Jump to content
Българският форум за музиканти

Даите муза за кубе :p


Recommended Posts

Пич,за всичко е така според мене :

Като си вземаш нещо най-добре да е качествено да не береш после грижи.

Имаш 200 кинта, според мене е най-добре да изчакаш и да купиш нещо по мощно щото според мене 15 W не са достатъчни. Според мене за около месец два ще те кефят и псле ще си дадеш сметка че е слабо. :(

Не си взимай също и 2-ра употреба квото и да ти казват освен ако не е от някой твой познат който няма да те метне. Имам такъв опит и с 2 китари и да ти кажа ся бича метъл на класическата :bravo:

То ми е ясно и аз като имам пари искам веднага да ги похарча и на първия момент да си купя нещо, ама опитай да успокоиш нагона и да събереш още, пък после лесна работа ПОВЕЧЕ ПАРИ=ПОВЕЧЕ КАЧЕСТВО + ПОВЕЧЕ ИЗБОР.

P.S.

Да не си изпиеш парите ей!!! ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пич,за всичко е така според мене :

Като си вземаш нещо най-добре да е качествено да не береш после грижи.

Имаш 200 кинта, според мене е най-добре да изчакаш и да купиш нещо по мощно щото според мене 15 W не са достатъчни. Според мене за около месец два ще те кефят и псле ще си дадеш сметка че е слабо. :P

Не си взимай също и 2-ра употреба квото и да ти казват освен ако не е от някой твой познат който няма да те метне. Имам такъв опит и с 2 китари и да ти кажа ся бича метъл на класическата :)

То ми е ясно и аз като имам пари искам веднага да ги похарча и на първия момент да си купя нещо, ама опитай да успокоиш нагона и да събереш още, пък после лесна работа ПОВЕЧЕ ПАРИ=ПОВЕЧЕ КАЧЕСТВО + ПОВЕЧЕ ИЗБОР.

P.S.

Да не си изпиеш парите ей!!! :godbless::P

Е .. то винаги човек иска по-мощно и по-мощно.

Не съм съгласен изцяло че 15-ка е слабо за домашна употреба... ако му усилваш волюм-а над средата е възможно съседите да свиката събрание скоропостижно. Отделно от това смятам че 200 кинта може да не стигнат за 15-ка щото повечето са по-скъпи. Но все пак въпрос на избор и нацк инти.... човека има някви кинти и е надъхан да си вземе комбои да се изкърти... по-добре да не спира порива :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента в нас свиря с един X Brand 15R. Вади доста приличн звук а дори увеличено на половина дразни съседите ми :metalist: Даже понякога го нося и на репетиций като трябва да се включи още някоя китара и върши работа. А има и вграден Drive който не е нещо особенно но ако нямаш процесор или там какъвто и да е ефект ще ти върши перфектно работа за упражнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди в магазина на xxxx (вносители на Фендер) на ул. Княз Борис I № 117 в София. Там има богат избор от малки и средни и кубета на Фендер и на други дъщерни фирми на Фендер. Можеш да пробваш различни модели от 100 до 300 лв. Моят съвет е за модел FM 15 DSP, който има вграден процесор с най-необходимите ефекти. Цената му е около 280 лв. Аз взех такъв и не съжалявам. От друга страна във форума може да искочи нещо по-добро и по-евтино. До сега два пъти съм купувал от хора от форума и съм останал много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 100$ бях намерил 15 вата лампово кубе Маршал,което цепи като 50в. транзистор.Верно,на късмет. <_<

Виж в "Джаза"кво има-на ул."Хр.Ковачев"2 мисля-близо до Фенса,изпадат хубави неща понякога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с това че 15ВТ са малко за вкъщи - не съм съгласен абсолютно! Аз имам 20вт лампов усилвател и не го усилвам повече от половината, защото не искам да ме слуша целия квартал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Overdrive, напълно съм съгласен с теб! За домашна потреба на човек не му трябва повече от 15-20 вата. Ама всеки иска малко по-мощно заради самотото качество на звука от по-мощно кубе (дето вкъщи никога няма да увеличи волюма повече от 1/3).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я кажете що да не си взема човека Behringer???

другия месец ми идва Behringer GMX 212

не че ще го върна де или нещо такова ама кажете що. все трябва да има някакви причини за да "не стават"

а относно Peavey-то аз имах едно Rage 158 Transtube 15w и свиреще страхотно това другото което е 240 лв. с реверб е Peavey Blazer 158 Transtube 15w разликата е само в реверба. speaker-a е Blue marvel. Има страхотен чист канал драйва не е лош аз лично сам записвал с него

и пак да припомня кажете за Behringer-ите. Що???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ниско качество на частите/монтажа, някой модели дават много проблеми след 1 година примерно, въпреки че не звучат зле

Ахаааа!!! Ами ти с какво кубе свириш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правен от мене лампов усилвател 20 вата, правен кабинет (кутия от някакво огромно руско радио), имам и правен Маршал 100вт, само че нямам изх. лампи ЕЛ34, а и без това е много силен за мене и така си стои

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 100$ бях намерил 15 вата лампово кубе Маршал,което цепи като 50в. транзистор.Верно,на късмет. :)

Виж в "Джаза"кво има-на ул."Хр.Ковачев"2 мисля-близо до Фенса,изпадат хубави неща понякога.

Това леко невероятно звучи ама ще се опитам да повярвам. Коя серия е това ?

Щото по мое впечатлеие Маршал не си играят 15-ватки лампа да правят.... затова ми е любопитно коя серия и модел е това въпросното.

А относно това че 15 вата са достатъчни за удома е мноого ясно. Говорихме наскоро че ако имаш някъв звер ... не можеш да му отпушиш звука и да му задвижиш окачването на говорителя за да му излезе баш саунда поради простата причина че ще ти се нацепят прозорците ако го усилиш колкото му е нужно за целта.

Дал господ всеки лампа за 100 долара.. ама.. това е леко от 1001 нощ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има точно кубета маршал 18ВТ, някой модификации се водят 15вт, някой 20вт - подобни модели: 1958, 1973, 1974, 1917, 1930, 2022 и т.н. (кубетата се водят "Marshall Bluesbreaker" май), това че има за 100$, обаче е трудно да се повярва, дори и 500$ са малко, защото това е изцяло лампова vintage схема

 

аз съм си правил усилватела по тая схема, с 2 изходни EL84, само че не ми харесва много звука и смятам да го преправям

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти трябва муза, по-добре изчакай да събереш повечко кинти.

Това което ще вземеш за 200 кинта става непродаваемо след макксимум 5,6 месеца и остава като паметник на младежкия ти ентусиазъм вовеки, освен ако не го подариш на някой. :blink:

В случая със големите покупки за мен важи английската поговорка:

"Не съм толкова богат, че да купувам ефтини неща".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично предпочитам Fender лампов, ама струва майкаси и баща си.

също не ти препоръчвам и behringer.

но това си е изцяло твое решение :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.