Jump to content
Българският форум за музиканти

Рок група сигнал!


Recommended Posts

^Това е истина, не казвам че е само Дет, но повече хора харесват Hard&Heavy ,от колкото чалга, просто чалгата се изтъква повече ,консултирайте се с статията на Стиф в брой 74 на про-рок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен не ми харесва, защото ми омразна всеки да плюе държавата и никой нищо да не прави по въпроса. Просто се всява излишно напрежение, а то и без това си е голямо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен не ми харесва, защото ми омразна всеки да плюе държавата и никой нищо да не прави по въпроса. Просто се всява излишно напрежение, а то и без това си е голямо.

 

Има такава държава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Това е истина, не казвам че е само Дет, но повече хора харесват Hard&Heavy ,от колкото чалга, просто чалгата се изтъква повече ,консултирайте се с статията на Стиф в брой 74 на про-рок.

Това ние много добре го знаем, въпроса е, както многократно съм говорил и писал, да има сцена за БГ бандите из цялата страна, дори и в малките градове, за да се завърти колелото. Да могат хората да видят и чуят на живо колкото се може повече БГ банди. И това при условията, бандите поне да си плащат разходите, а не да обикалят цялата държава на собствени разходи. И тогава ще се разбере кой кой е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още малко ни трябва да се налудуваме и да се напируваме и да изпростееме още малко и друс та - та та ама никва файда от това , за да осъзнаем че не това е живота и тръгнем да се клутивираме малко . Другия вариант по удачен според мен е по една хубава дрянова Сопа и бой , бой , бой , бой :):hysterical: бъзикам се . Историята го показва , че със сила не става или става , но частично . Но трябва да се измисли нещо . Не издържам вече да варя по улиците и постоянно да се чуват звуци от рода на : дръж кебапа , комшийката е секси , утеши с водка моето ранено сърце и тем подобни безкрайни нанасосваници . . . Сори , че се оклоних от темата ама такава е хавата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен не ми харесва, защото ми омразна всеки да плюе държавата и никой нищо да не прави по въпроса. Просто се всява излишно напрежение, а то и без това си е голямо.

Аз лично не визирам конкретно държавата. Процесите за които говоря са в световен мащаб (с малки изключения). Естествено в Бг нещата са още по-зле. Идеята ми е че капитализма погазва всичко, което не носи преки и бързи печалби. Неща като образование, здравеопазване, култура, наука са звена, които изискват пари без веднага да ги връщат. Връщат се след години на децата ни. Малкото добро което е останало го дължим на родителите си, които са изградили това, което в момента кой как може ограбва. Защото парата е всичко. А не беше така.

А телевизията е един от основните лостове за манипулация на обществото. Капитализма насажда нуждата от прекомерно потребление, създава хора консуматори. Всяка реклама, всички лъскави коли и жени показват точно това. Имаш пари - имаш всичко. А не, че рекламодателите искат да ни маниполират. Не, просто тяхната цел са парите, а това е средството да ги получат. Защото и те знаят, че всичко е пари. И затова продавача в магазина със средно образование ще взема повече от акушерка в майчин дом. Затова, ако тате е богат ще стане още по-богат, а аз ще уча където си поискам, а комшията като е учител, сина му ще учи в Долно нанагорнище и нищо няма да стане от него. Нищо, че на IQ теста ме прави крив.

И така системата работи на принципа 40 часа на седмица лижем чужди задници, за да може вечер в магазина и нашия задник да лизнат.

По просто казано - 5% от хората имат токова пари колкото останалите 95%. И така всички ние се гърчим за кефа на тея 5%. Това е!

Съжалявам, че толкова се отплеснах от темата. Просто телевизията е само една малка нишка от цялата тая игра на група хора. И ако на много от вас това ви звучи като тема за филм, то надявам се поне някой да се е замислил малко.

 

Лека ви вечер!

