Jump to content
Българският форум за музиканти

Педали за китара!


Mafiozo

Recommended Posts

по добре е да си пазаруваш някой процесор за тия пари...

Абсолютно НЕ подкрепям мнението Ви, колега! Свиренето с РС е меко казано...гадно. С МИДИ клавиатура по-става, ама с китара... Благодаря, не пуша! Едно малко усилвателче ще му свърши доста по-добра работа!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И аз така мисля ама парво искахме с брата да проверим вариантите кое как седи кое е по добре и така нататак. Ама е вярно, че кубето ще ни сварши добра работа :D все пак сме начинаещи :) :guitar: :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами много е относително според мен. Мисля, че ако си купите малко и евтино кубе, шансът да звучи добре е доста малък.

 

Не ползвам усилватели с говорители - просто не мога да си позволя да пусна в къщи 50 ватов лампов усилвател с един или два 12" говорителя и да го усиля достатъчно, че да вади готин звук. Ако живеете в къща и имате добра изолация - супер, в противен случай е малко безмислено. Не мисля, че музицирането трябва да бъде тормоз за съседите, да не говорим че и те могат да ви тормозят ако вдигате шум.

 

Не мога да ви дам съвет, защото всичко е страшно относително. Мога да ви кажа кое в какви варианти ме е изкефило и колко време съм му се кефил преди да го анатемосам. Ако ви помогне като стартова позиция - супер. Като цяло трябва да се доверявате на ушите си.

 

Ето и това, което съм ползвал или пробвал и що годе ми е харесало. Няма подредба и предпочитания, просто различни варианти.

 

 

Вариант 1: Босс Метал Зоне + кубе (глупаво евтино 20 ватово кубе Дейв Лариос)

 

Не лош вариант, доста добре звучи. Убийствено за ритъм, страшно зле за сола.

 

 

Вариант 2: Босс ДС1 + кубе (доста добър транзисторен Маршал 50W - един от опитите на Маршал да симулират ламповите си усилватели)

 

Приятно звучи - вади типичният Сатриански звук. Не става за ритъм или поне мен не ме кефи за такива цели.

 

 

Вариант 3: Процесор Берингер Вамп2 - директно в хай-фи уредбата или компютъра

 

Доста добре звучи, особено в началото. Човек си вика - егати якият звук. После почва да усеща как липсва динамика, симулациите нямат плътност и т.н. Иначе е може би един от най-добрите компромиси. Хубавото е, че има симулации на много усилватели и има не малко ефекти (ревърб, дилей, хорус и т.н).

 

 

Вариант 4: AMT Californiа -> директно в хай-фи уредба или компютър

 

Много як звук. Ама наистина много як. Представлява най-общо казано 1/3-та от Санс Амп-а на Тех 21. Тази една трета е симулацията на Меса, без обаче възможностите за режим (clean/hi gain/hot wired) и режимите за спийкър симулация (off axis, center, classic). Братята руснаци са се справили много добре с копирането.

 

 

Вариант 5: AMT Fatal Tube-> директно в хай-фи уредба или компютър

 

Това е пак от същата серия и наподобява санс амп-а, но е с възможности за регулиране на параметрите и то плавно, а не с превключватели на твърди позиции както е при санс амп-а. Също много як звук. Има невероятен състейн. Както казва Матиас Еклунд - "Виждате ли тази черна кутийка... Много е грозна, нали ?... Обаче има невероятен състейн..."

 

 

Вариант 6: Санс Амп (Копие на Санс Амп2 от НАудио) -> директно в хай-фи уредба или компютър

 

Кефещ звук. Това си е класика.

 

 

Вариант 7: Дист Машин (Копие на Санс Амп2 от АМТ) -> директно в хай-фи уредба или компютър

 

Същото като предишното. Сравнено е - никаква разлика.

 

 

Вариант 8: Изцяло лампов предусилвател (Lee Jackson GP 1000) -> спийкър симулация -> компютър

 

Любимата ми комбинация. Вади много як звук, но за съжаление не е никак евтино това удоволствие.

 

 

Берингер също имат копие/имитация на санс амп. Казва се GDI21 и мисля, че е около 100 кинта.

