Jump to content
Българският форум за музиканти

Счупен ключ


Recommended Posts

Здравейте. Днес сменях струните на китарата на дядо ми (Кремона Зорница) и единият ключ се счупи. Проблемът е, че няма как да си купя ключове в близката 1 седмица, а много ми се иска все пак да настроя струната. Може да е малко тъп въпрос, ама има ли как да се настрои без ключ. Благодаря предварително на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така само пластамасата се е счупила, но как със вилица аз пробвах със клещи и не стана?

Редактирано от Zstefanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимай ключа, така по-лесно ще всезнайстваме, аз подобен проблем реших не с купуване на ключ, а със стотинка. Но снимай по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя боб, дето куопувачо&продавачо си мета на снимката е мноу прафф, само, че с 5 стинки смачкани на менгемето, ако има, ако не сплекваш Уно стотинка с клеюите да влазне у джлеба ...

 

Со здраве!

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какви клещи си пробвал? Обхащат ли добре "сплесканата" част на "врътката"? Друго не ми идва наум за решаване за проблема "искам го вднага и то гол" ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебати чата, как държиш клещите спрямо равнината на "врътката"? Ако нещо не е ясно намери ме на скайпа, приложен в профила!

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напъвай, напъвай ако съвсем не стане залепи стинка за ключето да мяза на ключ и утре сутринта ще проработи, да се надеваме ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за съвета. Нямам с какво да я залепа тая стотинка ама ще опитвам дано стане . То е ключа на 4 струна и не ми трябва много да дигна, че в момента звучи като До диез. Все пак благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.