Jump to content
Българският форум за музиканти

Скапана китара


emthreex

Recommended Posts

Здравейте. Нов съм тук, ако може да ме извините ако сбъркам нещо... :crying:

От известно време се опитвам да свиря на китара. Имам stagg g300 (ако това може въобще да се нарече китара) и я бода към саундкартата на компа. Пробвал съм Guitar rig и различни плъгини на FL студио. Резултатът е кофти звук...въпросът ми:

Събрал съм 200лв, смятам да ги увелича - какво да правя с тях - да сменя адаптерите или да купя малко кубе?

Ако е кубе - разгледах доста и най ми хареса като звук за мен Roland 20x, другият претендент е peavey vypyr 15, който има доста модулации на звука, но ме съмнява дали е качествена изработка като го гледам.

Ако пък препоръчате смяна на адаптерите (или поне само бридж първо), то тогава ако може да ме посъветвате къде в София има магазин за такива, защото аз честно казано не намирам.

Благодаря предварително. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз сега ще взимам кубе и аз съм се спрял на роланда а за правея съм чувал че разни дреболийки се чупят по добре роланда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг вариант е да си вземеш някой от интерфейсите на Line6 - хем ще продължиш да си свириш през компютъра, хем ще имаш повече симулации от кубенце.

Иначе Vypyr 15 си е качествено кубе, но имай предвид, че това е единствения модел от серията, при който няма възможност за свързване на футсуич, има по-малко ефекти, няма луупър, няма и миди ин и е с по-малък говорител. Vypyr 30 е по-скъпо, но има всичко изброено.

Роланд 20x е по-стар модел. Пo-новият се казва Cube 20XL., но той също е с 8-инчов говорител и май също има по-малко ефекти от Vypyr серията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Роланда има достатъчно ефекти за какво са му повече ... + това е много по здраво от пивитo сигурен съм ..

Редактирано от Johnyy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво, благодаря за насоката. А относно споменатия процесор, съгледах LINE6 POD 2.0 за под 300лв, което изглежда доста приемливо, но тогава ще ми трябва ли Direct Box/хубава саунд карта, за да го вържа с компютър? Като гледам няма изход за USB.

А за адаптерите нещо? Все пак има ли магазин някъде в София или се кара на втора ръка? Или разбира се Thomann...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам изобщо защо си си взел тоя пуст стаг .. всичките им китари не струват .. продай я или не знам но няма смисъл да сменяш адаптерите .. направо нова ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато не посвириш на кубе, та дори и само с чист канал, няма да чуеш истинския звук на китарата си и няма смисъл да и бараш адаптерите. Ефектите остави за по-нататък, когато овладееш чистия тон на китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да се опитам да засегна никого - свиренето през комп sucks :)

 

Вайпъра не е лош като за начало, второ, ако ще си свириш само вкъщи няма да ти трябва повече от 10 ватово кубе (даже понякога си е много като звук, според зависи от стаята). Във форума постоянно изпдат качествени кубета за тези пари, ако решиш да е но0во - отиваш до магазина с нещото наречено китара и си пробваш :)

 

Компютъра дава много неща, но не може да замени качествения звук на едно арно кубе : мойте 2 стинки!

 

Поздрави!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да се опитам да засегна никого - свиренето през комп sucks :)

 

Вайпъра не е лош като за начало, второ, ако ще си свириш само вкъщи няма да ти трябва повече от 10 ватово кубе (даже понякога си е много като звук, според зависи от стаята). Във форума постоянно изпдат качествени кубета за тези пари, ако решиш да е но0во - отиваш до магазина с нещото наречено китара и си пробваш :)

 

Компютъра дава много неща, но не може да замени качествения звук на едно арно кубе : мойте 2 стинки!

 

Поздрави!

Герги

 

Много е прав ... в момента свиря с Guitar Rig и след като пробвах едно кубе в дайнакорд ясно ми стана ква е разликата ... кубето е истината ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиваш до магазина с нещото наречено китара и си пробваш
:punk_guitar::greenangel:

Бе стига плюхте тая марка,навремето като имаше само Орфей соц производство не бяха по-читави - учебен инструмент.

И да-трябва усилвател за свирене,кви компютри..

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.