Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ


Recommended Posts

Не почвай с нея преди да си сигурен, че е повредена, защото:

1. Не се знае какъв боклук си купил.

2. Не е сигурно как ще я запоиш и дали няма да прецакаш нещо.

3. Ако нещо работи не го разваляй.

Ползвай метода, описан от Парни Валяк.

 

Защо не послуша L.K.и Parni_Valjak сега да не излезе че интеграла не е читав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не оствам с впечатление, че ни слушаш. В тази ситуация не мога да ти бъда полезен.

Редактирано от L.K.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля , че нбаправих всичко , което ми казахте - проверих интегралките с отверка на крачетата и тази не даваше признаци на работа и я подмених с нова. Сега усилвателчето дава някакви признаци на работа , но има някакъв гаден брум...

Слушам ви и се старая да ви разбирам , защото нямам никакъв опит с тези ампове и електроники , но искам поне да разбера нещо....

Кажете къде ми е грешката...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Не почвай с нея преди да си сигурен, че е повредена..." Бутането с отверка ли ти даде сигурност?

Няма да те хокам, но наистина няма как да ти бъда полезен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутането с отверка ли ти даде сигурност?

Извинявай , но си противоречиш!

По-горе ми казваш "Ползвай метода, описан от Парни Валяк." , който е точно този с отверките и "Бутането" , а сега ми казваш

"Бутането с отверка ли ти даде сигурност?" и ми се сърдиш че не те слушам....

Слушам те и много те уважавам за това , че се опитваш да ми помогнеш!

Лека нощ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешиш, но не ти се сърдя. Правиш си експерименти на твоя си усилвател с твоя си бюджет.

 

Най-близката точка до изхода, която е описал Парния Валяк, е крак 6 на U3B. След нея сигналът минава през U3B, тонкоректора, U3А и чак след това към U4, която ти сменяш според мен прибързано. За да диагностицираш U4 ще трябва да подадеш брум с ръка и отверка на крак 1 на U4, като преди това си сигурен, че Q1 не е запушил сигналната верига. Преди да се заиграеш с TDA2050 трябва да измериш захранването спрямо маса на крачета 5 и 3 и изходното постояннотоково напрежение на крак 4. Чак след това можеш да имаш основателни подозрения, че нещо с TDA2050 не е наред. Другият повод за подозрения са прекомерно нагряване на чипа, трансформатора или горене на препазител (пази Боже и високоговорител).

 

Всичко това Парния Валяк не ти го е описал, защото тези операции са за след като си проверил описаните от него точки.

Ако въобще имаше начин този усилвател да се оправи с форумни съвети дискусията трябваше да протече така:

Парни Валяк: Провери с пръстче в/у отверката точка 1, 2, 3 и 4.

Баломби: Проверих т. 1,2, 3 и 4. Установих следното: ...

Парни Валяк (или някой друг): Сега бутни тук и тук и измери това и онова напрежение.

Баломби: (докладва за извършеното)

...

Парни Валяк (или някой друг): Смени чип еди кой си и премери това и онова).

 

Надявам се бях изчерпателен. Добре, че не практикуваш медицина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай...

Смених всички интегралки и сеги си работи както преди с леки компромиси - заради аналозите , но и така ще карам.

Благодаря ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото на тази девеойка е че е малко по - голяма от мен и не мога да я ушамаря :) - когато опира до бой по-скоро тя ме бие :blush::blush::blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е като е по-голяма с какъв акъл го е направила? Вярно не знае какво ще стане, ама това за да те дразни ли го е направила?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не започна да сменяш частите от входното стъпало назад, а реши да започнеш баш от крайното стъпало, което е най-малко вероятно да е изгоряло?

 

Ако запалката е била допряна до входния жак, предполагам, че повредата е била в U1 или U2.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fallenblood

Еми не мога да го обясня с думи - разликата в звука не е много голяма , но просто бях свикнал със звука на ампа преди промените , но и разликата въобще не е голяма така че това не е важно...

Докато смениях интегралките едвам не получих нервна криза...с тези малки краченца и докато стане добре споиката направо полудаях..... За това реших, че щом работи няма да го базикам още и ще оправя драйв канала като ми дойде вдъхновението(то не че кой знае колко работа но....).

Evtim Djerekarov

Еми щото много се бях ядосал заради ампа и трезвото ми мислене го нямаше.

Дано друг път да не1 ми се налага да правя някакви ремонти по тоя амп , че направо ще го изхвърля в реката(Огоста)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.