Jump to content
Българският форум за музиканти

към кого да се обърна относно писане на песни за реклами


Recommended Posts

Здравейте, не съм 100% сигурен че съм на правилното място, но не се сетих за никъде другаде. Бих искал да пиша песни за реклами, ако някой знае нещо по въпроса моля да пише тук във форума или на e-mail - carel3@gmail.com, предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих искал да пиша песни за реклами
:hysterical::hysterical: Каква ПЕСЕН може да съдържа една реклама,освен "купи ме и ме Апни,аз съм най-добрия картоф/домат и т.н за теб",ае бегай от тука.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих искал да пиша песни за реклами
:hysterical::hysterical: Каква ПЕСЕН може да съдържа една реклама,освен "купи ме и ме Апни,аз съм най-добрия картоф/домат и т.н за теб",ае бегай от тука.

Да, но ако те харесат парите са добри..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парите не са чак толкова добри, особено ако си приспаднеш инвестицията за домашно студио за демо записи. Не си мисли, че можеш да им снесеш едни партитури и си дотам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Предимството от използването на тази аудио услуга е съвсем явно - музика, изработена по и за даден продукт или концептуална идея, би работила в пъти по-силно за достигане на желаният краен ефект. Все повече реклами и брандове се обръщат към музиката, за да привлекат вниманието на потенциалните си клиенти.Другото предимство на оригиналната музикална композиция е чисто организационно и финансово - плащате веднъж и притежавате авторските права върху музикалният продукт, което Ви дава право да го използвате където и когато искате. За щастие пазарът у нас, свързан с използването на музика в реклами вече е доста по-интелигентен и професионален.Напоследък наблюдавам една доста интересна тенденция у родните производители на напитки…а именно да използват, спонсорирайки нови песни за изработка на клип, който рекламира същевременно продукта. Все повече реклами и брандове се обръщат към музиката, за да привлекат вниманието на потенциалните си клиенти.

Колко струва използването на парче в реклами или филми?

Различно за всеки конкретен случай, това е изцяло въпрос на преговори, пазарни данни и опит.

 

Към кого да се обърна относно писане на песни за реклами?

Ако група или изпълнител желае да разбере в подробности как да предложи музиката си за филми и реклами, може да потърси Е. Ботева и Анелия Александрова в офиса на "Вирджиния рекърдс".

 

Така също можете да се регистрирате в сайта на Виталити мюзик, където можете да изпратите своите демо песни за реклами.

 

източник: ПРОФОН

 

Успех!

Редактирано от VALITCHY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"плащате веднъж и притежавате авторските права върху музикалният продукт, което Ви дава право да го използвате където и когато искате"

Това твърдение е невярно. Авторско право не се продава/отстъпва. Продават се правата по ползване за определено време, определени цели и екслузивитета в/у това ползване. Справка: ЗАКОН ЗА АВТОРСКОТО ПРАВО И СРОДНИТЕ МУ ПРАВА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ дадсрайтеврибади ;) и те си се натрупват, подновени излъчвания - свежо евро, блага работа

 

Здравейте, не съм 100% сигурен че съм на правилното място, но не се сетих за никъде другаде. Бих искал да пиша песни за реклами, ако някой знае нещо по въпроса моля да пише тук във форума или на e-mail - carel3@gmail.com, предварително благодаря.

То и аз се натискам няколко години ама доста е заето...

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предимството от използването на тази аудио услуга е съвсем явно - музика, изработена по и за даден продукт или концептуална идея, би работила в пъти по-силно за достигане на желаният краен ефект. Все повече реклами и брандове се обръщат към музиката, за да привлекат вниманието на потенциалните си клиенти.Другото предимство на оригиналната музикална композиция е чисто организационно и финансово - плащате веднъж и притежавате авторските права върху музикалният продукт, което Ви дава право да го използвате където и когато искате. За щастие пазарът у нас, свързан с използването на музика в реклами вече е доста по-интелигентен и професионален.Напоследък наблюдавам една доста интересна тенденция у родните производители на напитки…а именно да използват, спонсорирайки нови песни за изработка на клип, който рекламира същевременно продукта. Все повече реклами и брандове се обръщат към музиката, за да привлекат вниманието на потенциалните си клиенти.

Колко струва използването на парче в реклами или филми?

Различно за всеки конкретен случай, това е изцяло въпрос на преговори, пазарни данни и опит.

 

Към кого да се обърна относно писане на песни за реклами?

Ако група или изпълнител желае да разбере в подробности как да предложи музиката си за филми и реклами, може да потърси Е. Ботева и Анелия Александрова в офиса на "Вирджиния рекърдс".

 

Така също можете да се регистрирате в сайта на Виталити мюзик, където можете да изпратите своите демо песни за реклами.

 

източник: ПРОФОН

 

Успех!

Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Напоследък наблюдавам една доста интересна тенденция у родните производители на напитки…а именно да използват, спонсорирайки нови песни за изработка на клип, който рекламира същевременно продукта. Все повече реклами и брандове се обръщат към музиката, за да привлекат вниманието на потенциалните си клиенти.

Колежке,рекламата на Каменица,която е прекопирана от началото на филма с Джак Уайт,Джими Пейдж и Едж от Ю2 (Може да е по-силно в превод)дали са я платили като авторско право на Джак Уайт или на създателите на филма,а на Дийп Пърпъл за рифа?

Или в белия свят не им се занимава да си търсят правата в селско-мафиотска държавица от третия свят?

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Не мога да сетя точно за тази реклама, но ще се поразтърся да видя какъв е случая.

 

L.K. мерси за уточнението, не съм юрист, предполагам, че "големите" изпипват тези подробности в договорите, трябва да се чете внимателно дребния шрифт!

 

Още веднъж успех на всички има хляб в рекламите, а за отличниците дори има и за мерцедеси !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.