Jump to content
Българският форум за музиканти

Пренастройване в Drop D


n1le

Recommended Posts

@Tony - моля кажи на каква мензура ще се дроп-ва за да получиш адекватен отговор. Колегата Nevermore правилно те е насочил, НО ако свириш със мензура 25.5. Ако си с 24,75 (на която май не си фен) тогава ще ти трябват малко по-дебелшки струни.

 

@Георги Тотев - защо го лъжеш човека? :greenball: 99,99% съм сигурен, че това за което той говори е т.нар. дроп (доста некадърен строй според мен) но много популярен в съвременният NWOAHM, при който се отпуска само последната струна, така че вместо да свириш квинти по нормалният начин, те се свирят на едно и също прагче (примерно 5та и 6та струна на 2ро прагче, вместо 6та на второ, а пета на 4то).

 

п.с. Пояснение - drop D значи да отпуснеш само 6-та струна в D, а останалите са си в стандартния E строй.

п.с. 2 - http://en.wikipedia.org/wiki/Drop_D_tuning

Редактирано от chris_barnes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Дадох само насоки как би трябвало да е правилно, ако на някой са му мързеливи пръстите да се оправя.

 

Ообаче ся като се зачетох на полу-трезво цялата група ше са в Дроп-Ре .... как ше дропнат клавира ако имат такъв?

 

И въпроса беше, малко прерафразирам, как от стандартен строй в МИ, да си сваля китарата в РЕ ... дей бъркам???

 

Поздрави!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами клавира просто си свири тоновете, които свирят другите. Някак не разбирам какво искаш да кажеш с това - как ще дропнат клавира. Chimaira свирят в drop C и клавириста йм няма проблеми с това (доколкото съм чул от 8те йм албума които имат :))

 

Към самият автор на темата - винаги най-правилното решение е: решаваш в каква настройка ще свириш, сетъпваш си китарата за нея с подходящите струни и не пипаш повече :) Не става добре да свириш примерно с 10ки в Ми и Ре, защото като отпуснеш в Ре струната ще е по-хлабава и ако свириш повече тремола ще ти е кофти. Тествано многократно. Напрежението което струните оказват на грифа също е от значение. Например на моята брадвичка винаги слагам 13-56, един път сложих някакви Ernie Ball 12-56 (които са комплект като 12ки но последната е 56) и веднага започнаха някои струни да бръждят по прагчетата. Всяко нещо е от значение, и не бива да се правят компромиси, ако човек иска да постигне качествен резултат.

 

Дано съм бил полезен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствения начин да дропваш нормално е ако имаш Flyd Rose (може и лицез) и си купиш D-Tuna.

 

То па да ти имам начина... За да се ползва тая джаджа, трябва да се обездвижи флойда така че да не могат да се правят pull up-и. А то така, едно че нямаш файда от флойда долу горе, второ че като е обездвижен нямаш много файда от зключването при нъта и можеш да си правиш дропа от ключовете както при китара без флойд.

 

А за останалите неща по темата, слушайте Кало (chris_barnes), верни неща говори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абре аз ли съм тъп или никой не разбра , че пича иска да си свали нстройката с един тон ...

 

Към Автора : Пич, ако не искаш да си дропваш китарата транспонирай ... па кфото излезне!

 

Со Здраве!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да си настроя китарата от E в Drop D

 

Не се споменава никъде че ще променя всички струни. Виж предното ми мнение с линка към wikipedia какво е Drop D. Първите 5 поста в тази тема говорят точно за това, че се сменя настройката само на 1 струна (а именно 6-та).

 

п.с. - Това с транспонирането не винаги е много лесно. Просто когато китарата ти е настроена така пръстовките са по-различни, и ако транспонира в стандартен строй може да не успее да изсвири нещата, или да трябва да си чекне пръстите много.

Редактирано от chris_barnes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко хубаво и вярно, 'ма не разбрах в к'ва тоналостт ще го свирят парчето, ние тука си хухавелим, а баш майстора го нема сигурно Опражнява някое соло!

 

Со Наздраве!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абре аз ли съм тъп или никой не разбра , че пича иска да си свали нстройката с един тон ...

 

Към Автора : Пич, ако не искаш да си дропваш китарата транспонирай ... па кфото излезне!

 

Со Здраве!

Герги

 

Сега ако обясниш и как се свири "Ре" от втора октава на китара настроена в стандартно "Ми" с транспониране...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абре аз ли съм тъп или никой не разбра , че пича иска да си свали нстройката с един тон ...

 

Към Автора : Пич, ако не искаш да си дропваш китарата транспонирай ... па кфото излезне!

 

Со Здраве!

Герги

Е добро де баце. Ако пича иска да променя цялата настройка с тон надолу не се казва "Drop D" или ако е с два цели тона надолу "Drop C", а "D tuning", "D Standard" или респективно "C tuning", "C Standard".

 

Easy B)

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама чакай сега бе човек. Аз също съм фен на страшно много банди дето свирят в такъв строй, мога да изброявам до утре. Просто мен не ме кефи идеята да свиря с таков (това имам предвид).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Толкова глупости, написани от хора, които се предполага, че са капацитети, не бях чел скоро....

 

Drop D е:

 

D A D G B E

 

Всичко друго е просто невярно, което сте написали. Трябва само да свали 6та струна с 1 тон надолу, не всички. И не му трябват специални джаджи на флойда, с един тунер ще успее за нула време. И разликата между този и стандартния строй е нищожна, така че може да се свири с ВСЯКАКВИ струни, кой каквито си предпочита за стандартен. И не може да транспонира, защото целта на тази настройка е да получи още 1 тон надолу, нещо, което няма да стане с никакво транспониране.

 

Не е хубаво да спориш за неща, за които очевидно не си наясно и да се въртиш, докато не изкараш, че и ти това си имал предвид. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отпускаш струната с един тон. Ако не можеш най-добре си изтегли този тунер http://www.aptuner.com/cgi-bin/aptuner/apmain.html

Хахахаххаха много благодарско за тунерчето, върши супер работа за акустичната китара :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.