 

п.с. Аз за разлика от повечето тук нямам чак толкова лошо мнение за дългия, нито пък съм голям фен на Сигнал. Просто той и те са пешките в тази игра и аз не мога нито да обвинявам нито да симпатизирам на никой от тях!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

Защото парата е всичко. А не беше така.
Хм...не съм сигурна кое точно време визираш, но парите(или по-точно контрола върху различните ресурси) винаги и навсякъде са били всичко-говорим за управлението било на племе, било на държава.

В семейството може да се култивират каквито искаш алтруистични ценности-в зависимост от състоянието на обществото индивидите с такива ценности ще "успяват" или ще бъдат стъпквани.

Когато говорим за икономическо управление благоденствието на персонала и потребителите(социалният елемент, който би могъл да присъства в една управленческа програма/модел) не са застъпени много сериозно не само в България,а и в други (примерно европейски) държави.

Ако предположим, че сравняваш сегашното положение в България с това през комунизма... има един виц, че комсомолците измислили любовта, за да е*ат безплатно...ако се замислиш-виц..ама има много истина в него, отнасяща се и до икономическото управление.

За теб и твоето семемйство парите може да не са били всичко... както за голяма част от населението, просто защото не е имало за какво да ги похарчиш... кола ако искаш: в списъка и чакаш... жилище: в списъка и чакаш... нещо от корекома: 30 долара на година...за децата играчки: имаше един вид самосвали и един вид кукли.Това е идеалният начин да "манипулираш" обществото: давай му малко, но основни необходимости-по тази причина имаше безплатно висше образование(разбира се не и за враговете на народа), безплатно здравеопазване, карти за почивка, уникалните 0% безработица, но и еднаквите заплати.

На това му се вика "успиване на Овците": на пръв поглед си имат всичко, без едно: информация за всичко това, което НЯМАТ.

 

И затова продавача в магазина със средно образование ще взема повече от акушерка в майчин дом.

А aз си спомням времето, когато майка ми като специалист-икономист с висше образование получаваше същата заплата като начална учителка с учителски институт(демек полувисше) ... на това му се казваше "уравновиловка".:)

Всяко нещо-включително и различните (не случайно ги наричат идеални) икономически модели могат да бъдат обвинявани за чисто човешки избори и грешки.

Капитализмът като такъв не е виновен на никого: в Шотландия също е капитализъм, но за разлика от Англия примерно имаме социално общество.

Всичко е въпрос на ценностите на тези, които правят законите и съответните уредби + доколко хората, които съставят една общност изпитват необходимост да се развиват или не им пречи да са хуманоидни животни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е въпрос на ценностите на тези, които правят законите и съответните уредби + доколко хората, които съставят една общност изпитват необходимост да се развиват или не им пречи да са хуманоидни животни.

^щот не си тук,виж кви "хора"правят законите в Територията -

http://www.segabg.com/online/new/articlene...&id=0000111

:)

А матряла докато 90% гледа гей-чалгарски медии като бтв и нова винаги ше си е в овчето състояние :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един еиднствен отговор

 

Сигнал не продават!!!

 

може да са страхотна група но не продават... фолкаджийките с циците си отвън продават повече защото народа иска хляб и зрелища. Най-евтиния хляб и най-евтините зрелища..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

един еиднствен отговор

 

Сигнал не продават!!!

 

може да са страхотна група но не продават... фолкаджийките с циците си отвън продават повече защото народа иска хляб и зрелища. Най-евтиния хляб и най-евтините зрелища..

 

Колега това е ясно, те печелят от участия. Но някак си не ми се връзва, това е подигравка, все пак говорим за основателите на една култура, ако ме разбирате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз не разбирам. Какви основатели, на каква култура?

Миналата година Сигнал и Лора Караджова свириха на денят на град Елена. Заведох малката си дъщеря, която за първи път виждаше музика на живо с големи колони и т.н.

Поисках автограф от големите за нея, а те не само нямаха картички, но и не се подписаха на листче. Да не говорим, че супер звездата Лора Караджова избяга като прокажена от 8те деца, които искаха автограф от нея. Разстоянието до хотела беше около 50 метра и тя ги взе за рекордно време.