 

Интересен вариант са кубетата на Берингер, които имат вградени амп симулации и някой и друг ефект. Евтинки са, а според някои хора и звучат доста добре. Проблемът е, че май доста се развалят.

 

Евтини кубета мисля че са на Фендер 15G и 15R, както и още една дъщерна фирма на Фендер - мисля че се казваше X-Brand. С тях обаче може да ви се наложи да си купите допълнително някое педалче за дисторшън. Въпрос на нужди и вкус.

 

Пробвайте, слушайте и така - няма идеален вариант.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ти давам съвет да си вземеш някой Зуум със амп симулация и да го вържеш директно към уредба/усилвател/компютър. До скоро не ги харесвах, но оня ден имах възможността да посвиря на един от последните им модели, и симулацията, особено на Дуал Ректифиър и Туин Ревърб ме накефи тотално - звука е много близък до истинските усилватели, само дето не звучи толкова топло и приятно като лампов усилвател, но за парите си е супер, по добре е от някое транзисторно кубе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак да се рекламирам най-нахално че съм особено вещ в изработването на МТ-2 Металзон. Има си и допълнителни екстрички, и е на половин цена, спрямо оригинала, а и е по-безшумен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ползвам Digitech RP80, със спийкър симулация на 11 Vintage усилвателя + акустична симулация. За 75-те евро дето дадох свири повече от прилично. Та по въпроса смятам, че наистина подобен процесор ще върши повече работа от шумно кубе 10 вата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами много е относително според мен. Мисля, че ако си купите малко и евтино кубе, шансът да звучи добре е доста малък.

Аз бих добавил ник'ъв :)

виж процесор+евтино кубе е друг въпрос.

Вие си преценете,спокойно межете да разпитате хора които свирят,пробвайте, пипнете, чуйте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има едно кубе фендер в списанието което ми дадоха кам китарата за 50 годишнината на Фендер. Frontmаn 15G то май е с грууф тюбс може ли някои да ми каже дали тва е така или сам се заблудил което е по вероятно :godbless:

А кам колко пари е Зуума?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фронтмен 15Г е транзисторно (но не е лошо), а зуумовете са 200-300лв, има и други добри марки, Диджитек и т.н, само не си вземай бехрингер, защото са супер смотона и евтина изработка!

 

А за Метъл Зоун - много е добър, но определено ти трябва кубе след него т.е. Китараа>Металзоун>Стандартен хи-фи усилвател ще звучи ужасно, виж Сансампа е друго нещо.

 

Та ако нямаш много пари ти препоръчвам за начало да вземеш процесор със качествен амп/кабинет симулатор или аналогов симулатор като СансАмп и да свириш към нормален усилвател/уредба, а по нататъка да вземеш и някво кубе, като тоя Фронтмен 15

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всички процесори за по 100 евро са смотани.решаваща е финансовата мощ.

Беринджър не са чак толкова лоши колкото си мислиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се че миналата година слушах един пич в магазина да пробва Frontman 15 със някакъв Скуаер Страт и не беше никак лошо - имаше блусарско звучене, наподобяващо силно старите усилватели на Фендер, дисторшуна му звучи яко за сола, но не много добре за ритъм и по-твърди неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми парво кубето пък после ше си зема някъв педал с по- здрав дист :):happy:

или намери някой да ти направи по-добре - излиза няколко пъти по-евтино и с по-качествени части

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Възможно е да пробваш с VST хост и ето тези http://www.kvraudio.com/get/465.html vst ефектчета които не натоварват процесора (особено, с 1-1,5Ghz ще стане работата :wub: ) Това са най-добрите VST емулатори на кубета и дистери който съм чувал - просто звучат много по-естествено (!! общо размера на сичко е около 350kb!!! )

Комплекта включва :

 

- Boss DS-1 (Distortion stompbox)

- Boss SD-1 (Super Overdrive stompbox)

- Tube Screamer (Overdrive stompbox)

- Oberheim PS-1 (Phaser stompbox)

- Univox Univibe (Modulations stompbox)

- Fender Twin 1969 (Guitar amplifier)

- Marshall JCM900 Dual Reverb (Guitar amplifier)

 

Ако има проблеми с картата пробвай тези драйвери http://asio4all.com/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.