Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара за дете


pere®™

Recommended Posts

Здравейте!

Малкият ми брат скоро ще става на 6 и сподели, че иска китара за рождения си ден. Та някой може ли да ми каже каква китара би била подходяща за него? Като размер, марка, цена(да не е скъпа :)) и също така и уроци. Като му взимаме китара ще трябва и да свири на нея, нали :rockon:

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Малкият ми брат скоро ще става на 6 и сподели, че иска китара за рождения си ден. Та някой може ли да ми каже каква китара би била подходяща за него? Като размер, марка, цена(да не е скъпа :)) и също така и уроци. Като му взимаме китара ще трябва и да свири на нея, нали :rockon:

 

Благодаря!

 

 

Вземи му от тези малките кухарки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дете на 6 години ще трябва китара размер 1/4. Ако не намериш в магазин, може да се поръча по интернет. Мисля, че бяха не повече от 100-150 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Кауфланд имаше едни кухарки за няма и толкоз пари... Мънички... Като за хлапак не виждам смисъл да се инвестира повече...

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е зле да ви я избере някой,който поне малко свири,че бях гледал в Благоевград една малка китарка,която беше с кофти поставени позиции - фалшива ,няма настройване..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, затова търся учител. И евентуално ще се консултираме с него ;)

става въпрос за София :thumbs_up:

Редактирано от pere®™
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте!

Дъщеря ми е на 5 г. Проявява интерес към китарата, а от скоро заявява, че иска електрическа. По принцип добре ли е да се почва с ел. китара? От каква възраст може да се тръгне на уроци? Дали трябва да се купува 1/2 или 3/4 китара? Ще ми е интересно да споделите мнение и впечатления. Здраве и успешна година на всички съфорумници! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :)
Нека споделя скромния си личен опит накратко за хората, чудещи се за размера на китарата...
Започнах да свиря във втори клас (т.е. на 7-8 години съм бил) и по начало съм дребен като ръст (правете сметка, че сега съм на 20 години и съм малко под 1.70 :D ). Първата ми китара беше един пловдивски Орфей, която си спомням, че като я поставех изправена, ми стигаше до носа в началото :D

Подчертавам ! Всичко, което изписвам в този post е лично мнение и не задължавам никой да се съгласява с мен, нито пък да спори.


По-добре вземете на детето голяма китара. Така по-лесно ще свикне (в началото първите прагчета ще са малко неудобни, но с малко тренировка всичко се постига) с инструмента и при желание за развитие в областта на китарите, няма да се нуждае от период на свикване при преход от по-малка към по-голяма китара.


За електрическата китара... тя даже може да е по-удобна, тъй като е в пъти по-тънка от една средностатистическа кухарка, но за сметка на това е и толкова по-тежка :)
Ще се нуждае от допълнителна техника (поне едно комбо), което изисква още пари, а и надали детето ще забива някакви жици още в самото начало (що ли си мисля, че повечето деца започвахме с разни детски песни... но може и да греша :) ). От гледна точка на свиренето - дали кухарка, дали електрическа, китарата си е китара... В момента ми е по-удобно да свиря на електрическа (било то с перо или пръсти) поради формата, дебелината и екшъна ѝ, но за едно хлапе, което тепърва ще си изгражда навика, това надали има особено значение.
Замислете се по-скоро дали си заслужава да се инвестира в електрическа китара, а не толкова "на кое е по-лесно да се свири" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето  ми ученици на възраст 4-6 години започват с класическа китара размер 3/4. Понякога и 1/2 ако детето има особено големи ръце, но никога 1/4 или full-size. Просто са неудобни. Аз съм против full-size китари да се дават на малки деца, най-малкото защото в първите няколко месеца се свирят и учат тоновете на първа позиция, а малките деца са с по-къси крайници, естествено, следователно не могат да достигат с лекота до тези прагчета. За чисто свирене на акорди да не говорим изобщо.

От друга страна 1/4 размер китарите които съм хващал също не стават, защото разстоянията между отделните струни са микроскопични и децата не могат да хващат акорди без да заглушават по 2-3 струни. Никой няма чак толкова тънки пръсти! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Класически китари за деца, размер 1/2 и 3/4 има в магазините нта Гема мюзик в София. Китайско производство, съвсем прилично изработени и на разумни цени около 50-60 лв. 
Друг възможен вариант за да свикне детето със струнен инструмент е покупката на укулеле, няколко вида се намират в същите магазини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме китара Squier и усилвател 15 W. Давам понякога на детето, но китарата макар и много удобна за мен, за него е неудобна и голяма. Ще видя детските китари в Гема мюзик, но цените им в онлайн магазина са като за нормална, цяла китара. Ще видя на място, и без друго трябва да се пробва и чуе инстримента :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.