Jump to content
Българският форум за музиканти

Скапана китара


emthreex

Recommended Posts

Със тия 200 лева и още като събереш можеш да си купиш фендър мустанг. Има вградени ефекти , тунер ... абе екстра работа и не е скъпо.Пък по натам като видиш как звучи наистина не си струва смяна на адаптерите , просто нова китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да-трябва усилвател за свирене,кви компютри..

И лампа, и лампа...

Много си прав,но това идва с времето по дългия път на търсенето на саунд,тоест китарата да звучи като нея си и амп-а само да подчертава характера и.

Начинаещите ,които искат дисторшън на макс не улавят много разлики,но пак е по добре в усилвател,отколкото в комп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно се определя звук с думи..трябва да има Динамика,тоест,ако свириш по-нежно звучиш чисто,като вкараш атака има овърдрайв ,това е типично за Маршъл примерно,Фендер усилвателите са типично "чисти",но при всички случеи прекарана през процесори и компютри китара с много драйв не може да се разбере каква е -стерилно става.

То нюансите са важни,"туанга" и мекия дълъг тон на Гибсън и звънтящия агресивен такъв на Стратокастър и Теле се проявяват през ламБите най-вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казал, че китарата ти е боклук, защото имам такава вече от пет години, свирил съм на над 10 концерта с нея и нямам абсолютно никакви отлаквания. Използвам кубе Marshall MX 30W и BEHRINGER BO100, казвам ти, саунда й максимално се доближава до този на Stevie Ray Vaughan. Даже съм чувал, че по - старите модели Stagg ги правели в завод на Fender в Китай... :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казал, че китарата ти е боклук, защото имам такава вече от пет години, свирил съм на над 10 концерта с нея и нямам абсолютно никакви отлаквания. Използвам кубе Marshall MX 30W и BEHRINGER BO100, казвам ти, саунда й максимално се доближава до този на Stevie Ray Vaughan. Даже съм чувал, че по - старите модели Stagg ги правели в завод на Fender в Китай... :icon_shithappens:

 

 

Комик ... ахах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно се определя звук с думи..трябва да има Динамика,тоест,ако свириш по-нежно звучиш чисто,като вкараш атака има овърдрайв ,това е типично за Маршъл примерно,Фендер усилвателите са типично "чисти",но при всички случеи прекарана през процесори и компютри китара с много драйв не може да се разбере каква е -стерилно става.

То нюансите са важни,"туанга" и мекия дълъг тон на Гибсън и звънтящия агресивен такъв на Стратокастър и Теле се проявяват през ламБите най-вече.

 

Ако може да пуснеш някое видео или аудио със соло изпълнение...може пък да не съм улучил бройката или ти да си свикнал с този модел. Ще се радвам да видя какво наистина може тази пръчка, дето е в нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз викам да взимаш Вайпъра и си ти. Аз имам 30 ватов вайпър и много му се кефя. На който го покажа се хваща за главата. И даскала ми много го хареса. :headbang:

 

Поздрави!

Иван

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно се определя звук с думи..трябва да има Динамика,тоест,ако свириш по-нежно звучиш чисто,като вкараш атака има овърдрайв ,това е типично за Маршъл примерно,Фендер усилвателите са типично "чисти",но при всички случеи прекарана през процесори и компютри китара с много драйв не може да се разбере каква е -стерилно става.

То нюансите са важни,"туанга" и мекия дълъг тон на Гибсън и звънтящия агресивен такъв на Стратокастър и Теле се проявяват през ламБите най-вече.

 

Ако може да пуснеш някое видео или аудио със соло изпълнение...може пък да не съм улучил бройката или ти да си свикнал с този модел. Ще се радвам да видя какво наистина може тази пръчка, дето е в нас.

За Ю-тюб знаеш предполагам - търси.

Ако питаш аз какво свиря -раздел Джем ,от форум с не знам колко хиляди потребители 5-6 души участват,а останалите питат за евтино оборудване..

Не ловите Господ за шлифера така..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата ми е същата като твоята и с Вайпъра звука е на светлинни години напред. :) Взимай! Няма да съжаляваш. :whistle:

 

Поздрави!

Ванко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си ползвам старата тема за още един въпрос - къде в София може да намеря свестен лютир, който може да се справи със сетъпа на стага, но едновременно с това да не ми излезе колкото половината от цената на китарата? С други думи - вие къде сте си носили китарите като по-млади и сте останали доволни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.