Jump to content
Българският форум за музиканти

Рок група сигнал!


Recommended Posts

^Филмираш се безпричинно, цитираш пост, който не се отнася до теб, засяга те само до удивителната(!) по отношение на заблудите ти, че няма мениджъри, но няма да те убеждавам в противното, всеки си има мнение. Останалата част от поста ми се отнася за всички оплаквачи и оплювачи. Аматьор не е обида, а актуалното състояние на повечето некомерсиални музиканти и си личи кой до къде е стигнал. Не ме карай да се чувствам ренегат заради теб, ок?!

:huh:

Редактирано от VALITCHY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Нищо лично, но наистина големи глупости каза - при положение, че всичко в тая страна свързано с пари е яко шуробаджанащина, чукане в задника и свирки, как така реши, че точно музиката, където 99% от хората са такива гнусни лицемери и мазници, успеха е изключение? Я ми дай пример с една единствена "утвърдена" група, която не се е мазнила на "партията майка"?

 

Сигнал наистина са били добри музиканти за времето си, но има един момент в който човек трябва да усети, че трябва да се пенсионира и да сдаде щафетата. Ако пропусне тоя момент, нещата отиват на излагация. Справка лиленцето иванова. Това обаче не означава, че и едно време и сега няма групи, които идейно и технически да не ги превъзхождат многократно, щото нека не си кривим реалността - нито вокала им(сори, не помня името) е коооой знае какъв талант, нито китариста им е коооой знае какъв виртуоз, нито самите им песни са коооой знае какви произведения на изкуството.

 

И за да имаш домашно, помисли върху два варианта:

На 15 си(когато повечето хора правят първата си група), събираш от закуски, врънкаш вашите за 100лв за да си купиш кремонка, свириш в долнопробна маза сред бурканите на някоя баба. Барабаниста ти кърти ушите с амати от младините на баба ти... картинката е пределно ясна на повечето групи.

На 15 си, тотална лигла, вашите са "бизнесмени"(на западен език казано - престъпници, измамници и т.н.), ти си мамината щерка и тати ти казва "сега ще те запозная моето момиченце с един чичко дето е директор на най-готиното студио в България, ще те научим да пееш и ще издадеш албум и ще станеш звезда". И плаща дебелата пачка на продуценти, реклама, реклама, реклама, реклама. Когато парите свършат, врътваш една бърза на някой дебелак за "отстъпка от цената" и ставаш звезда :huh:

 

... естествено, всеки е в правото си да вярва в чистия, невинен и артистичен подход без даване на дупе и, че има все пак утвърдени български звезди, които по един или друг начин са прескочили последните фактори... и всеки има право да вярва в Дядо Коледа ;)

 

П.П. Нищо лично, просто явно нямаш поглед върху просперирането в БГ на високо ниво в която и да е сфера на изкуството, а и не само :) Не веднъж съм казвал, че тук никой няма изгода корупцията, връзките и даването на гъз да изчезнат, щото самия народ се крепи на това :)

 

... прегледай един много добър български филм, доколкото бг киното може да се нарече добро - Маргарит и Маргарита - ще се учудиш колко е актуален и към днешна дата

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Филмираш се безпричинно, цитираш пост, който не се отнася до теб, засяга те само до удивителната(!) по отношение на заблудите ти, че няма мениджъри, но няма да те убеждавам в противното, всеки си има мнение. Останалата част от поста ми се отнася за всички оплаквачи и оплювачи. Аматьор не е обида, а актуалното състояние на повечето некомерсиални музиканти и си личи кой до къде е стигнал. Не ме карай да се чувствам ренегат заради теб, ок?!

:huh:

Добре ;) ние сме сериозни и си търсим мениджър не импресарио за чужбина, не продуцент, нищо друго само един мениджър.Имахме нещо като мениджър но човека нямаше достатъчно опит в музиката и по взаимно съгласие се разделихме с него.Очаквам да разсееш заблудите ми. :)

Редактирано от Mark Avrelii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... два варианта:

На 15 си(когато повечето хора правят първата си група), събираш от закуски, врънкаш вашите за 100лв за да си купиш кремонка, свириш в долнопробна маза сред бурканите на някоя баба. Барабаниста ти кърти ушите с амати от младините на баба ти... картинката е пределно ясна на повечето групи.

 

На 15 си, тотална лигла, вашите са "бизнесмени"(на западен език казано - престъпници, измамници и т.н.), ти си мамината щерка и тати ти казва "сега ще те запозная моето момиченце с един чичко дето е директор на най-готиното студио в България, ще те научим да пееш и ще издадеш албум и ще станеш звезда". И плаща дебелата пачка на продуценти, реклама, реклама, реклама, реклама. Когато парите свършат, врътваш една бърза на някой дебелак за "отстъпка от цената" и ставаш звезда

 

Tова, обаче не са примери - "как се случват нещата", а субективни, компилации ("филми") с цел обяснение и самооправдание относно - "защо при някого не се случват нещата". Има обаче, далеч по-реалистични и разпространени варианти, обуславящи 'непрестанния карък', които произхождат от: некадърност; непрокопсаност; неподготвеност; липса на чувство за реалност и правилна преценка; самодоволство; безкритичност; арогантност; безотговорност; липса на толерантност и самоконтрол; наивност; патологична хиперактивност; ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Надали :) Аз нямам за какво да се оправдавам, т.к. никога не ми е било цел да постигам каквито и да е "професионални успехи" в музикално отношение :) Но като човек, който познава достатъчно ярки примери както от тези, които правят свирките, така и от тези, дето им ги правят, съм си изградил достатъчно достоверна картинка как седят нещата тук. Всъщност ако не бях прав, нещата можеха да са доста по-различни, както колегата горе даде пример с Финландия :) А не да се излагаме по всякакви параграфи с всяко наше известно музикално парче. Все пак, ако въпроса ми за примера за музиканти/група, които не са лизали партийни задници остава отворен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7thString - За да получиш, първо трябва да дадеш?! :slap: така си е, хахаха.. ;) , съгласна съм, че първо трябва да дадеш оригиналност, висока музикална подготовка, непрекъснато доусъвършенстване и развитие и тогава, със сигурност ще получиш удовлетворение от работата си, успех и популярност!

