Jump to content
Българският форум за музиканти

Един китарен тон и въпрос, свързан с него


7thString

Recommended Posts

Здрасти. Снощи си поиграх да си направя някакъв хай-гейн тон, който много ми хареса http://soundcloud.com/alexanderbukev/anoth...t-improvisation :oops:

 

Въпроса ми е в този шум в края, който не е кой знае какво докато се свири с други инструменти, но когато китарата е сама, е осезаем. Може ли някой да ми каже на какво се дължи?

Ригът е китара-ИО карта-гитар риг. Странното е, че на другия компютър този шум не присъства, та си мисля да не би уин7 да слага някакъв микрофонен гейн, който да изкопава шума... Другото, което си мисля е, че тази карта има доста голяма динамика на входа и може би трябва да се компресира малко преди гейна, но не съм сигурен... Идеи?

 

П.П. И критики и коментари за самия тон са добре дошли :thx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът ти идва от амп симулациите на Guitar Rig (вероятно 4-тя версия).

До колко е проблем не знам, но след доста главобол се спрях едва на няколко от предлаганите симулации, защото останалите вкарват много сходен на шумът за който ти си писал.

Мойте фаворити са JAZZ Amp, AC box, Twang Reverb, Tweedman. При тях с игра по корекциите и евентуално външни участници(stomp box), се получават доста приятни резултати.

Не знам при теб, но аз когато правя някоя бленда/тон за китара през Guitar Rig, започвам на чисто, без да разчитам на готовите пресети, а и никога не се задоволявам само със софтуер, винаги слагам и щипка хард(уер) :offtopic-001:

 

П.П.Готин тон и свирене.

Аз бих обрал малко модулиращият ефект, Phaser или Chorus, не мога точно да предценя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за насоката :offtopic-001: ще си поиграя довечера.

 

Иначе пресета го градих и аз from scratch. Модулациите принципно се контролират динамично - с input level modifier - колкото по-усилена е китарата, толкова по-малък е ефекта им :D за дда мога да свиря акустични партии намалено :) Но си прав, че малко твърде множко идат...

 

Май няма да се мине верно без един хубав преамп и хардуерен драйв :) Както и да го въртя и суча, винаги има онази "щипка" реалност, която симулациите не могат да вкарат :)

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с този шум се справям като просто изрязвам самия файл точно на мястото където съм спрял да свиря.

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът ми е насочен към live свирене, където не мога да режа, понеже така свиря на живо :offtopic-001: вариант е един volume педал на Slave In на крайния усилвател, но все си мисля, че може да има и софтуерно решение :D

 

П.П. С Noise gate не мога да свиря т.к. ползвам само един канал и "минавам" на чисто като просто намалявам китарата, а повечето нойс гейтове се ошашкват от това...

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Не знам за тона, ама това можеш да го включиш много спокойно като трето соло на Comfortably numb!

Не е никакъв комплимент,направо си е истина,бъди винаги себе си ,имитациите винаги се разминават те зависят и от моментното настроение на свирещият,но никой не го отчита това,то личи в изпълненията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като преслушах файла ми направи впечатление завършващият слайд

че оттеква със доста масивни реверб и т.нар.пинг-понг делей,

компресия и модулация.Според мен трябва да се поекспериментира

със чейна във рига.Може би редуцирането на горните ефекти или

промяна в последователноста им ще намали шума.

Ноиз гейт с лека атака и не много висок праг е добра идея.

А иначе вълшебното Екраниране,качествени адаптери,нови кабели

до 3м.,външен аудио интерфейс,проверка на нивата в софтуерния

миксер(и за включени/изкл. входове/изходи),промяна на положението

на китарата(по-далече от източници на смущения),преамп/ДИ бокс,

а тъй като прочетох,че ще е за live,бързото намаляване

от китарния волюм пот ще свърши чудесна работа.

Прегледай тези клипове:

http://www.youtube.com/results?search_query=guitar+rig+4+setup&aq=0

Още нещо се сетих:тъй като очевидно гониш плътност във микса ми

направи впечатление че е доста силна китарата на фона на останалат

част от инструментите в песента.Ако дръпнеш малко назад солото ще

звучи по-плътно и направо ще "залепне"в микса без да е необходимо

насищтването със ефекти.Понякога по-малкото е повече..

понякога-не. :thumbup:

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :) Много се радвам, че ви е харесало :)

 

За шума открих първоизточника - искали да имитират натуралния шум на усилвателя когато е усилен - явно са се попрестарали. Има си съвсем умишлено сложен noise generator в симулаторите на усилвателите :X писах на съпорт дали има шанс да се изключи, те викат че това било част от чара и автентичността на Guitar Rig... идеше ми да напиша ебем ти чара, ама не се сетих как да му придам същия замисъл и емоция на английски :D Та се надявам в следващата версия да са обмислили по-добре тия шумотевици...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.