Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор На Първи Евтин Бас


Spoke™

Recommended Posts

Хорица от около година искам да си взема бас. Сега набжилава рд- то ми и ще ръчкам наще да ми купят. Искам да ми препоръчате някой добър като за начинаещ и възможно най- евтин бас и някакво евтино усилвателче(е да не е някво дет на втория ден да се прецака). Ще ви бъда страшно благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

http://www.musicworld.bg/bg/c_399/i_31950/Cort_Action_BK.html

Свирил съм на такъв и е много добре за парите си.А защо не кажеш за какви пари става въпрос,че така е малко хвърляне на боб.Има много теми изписани за 1-ви бас потърси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за Cort Action. :thumbs_up:

 

Относно евтин усилвател (и за да сме по-прецизни - кубе) - http://www.musicworld.bg/bg/c_448/i_30000/Cort_GE15B.html , http://www.musicworld.bg/bg/c_448/i_15806/BEHRINGER_BT108.html

 

По-евтино от това >> втора ръка, в общи линии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...някакво евтино усилвателче(е да не е някво дет на втория ден да се прецака). Ще ви бъда страшно благодарен.

 

 

За съжаление евтините усилвателчета се прецакват сравнително често, сигурно няма да е на втория ден, но...

 

Като евтино и добре направено решение препоръчват това:

 

http://www.musicworld.bg/bg/c_449/i_23558/LINE6_LowDown_LD15.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за дабъл постинга, но само така ще видите другият въпрос. :D

Значи искам да си взема и тунер за настройване на баса, бихте ли ми препоръчали някой на прилична цена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който и да евтин тунер би ти вършил работа, стига в описанието му да пише, че може да улови честотите на бас струните. Тези двата биха ти свършили работа за 4 струнен бас:

 

Цъкни ме. :)

 

Цъкни и тук. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново сори за дабъла- причината е горе.

Чух за някакъв дистръкшън бутон. Някой може ли да ми разясни дали е задлължителен при купуването на баса и за какво се използва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При басоете не съм чул за подобно нещо.Някои кубета ако са с 2 или повече канала имат дисторшън,моето е с такова.Не е задължително да има такава екстра,ако ще свириш тежък стил тогава може и да ти трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакайте сега, момчета, успокойте се малко :)

 

Подобно нещо за бас ИМА. Не става въпрос за канали на кубета и т.н., въпреки, че и това е вариант.

 

Задължително - в смисъл, че без него не можеш да свириш - със сигурност НЕ Е!

 

Китарта и баса са подобни инструменти и ефектите за тях също са подобни. Както има overdrive и distortion за китара, така има и за бас. Принципна разлика в работата им няма, разликата е в честотната област, в която работят. Spoke™, потърси в google/youtube с ключови думи "bass distortion demo" или "bass overdrive demo" и ще намериш клипчета, където ще чуеш как звучи баса с такива ефекти. Надявам се знаеш как звучи бас китарата без ефект. Ако не знаеш - по-добре първо проучи този въпрос :)

 

Успех,

Марински

 

P.S.: Ако няма група, която да те чака за репетиции и участия моят личен съвет е да не си купуваш усилвател в началото. Ако ще свириш/учиш/упражняваш вкъщи, купи си свестен бас и проучи как да си го пускаш през компютъра. Ще можеш да чуваш приличен звук на слушалки. Този подход според мен има следните предимства:

 

1. Няма да си похарчиш парите за малко и маломощно комбо, което няма да ти е достатъчно за репетиции или живо свирене после.

2. Свиренето вкъщи, дори и на малко и маломощно комбо, може да е много дразнещо за хората, които съжителстват с теб и съседите. В началото едва ли ще си виртуоз, няма нужда да наказваш околните с измъчените звуци, които ще извличаш, повтаряйки едни и същи упражниения :)

3. Парите за комбото можеш да дадеш за по-добър бас, или да ги запазиш като основа за закупуване на по-добър усилвател. Можеш и някой "дистръкшън" ;) педал да си вземеш за тях, или може би хубав интерфейс към компютъра

Редактирано от MaPuHcKu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти е проблем, може да използваш тунер на компютъра и така да спестиш някой лев като за начало. Ще ти трябва един преходник за да може да си включиш баса към компютъра, ама той струва 60 стотинки.

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакайте сега, момчета, успокойте се малко :)

 

Подобно нещо за бас ИМА. Не става въпрос за канали на кубета и т.н., въпреки, че и това е вариант.

 

Задължително - в смисъл, че без него не можеш да свириш - със сигурност НЕ Е!

 

Китарта и баса са подобни инструменти и ефектите за тях също са подобни. Както има overdrive и distortion за китара, така има и за бас. Принципна разлика в работата им няма, разликата е в честотната област, в която работят. Spoke™, потърси в google/youtube с ключови думи "bass distortion demo" или "bass overdrive demo" и ще намериш клипчета, където ще чуеш как звучи баса с такива ефекти. Надявам се знаеш как звучи бас китарата без ефект. Ако не знаеш - по-добре първо проучи този въпрос :)

 

Успех,

Марински

 

P.S.: Ако няма група, която да те чака за репетиции и участия моят личен съвет е да не си купуваш усилвател в началото. Ако ще свириш/учиш/упражняваш вкъщи, купи си свестен бас и проучи как да си го пускаш през компютъра. Ще можеш да чуваш приличен звук на слушалки. Този подход според мен има следните предимства:

 

1. Няма да си похарчиш парите за малко и маломощно комбо, което няма да ти е достатъчно за репетиции или живо свирене после.

2. Свиренето вкъщи, дори и на малко и маломощно комбо, може да е много дразнещо за хората, които съжителстват с теб и съседите. В началото едва ли ще си виртуоз, няма нужда да наказваш околните с измъчените звуци, които ще извличаш, повтаряйки едни и същи упражниения :)

3. Парите за комбото можеш да дадеш за по-добър бас, или да ги запазиш като основа за закупуване на по-добър усилвател. Можеш и някой "дистръкшън" ;) педал да си вземеш за тях, или може би хубав интерфейс към компютъра

Марински, никой не ме чака за репетиция. Наистина смятам да спазя съвета ти, по- практичен е. И само да попитам за да вържа баса към компа какъв кабел ми трябва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.