Jump to content
Българският форум за музиканти

най-добрият аудио интерфейс за парите си


Fallenblood

Recommended Posts

Айде да се включа към темата, да не отварям нова. Наскоро обмислях идеята да дам още един шанс на програмите от сорта на Гитар Риг и Амплитюб, като за целта искам да си взема някакво интерфейсче. Търся нещо изключително евтино и малко - един китарен вход ми стига. Някъде тук бях чел за някакви китайски ментаци по двайсетина лева като копия на тия от по стотина. Мисълта ми е, че не ми трябва нищо претенциозно, а просто нещо евтино, колкото да пробвам... Някакви идеи?

 

и аз съм за английския ибей - търси guitar link. има и с безплатна доставка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти!

 

Аз за тази цел (записване на китарка и миди без латенция) използвам Behringer U-control. Малък и евтин USB/Audio Interface, не съм имала проблеми с него

http://www.thomann.de/de/behringer_ucontrol_uca_202.htm

Предполагам, че и из българските магазини се продава, просто не съм търсила.

 

Поздрави,

Марина :)

 

Това, което си показала има само линейни входове. Не виждам как ще вкараш направо китара или ще използваш MIDI с него. Добре е да се внимава какво се пише. Питащият иска интерфейс с "поне един инструментален вход"

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ под midi без латенция вероятно се има предвид midi, което "влиза" по друг път в компа, обработва се от софтуерен синт и звукът "излиза" с ниска латенция през берингера. освен това, марина май свири акустично - колко му е активната електроника на една електроакустична китара да се включи в линеен вход :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Защо? Къде е проблема при слушането и при записването?

 

Ми баце с теб ще ми е трудно да споря по технически теми точно :) Аз го казвам от опит по-скоро.

Иначе от техническа гледна точка предполагам , че разликата е в AD/DA конверторите , операционните усилватели , закъснението когато се ползва ASIO . Отделно доста от интерфейсите имат вход за микрофон/инструмент и пре-амп , което улеснява допълнитено . Със сигурност има и други неща , но не искам да се впускам без да съм напълно ясно в техническата част :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up:Alesis multimix 8 usb  Това е и рационално предложение/имаш и реален миксер за репетиции и работа/Латенсия не се усеща но няма миди.Успех!

 

Иначе относно......"най-добрият аудио интерфейс за парите си.....''

 

 

мисля че това е Audiophile 2496 - 4-In/4-Out Audio Card with MIDI and Digital I/O

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ това е доста любопитен отговор в една като цяло интересна тема - "какво значи" за парите си?. Всички интерфейси струват някакви пари и очевидно продавачите им смятат, че са най-добри в дадения сегмент за парите си.

Конкуренцията вече е на такова равнище, че в една ценова категория разликата трябва да се търси по-скоро в удобството за работа и стабилността и надеждността на драйвери в конкретна операционна система и за дадения интерфейс.

Иначе качеството на звука е приблизително еднакво, докато не преминеш в следващата ценова категория.

Освен това аудио интерфейса е някъде към петия елемент във веригата - първо имаме инструмент, след това усилвател, след това микрофон, микрофонен предусилвател (и ако няма нещо между тях) и след това интерфейс.

 

Аз пък мисля, че за парите си и този е много добър:

http://www.prismsound.com/music_recording/products_subs/orpheus/orpheus_home.php

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To e ясно , че е за удобство . Като качество на звука няма много хора , които ще хванат разлика дори над m-audio 2496 , който предложи колегата малко по-горе и в момента даже май го има на промоции по 130/140лв . Дори да преминеш в 18 ценови категории нагоре :)

Друг е въпросът , че някои вероятно няма да успеят даже да си включат китарата в него , 'щото няма нито вход на микрофон , нито за инструмент , нито вграден преамп.

Редактирано от Rust
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ под midi без латенция вероятно се има предвид midi, което "влиза" по друг път в компа, обработва се от софтуерен синт и звукът "излиза" с ниска латенция през берингера. освен това, марина май свири акустично - колко му е активната електроника на една електроакустична китара да се включи в линеен вход :)

 

Да, аз това разбирам под миди без латенция. Значи ето какво ползвам аз: миди клавиатура, която е включена към компютъра чрез USB кабел и използвам драйвърите на въпростната Берингер кутийка за премахване на латенцията. Китарата, било то електро - акустична или електрическа (и двете ги ползвам) ги включвам чрез Input входа на кутийката чрез кабел с голям - малък жак (къстъм производство, хаха) и така записвам. Такива ми ти работи, достатъчно ми е за да си записвам идеите в домашни условия. Нямам възможности за повече на този етап, а така ми върши работа. Зависи ти какво търсиш като качество, какви изисквания имаш.

 

Blr, аз пиша това, което имам като опит (колкото и да е малко), така че, моля те бeз излишни забележки (и без лоши чувства, разбира се) :)

 

Поздрави,

Марина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

купих си преди няколко месеца въпросния тракер пре, и съм доволен :) само че вече ми идват малко двата канала, понеже ползвам ефекти от компютъра, а двама души сме китара, бас, глас, и дрън, та пляс... та кажете коя е най-готината карта пак на usb 2.0, ама да е поне 4x4. m-audio 1010 излизат за по 300 лв, но сме с лаптоп...

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.