Jump to content
Българският форум за музиканти

Захранващ кабел за ефекти


Black Bird

Recommended Posts

Плс някой да е виждал да се продава

захранващ кабел за ефекти ..

В смисъл от един адаптер да се разклони за няколко камиончета....

 

знам за домашното правене...с поялника

 

но в София случайно да сте виждали такова разклонение готово!? :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не съм виждал.

 

btw няма ли да падне напрежението на изхода при връзване на повече от един товар (ефект) :think:

вече съм се съветвал при моите ефекти

няма проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Паралелно или последователно като консуматори?

не знам бе

просто става

и по картинки съм виждал готов кабел :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам - по скромни познания в единия случай може да изгърми трафа, а при другия ефектите да работят с по-ниско захранващо напрежение.

... ама щом си виждал ... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

начи пичове зимате си отделни трафове за отделните ефекти и тва е нема друг по прост и ефтин начин!

:beer:

не бъди толкова сигурен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

начи  пичове  зимате си отделни трафове за отделните ефекти и тва  е   нема друг по прост и ефтин начин!

:beer:

не бъди толкова сигурен

Ако консуматора (ефекта) ти гълта 300 mА и му сложиш още един ефект с 300 mА на траф 500 mА, нищо няма да стане. Малко натоварваш повече адаптора и той ще пече, но ако му прибавиш още един ефект, той може и да не изгори веднага, но края му е сигурен.

Редактирано от IvanDTr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някога някъде бях попаднал на саита на един фен...беше си направил едно куфарче със захранване и 6 камиончета (буквално,в долната част на малък куфар,като и капака си се затваря)...камиончетата мисля,че бяха с твърда връзка...изобщо много стегнато,много оригинално...значи стигат ти елементарни познания по електротехника...по-мощен траф и свързваш в паралел(захранването),това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако се прави кабел то захранването на всичките ефекти трябва да е направено в паралелна връзка. ако си земете 500мА адаптер според мен това съвсем спокойно може да поеме 5 ефектчета. все пак тока нужен за 1 операционен е не повече от 10-20мА.

Дори и да им трябва повече ток вероятността да изгори трафчето е много малка. то ще грее и толкова.

 

Пак по темата. Бях гледал някъде 1 сайт за електроника и за това как се прави захранване за повече ефекти, и интересното беше, че използваха отделно стабилизиране на напрежението за всеки 1 ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверете в xxxx, само че в частта от магазина където се продават дискове. там струва ме се че видях адаптър който захранва около 6 устройства на цена около 25 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверете в xxxx, само че в частта от магазина където се продават дискове. там струва ме се че видях адаптър който захранва около 6 устройства на цена около 25 лв.

:lol::lol::lol:;););)

 

 

Наистина ли!?!??!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.