Jump to content
Българският форум за музиканти

Солото На The Final Countdown


ge6a93

Recommended Posts

Здравейте, опитвам се да свиря солото на горепосочената песен, то ми е ужасно трудно да го изкарам с picking. Искам да го изсвиря с tapping, но не мога да намеря таб, така че някой би ли могъл да ми даде някакви напътствия или евентуално таб как се свири? Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно говориш за първата част с арпежите. Имаш минорен, умален, мажорен и пак мажорен. Би могъл да намериш тоновете само на 1ва струна, но ако искаш да изсвириш фигурата с тапване точно както е в оригинала, може да ти бъде дори по-трудно. Виж първо клипа, там на места се вижда ясно, как се свири, аз лично първо мислих, че се използва суип за дясната ръка, но в последсвие видях, че няма как или поне аз не мога да правя акцентите и затова пиквам и от там нататък е хамърони и пулофи, с постоянство и малко усилие излиза. Друг момент е, че и да успееш не се фрустрирай, че няма да зазвучи точно като оригинала, част от магията е 2ра китара свиреща на терци. Има и трети момент, който е, че може и да не е за теб още това соло, никак не е лесно да се докара добре. Пробвай, помъчи, погледай из ютюб, за жалост аз хубав урок за това соло не съм виждал, но вече може и да има, та гледай много, слушай много и сядай да свириш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Благодаря ти за обемния отговор, наистина 12, 14 и 15-то прагче на 2-ра струна ги смъкнах на 7, 9 и 10-то прагче на първа струна. Така поне мога да правя tapping-a, но не звучи точно като оригинала. Става, но не е перфектно. Ще се помъча, пък ако не излезе, вече ще продължа да опитвам с picking.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поиграй си със пикинга,защото никога няма да ти звучи с тапинг.Пробвал съм, не е същото,но и аз още не мога добре да изсвиря пикинг арпежа като хората. http://soundcloud.com/heartman/heartman-the-final-countdown 3:12 min.

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тапинг може да стане но няма как да звучи същото.Аз така с една част от Tornado of souls - целих реда на нотите ,но друго си е с перото да го издраскаш :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е така. В торнадо оф соулс съвсем спокойно може с тапинг да стане, там първо така го правих и после само заради гъзарията се напънах да науча "оригиналния" начин.

Във файнал каунтдаун също не е невъзможно чрез тапинг. Може! Обаче е по-"трики" тапинга. Трябва да се почне хамър он с лявата ръка после да се тапва и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, един съвет- не бързайте да си живеете живота защото и без това си върви като изтребител... :girl_witch:

Свирете неща ,които ви се удават и постепенно се натоварвайте!

Мисълта ми е ,че солото е за леко понапреднали китаристи и вие несъмнено ще влезете в тази категория някой ден /ако сте упорити и обичате инструмента китара/.Китаристите на Юръп са си класни , но не недостижими...

 

 

този младеж го свири с по-малко грешки

 

:coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е така. В торнадо оф соулс съвсем спокойно може с тапинг да стане, там първо така го правих и после само заради гъзарията се напънах да науча "оригиналния" начин.

Във файнал каунтдаун също не е невъзможно чрез тапинг. Може! Обаче е по-"трики" тапинга. Трябва да се почне хамър он с лявата ръка после да се тапва и т.н.

 

Да, наистина първо на 7-мо прагче на 1-ва струна започвам с hammer on, после hammer on на 10-то и тогава правя tapping на 14-то прагче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Я сега кажи и тоновете, щото ако някой се е дропнал няма да са там ... :hysterical::girl_cray2:

 

Както някой беше написал в подписа си (не го помня наизуст): "човек, който мисли с прагчета а не с тоновете.." ... сами си го довършете!

 

Со Здраве!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://soundcloud.com/dreammind/the-final-countdown-solo-try

 

Един бърз опит, не съм "хващал" солото , интересно ми беше как ше звукне терцичката, която според мен е най-важна за постигане звученето на солото. С пикинг е много лесно да се изсвири , стига да сте фенове на Блекмор като мен, щот на него в повечето сола си го има тоя пиниз с хамър он-чета,които един приятел нарича техника- татарла татарла :-))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Я сега кажи и тоновете, щото ако някой се е дропнал няма да са там ... :hysterical::girl_cray2:

 

Както някой беше написал в подписа си (не го помня наизуст): "човек, който мисли с прагчета а не с тоновете.." ... сами си го довършете!

 

Со Здраве!

Герги

 

Еми в стандартен тунинг (EADGBE) съм настроил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Аз те питам солото в коя тоналност е, а не как си се настроил, щото аз съм се настроил заядливо тая вечер, ама това не ми дава основание да обяснявам аджеба как се свири и кои "прегради" да се "настъпват" ... ако нямате конкретно мнение, моля не го споделяйте :cheers2:

 

Поздрави!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DREAMMIND, супер, само по-тихо терците, щото малко чалга пиниз става така. Иначе точно втората китара "прави" звученето, но трябва да е по-тихичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Много си прав. Нарочно оставих втората китара малко по-силна ,за да чуе пича как върви терцата, иначе трябва да е с 4-5 децибела по тиха и назад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа ето къде бил ключа от палатката!Аз въобще не съм се заслушал че са две китарки на терци и затова не ми звучи!Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.