Jump to content
Българският форум за музиканти

Stagg Vs. Squier


Raxus

Recommended Posts

Значи хора реших да се взема китара и се спрях на тези два модела.Единия е Stagg T300 а другият е Squier Stratocaster .

Еденият модел (Стага) е 220 лв а другият е 250.Дайте ми съвет коя да си взема.Моля ви....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

свирил съм на подобен стаг и съм имал Скуаер страт, Стага ми беше сравнително по-удобен, може би така се е случило да е добра изработка(не беше купуван от бг), защото се чуват доста негативни мнения относно тези китари...

най-добре пробвай и двете китари и прецени коя ти пасва по-добре :(

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай коя ти е по-удобна и другото е виж как е изработката. Че по магазините има такива китара, че да се хванеш за главата направо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде още един глас за Squier-а. Stagg правят хубави акустични китари, но електрическите...не :( Взимай Squier и няма да сгрешиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спор няма, Скуайер-а си е по-добър... макар, че си е до изработка... най-добре да пробваш и двете и което повече ти допадне... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде още един глас за Squier-а. Stagg правят хубави акустични китари, но електрическите...не :( Взимай Squier и няма да сгрешиш.

Не всички ел. стагове са лоши . Аз лично харесвам една :

14929.jpg

- pickups: 1x single coil + 2x humbucker - controls: 1x volume + 1x tone - pu selector: 5-way - body: solid alder wood - top: quilted maple - neck: hard maple / 648mm : 25'' 1/2 - fingerboard: rosewood / 24 frets w/pearloid inlays - bridge: classic ''fr'' style locking tremolo - machine heads: diecast, black - pickups: 1x single coil + 2x humbucker - controls: 1x volume + 1x tone - pu selector: 5-way - body: solid alder wood - top: quilted maple - neck: hard maple / 648mm : 25'' 1/2 - fingerboard: rosewood / 24 frets w/pearloid inlays - bridge: classic ''fr'' style locking tremolo - machine heads: diecast, black

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оа, това наистина изглежда и звучи добре :( Но едва ли е от тия стагове, дет ги има тук в магазините за по 300 кинта... а човека търси точно такава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оа, това наистина изглежда и звучи добре :( Но едва ли е от тия стагове, дет ги има тук в магазините за по 300 кинта... а човека търси точно такава :)

е , да ... Ама аз само оспорвам мнението , че Стаг не правят хубави електрически китари .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оа, това наистина изглежда и звучи добре :) Но едва ли е от тия стагове, дет ги има тук в магазините за по 300 кинта... а човека търси точно такава :)

Те всички Стагове са в този ценови порядък, независимо от фотографиите....

 

В този конкретен случай най-добре е да е пробва и която конкретна китара ти харесва повече взимай нея и тва е. В този ценови диапазон са много сходни като сглобка (е нема да пиша изработка и туй то :) ), звук, механика и т.н.

А ако имаш на какво да свириш сега - събери още някой лев (още 3-400 кинта ) и търси някоя свястна китара на старо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми аз сега съм със скуайър(беднотията е голямо нещо) и честно казано не е зле китарата...

по принцип са добри за начинаещи не знам ти дали си от тях.

Но ако можеш още 250 кинта да сложиш си купи някоя по хубава

например шоумастър :):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.