Jump to content
Българският форум за музиканти

Спикър симулатор


Recommended Posts

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тея бобини и на мен не ми се нравят.А схемата която е дал Evtim Djerekarov нещо не се нрави на джоба ми с тея толквоа много оп.у-ли :)

Аз намерих в нета ето тази

ЛИНК

На сайта има и аудио семпли и на мен ми звучи добре,а пък и схемата е лесна и няма да ми излезе повече от 5-7 кинта :)

Утре смятам да ходя за елементи и да я правя.Ако някой успее да ме разобеди с по-добро предложение няма да се разсърдя :) Безработен ученик съм(за сега) и от голямо значение са факторите цена,качество и простота на схемата :)

"В спора се ражда истината" са казали по-умни хора от мен,обаче за момента не ме интерсува пасивна или активна ще е схемата,а коя е най-лесна,за най-малко пари и що годе хубава(не очаквам за 5-6 лева нещо особено хубаво) ;)

Благодаря ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Електрониката на схемата, която съм дал е в ценовия диапазон 10-15 лв. което може да се окаже по-евтино от кутийката. Чиповете ще струват около 3 лв.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Електрониката на схемата, която съм дал е в ценовия диапазон 10-15 лв. което може да се окаже по-евтино от кутийката. Чиповете ще струват около 3 лв.

По-малко да трябва да е.Пише,че може да се ползва какви да е оп.у-ли.Смятам да ползвам 4558,които са по 65 ст. :happy: Така че 2-та чипа излизат 1.30. А за кутийка.....и без нея ще мина за сега.Мен ми трябва за домашни цели. :blink:

Благодаря за помощтта все пак :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам проблем.Сглобих схемата,но не намерих такъв транзистор какъвто се искаше в схемата и сложих BF245A.Проблема идва от там,че работи само когато изключа токоизточника и то за 2-3 сек(май докато се разредят кондензаторите).Та може ли транзистора да е проблема или е другаде??? :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се регулират резисторите от захранващото напрежение и към нисък потенциал(може и тримери да се сложат).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аха, точно от там е. Трява на гейта да имаш около 1/2 от захр. напрежение-тва се регулира с резистора. Аз сложих КП303 и си бачка идеално

На гейта ли?Нали към гейта се включва входа от към китарата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, освен това трябва да има преднапрежение, за да се вкара транзистора в работен режим. Когато преднапрежението е твърде високо или ниско, транзистора е или запушен, или преситен, и не се влияе от входния сигнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен не се получи с BF245(бях пробвал и с някакъв друг аналог). Опитах се да регулирам на 1/2 но дори с много прецизен тример напрежението стига 2-3волта и прескача на захранващо, постових по-молък тример(също от тези с многото обороти), а отстрани съпротивления , така че да се регулира само в участъка, но пак не стана. Да не би да не става с този транзистор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става със всеки полевак, ама тогава трябва да му гледаш параметрите, и ще трябва да му промениш долното съпротивление, дето е паралелно с кондензатор.

Сложи го по-малко.. 500-600 ома.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.