Много неща са ни забранявали през годинити, обаче една хубава песен си намира пътя към "народната любов" и става евъргрийн, със или без одобрението и натрапването на който и да било.

Mark Avrelii радвам се, наистина трябва да се подкрепяме и да има приемственост между поколенията, съжалявам, че младоците не са възпитавани в тази посока и отричат всичко сторено до момента, а Светът съществуваше и преди 2000-та година, колкото и да им е чудно, факт!

А Сигнал са готини, колкото и да са остарели, но това чака всички - гадно, нали? Утре всеки един може да прочете същото за себе си, че е дърт и айде да се маха от сцената, тъпня! Дали така плюят Джо Кокър, Сантана..хайде да не изреждам, че май всичко е свързано с първите седем..

 

поздрави

Редактирано от VALITCHY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо си мислите, че само в БГ се плюе по някой. Влезте в ю тюб и вижте коментарите.

И освен това не всички остаряват, за справка - Пинк Флойд : ))

Да не казвам кои техни връстници е крайно време да се пенсионират, че сигурно ще ме баннат от тука ;)

Редактирано от pampi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте, отначало взехме темата на мезе, но без лоши чувства.

Повтарят се много неща, прелива от тема в тема: преди чалгата, Станислав Трифонов, сега Сигнал и т.н.

Моите 2 стотинки (с ДДС-то):

 

Сигнал ще съществуват, колкото си искат. Това е тяхно право, дори ако нямат доходи. Докато има хора, които посещават техни събития и купуват техни продукти, или ги канят в медии и платени концерти, ще свирят. Това важи и за плютия Веселин Маринов, за Лили Иванова и т.н. Има някакви идиотски клипове какъв бил някакъв тинейджър Бийбър(не помня точно името). Всеки си има публика, трябва да разберем, че не всички сме на един акъл. Това - едно.

Другото: за мен е важно (като за вече 40-годишен човек) да се стимулира изкуство, което да облагородява, ако не - поне да е КРАСИВО, или поне да не е прекалено консуматорско; тази музика е, общо казано, рок-музиката. И то не защото такъв е моят вкус, а защото рокът е несъгласен с простотиите и винаги е имал някакъв бунт и неукротимост. Тоест, самодоволството, олицетворявано от поп, черна музика, чалга и т.н, е малоумие в свят като днешния.

Така че аз подкрепям тази тенденция, но всякаква омраза, неконтролирана агресия и плюене по другите е точка в полза на инертните човешки маси, които консумират такъв тип музика (чалга, лигав поп и пр.), както се консумира козметика, лайфстайл и т.н.

 

Но истината е, че музиката е продукт. Не обичам тази дума, но това е така. И ако за повечето от нас да си музикант означава слава, блясък, лесни печалби, курви и пиене без парЕ, истината е, че всеки, докоснал успеха, е правил ОГРОМНИ компромиси, бачкал е здраво, скапвал си е личния живот, здравето, а много наши кумири - и живота, без време. Така че тази конкуренция и битка имат своите правила, повечето от които са ПА-ЗАР-НИ! Не съм икономист, но знам, че групи, които днес са символ на успеха и дрън-дрън, са минали своя горчив път на бутане, подмазване, компромиси, откровени мръсотии. И все пак, без талант те нямаше да са това, което са днес в очите на своите фенове. Само запомнете - живеем в относителен свят и всяка монета ИМА ДВЕ СТРАНИ.

 

Така че Сигнал заслужават уважение, че са се борили да правят това, което са искали. Съвсем друг въпрос е дали ни харесва.

 

На последно място ще споделя свое мнение, което не натрапвам.

Имам усещането, че повечето музиканти (изобщо - артисти)- волно или по-скоро неволно - подражават на някакви други успели модели. В това няма нищо лошо, всеки е тръгнал от някъде, светът не почва от мен. Въпросът е, че това подражание СЛЕД един момент убива смисъла на музикалното начинание - музиката ли е по-важна, или да успееш? Тук се забъркват много пориви; егото може да те изведе на върха, но като стигнеш там, дали ще си щастлив? Най-много сълзи са проляти за сбъднати мечти.

Другото DOCC го написа - бачкане и постоянно едно на ум. Винаги трябва да имаш чувство за реалност.

 

И ако всеки работи здраво, а не се занимава какви са другите, може би ще намери себе си - което е най-важното.

 

Толкоз от мен.

Редактирано от sa6tiat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да се върнем към темата.

http://www.album.bg/mercedesbg/images/26699288/

 

signal_f7593_26699288.jpg

 

P.S. Интересно съобщение при поставяне на снимка - You are not allowed to use that image extension on this board.

Редактирано от misterj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.