в различни по цвят пакетчета. Откак минах на тази марка и серия преди време - нямам проблеми със струните. Цената май навсякъде е 9 - 10 лв. Държали са ми здрави дори почти година, но вече се деформират, ръждясват и не звучат добре след такъв период и ги сменям.

Редактирано от H.R.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък хич не съм доволен от ърни боу много са твърди и за седмица стават грапави въпреки че ги чистя след свирене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш малко повече пари си купи Elixir. Даже някой от форума продаваше, ако не ме лъже паметта. Освен здравината, си запазват звученето, така че след месеци звучат все едно сега си ги сменил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^+1 :thumbs_up: Напълно съгласен, и на двете си китари съм с Elixir и не съм ги смянял от 6 месеца на едната и 4 на другата, и с изключение на една скъсана пъра :). Доволен съм от тези струни и според мен си заслужават инвестицията. Но това е мое мнение, понеже съм роб на марката!

 

Поздрави!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.