Jump to content
Българският форум за музиканти

лампи срещу транзистори


Nikifena

Recommended Posts

през 15те години през които свиря на китара съм имал около 30 усилвателя на различни фирми(Маршали,Фендери,Пивита,Берингери,Роланди,Хюс и Кетнер,Крафт и разни други) някои са били транзисторни,други лампови.

Изводът ми е - има като лоши транзисторни,така и лаши лампови усилватели.

процесът на търсене продължава вечно.

плюс това и нашата представа за звук се променя с времето - например преди 6-7 години продадох Маршал анивърсари-изцяло лампово комбо- това е усилвател с който Джо Сатриани свири повече от 10 години ,преди да го смени с сигнатурното си ПиВи.

Та този усилвател го прададох само за 1200 лв- нещо за което днес ме е яд-щото го бях купил за 3000 - но не самата загуба ме дразни а това че когато го продадох не разбирах достатъчно добре какво имам(тогава не ме кефеше)- та миналата година чух Джон Мълан(световно известен джаз китарист от Англия) да свири в суингинг хол с бившият ми усилвател и направо се изядох от яд че съм го продал.Китариста на Карен Берньо пак свири с мой Маршал на концерта им в НДК(сегашният ми JCM5210)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kaкъв H&K си имал??

 

бтв. интересно - за JCM 5210 не съм чувал?? 5210 не беше ли "транзистор"? JCM са ламбовите серии...? Може и да се бъркам разбира се ...? дай инфо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да 5210 е транзисторен и е от серията на JCM - 800

и звучи почти едно към едно с ламповия вариант , колкото и да ни Ви се вярва.Прочете ревютата в хармони централ. ако го сравнявам с 8100 (хибрид-с лампа в предусивателя)главата,тъй като я имам и нея, по отношение на тона е класа -2 отгоре,

разликата - 8100 има повече звуци(4 срещу 2 канала), повече гейн - в случай че си закоравял метал и възможност да му хакнеш различни конфигурации с говорители.(с 5210 са правени всички записи на LZ - а кажи че не звучи лапово - ако не съм ти казал никога не може да познаеш!)

колкото до мен - явно съм тонфрийк, а това че съм неизвестен като музикант не ме притеснява - може би никога няма да стана. от 2 години правя собствена хард енд хеви група. първата формация след първата година се разпадна и труда отиде на кино. после отново - в момента още не е уточнен бас китариста, но януари смятам да запишем нещо студийно.

Хюс и кетнера беше атакс 40 - транзисторен - навремето Тони Макалпин ги рекламираше -даже е записвал албума си маднес с 200 ватовата глава от серията ,коята е хибридна - и не смятам че е кой знае какво.не ми е жал за 40 ватовато комбо че съм го продал ,макар че беше първият ми истински усилвател след вермона и л55.имал съм и преамп версията на атакса-лампата играе роля само за крънч и соло канала, докато клийн канала е солид стейт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.