Jump to content
Българският форум за музиканти

Достойно Есть


Polyphone

Recommended Posts

Само ортодоксална музика не бях пускал във форума :greenangel:

 

Записах това песнопение на чудесния български композитор Петър Динев на 4 гласа(оригиналът е на 3) по 2 трака, без ефекти, освен един лек реверб.

 

Надявам се, въпреки непривичния за форума жанр, да ви хареса. :-)

 

http://soundcloud.com/polyphone/dostoino-est-petar-dinev

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Великолепно си се справил! :godbless:

Изказвам лично мнение: Чисто ортодоксалния характер на песнопението се губи! :blush: Казвам го като човек прекарал се в семинария!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Великолепно си се справил! :godbless:

Изказвам лично мнение: Чисто ортодоксалния характер на песнопението се губи! :blush: Казвам го като човек прекарал се в семинария!

 

 

Благодаря ти!

 

Но защо смяташ, че се губи ортодоксалният характер на песента? Много отворено ли я пея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прецизно! Достойно си се справил! :bravo:

 

 

Мерси!

 

Е, чат-пат въздухът не ми достига, ама позамазах някак... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е отворено, просто липсват "извивките"! :)

 

Има,има, ама са много мъничко и мънички ! :rolleyes:

Все пак Петър Динев е направил хармонично песнопение, а там трудно се пресъздават извивките от източното пеене.

 

А въщност, не помня вече, това въз основа на кой глас го е писал ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:godbless: голЕм си !!!

 

Мерси, Рафо! Опитвам се да дам максимума от себе си.

 

Искам да споделя, че много се радвам, че се намират хора тук, които ценят това изкуство :godbless:

 

А на мен си ми остава голяма тръпка, да не казвам първата ми музикална любов! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автентично изпълнение, много ми харесва и тази лека бленда 'Синатра' (твоята запазена марка), истинска магия на пеене! Този стил на изпълнение трябва да се чуе "на живо", защото и най-съвременната звукозаписна техника не може да предаде богатството и звученето. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:recourse:

 

Супер Полифонски звучи, кефи. Звучи различно от това, на което съм свикнал, VALITCHY като че ли е права, че има известна доза Синатрин™.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автентично изпълнение, много ми харесва и тази лека бленда 'Синатра' (твоята запазена марка), истинска магия на пеене! Този стил на изпълнение трябва да се чуе "на живо", защото и най-съвременната звукозаписна техника не може да предаде богатството и звученето. :godbless:

 

Благодаря ти за милите думи, колежке! :thumbup:

 

Права си за техниката и живото изпълнение. Неповторимо е, особено в добра акустична среда! Навремето редовно замествахме с октет от Света Неделя хора на Св.Александър Невски, когато ходеха по турнета. Това са ми едни от най-върховните музикални преживявания. Няма да забравя една есен в гладните години, в катедралата студ, а аз пея за първи път там. Звукът, който отекваше беше небесен, не бях на себе си. Чак козината ми беше настръхнала, не от студ, а от метафизичен кеф! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:recourse:

 

Супер Полифонски звучи, кефи. Звучи различно от това, на което съм свикнал, VALITCHY като че ли е права, че има известна доза Синатрин™.

 

Ей, Пилеееееее, къде си бе!? От години не съм те засичал във форума! :cheers2:

 

Радвам се, че ти е харесало песнопението! А това за блендата на Синатра, не го правя нарочно, дори за първи път ми го казват. Надявам се да не замязам на Васил Петров. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еха, ако се появи тази възможност да пеете пак така свиркай, с удоволствие ще дойда да ви послушам! Междувпрочем, точно това си помислих, че е за зала "България" или за "Ал.Невски". :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.