 

После телевизията била виновна. Айде стига - те не могат да си ценят и малкото почитатели, които са им останали, пък култура били създали.

 

Моля, модераторите да не ме банват. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз не разбирам. Какви основатели, на каква култура?

Миналата година Сигнал и Лора Караджова свириха на денят на град Елена. Заведох малката си дъщеря, която за първи път виждаше музика на живо с големи колони и т.н.

Поисках автограф от големите за нея, а те не само нямаха картички, но и не се подписаха на листче. Да не говорим, че супер звездата Лора Караджова избяга като прокажена от 8те деца, които искаха автограф от нея. Разстоянието до хотела беше около 50 метра и тя ги взе за рекордно време.

 

После телевизията била виновна. Айде стига - те не могат да си ценят и малкото почитатели, които са им останали, пък култура били създали.

 

Моля, модераторите да не ме банват. :pray:

 

Колега много е било гадно това с автографите, но недей така, лошо да се говори за хора, които са се борили с популяризирането на рок музиката вече 33 години е много не уважително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говоря за времето в световен мащаб от преди 30-50г. Ясно е, че на ниво управление и политика нещата винаги са били такива и винаги ще бъдат. Но самите хора никога не са драпали към парата така както сега. Социалната политика и капитализма не са взаимно изключващи се понятия. Нито единия нито другия модел в крайностите си не е "правилен". Примерно една Франция според мен съумява да балансира ситуацията. Там данъците са около 50% от доходите, но срещу това всеки гражданин има достъп до точно тези сфери, които у нас (и не само) са абсолютно забравени от държавата.

Ако говорим за комунизма - да донякъде го сравнявам. Но все пак тогава се съм бил на сегашната си възраст за да имам реална представа какво се е случвало. Съгласен съм че равните заплати убиват всякаква мотивация за развитие. Но сега сме в другата крайност има заплати от 200 до... страх ме е да предположа. И всеки нормален и интелигентен човек отива там където плащат и това срива най-важните опори на едно общество.

И не, парите не са били всичко за мен и моето семейство защото ако се разболея отивам до болницата със 10 стотинки за боза а не със 100 лева за добър ден. Да сещате се - говоря за частни болници, защото в държавните няма пари за ток, да не говорим за медикаменти. Парите не бяха всичко защото до 12 клас не съм дал 1 стотинка за образование а сега една нормална детска градина е 800лв на месец. За държавните отново не говоря - ако случайно се вредиш там, после дълго ще съжаляваш. И парите не бяха всичко защото със 30 лв. цялото семейство почивахме 10 дена на море, аз сега толкова струва една нощувка на един човек. И така мога да изреждам до утре а ще кажете "да ама сега заплатите са други" - да ама не. За сферите които говоря заплатите са увеличени да речем 2-4 пъти, а билетчето за градски транспорт 15 пъти. А тези които имат шанса да работят за нормални заплати живеят "почти" нормално. Казвам почти, защото в Бг колкото и пари да имаш пак си трошиш колата по същите дупки, пак те крадат същите цигани, пак гледаш същите телевизии, пак те хапят същите бездомни кучета, пак газиш в същата кал, защото това е работа на държавата, а тя е напълно абдикирала. Това бих го нарекъл "Криворазбрания капитализъм". Та както казах и преди - просто нещата при нас са още по-зле.

По въпроса за успиването - да така е. Народа винаги е бил манипулиран и винаги ще бъде. Не страдам от заблудата, че някога това ще се промени. Но манипулацията от преди създаваше стойностни хора, хора с ценности и идеални, които макар и донякъде изкуствени, са далеч напред от това което градим сега. Да сте забелязали от кога няма цветя в градинката пред входа? Кога за последно участвахте в пролетно почистване? А снега изринахте ли го? Е това са ни идеалите - боклука през прозореца и да му мислят другите. Просто всички ние сме научени да искаме, преди да сме дали. Това са плодовете на капитализма в България. Хубаво е, че все пак по света има места където фактите не са толкова тревожни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.