Jump to content
Българският форум за музиканти

Дизайнерско запитване


Дизайнерско запитване относно китара  

62 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Здравейте!

 

От известно време се опитвам да си направя китара тип телекастер.

Първоначално смятах да е е едноцветна (все още е възможно), но в последствие си взех един фурнир - Зебрано и го лепнах на лицето.

Идеята ми се стори добра, но след като го залепих, сега малко ми изглежда като евтин тапет и остава надеждата че гланцът на лака ще промени това неприятно усещане .

Вариантите сега са няколко и малко се затруднявам да взема твърдо решение. Единия е да махна фурнира и да се върна на първоначалния замисъл един плътен цвят, но този вариант няма да участва в анкетата.

 

 

Другото колебание е дали да има пикгард.

Скицирах си няколко варианта, ще ми е интересно да получа и чуждо мнение.

Въпросът е чисто естетически , но все пак ще ми е от полза да знам, освен кой вариант ви изглежда най добре, защо точно него сте избрали.

 

 

 

1*

4011222585530149961294336586AY8UKEfs6mwdbRkxF8HZ.JPG

2

565451119527092661294336597jETqf9jF5SKLV8cLHN0v.JPG

3*

36319949118835836831294336603eV7rnDCVUSo2lvc9J8jj.JPG

4

1562862267173486892312943366098iTuZgMJ2k3fEHLGQ8fA.JPG

 

* - на снимките отбелязани с * нек адаптера няма как да е точно по този начин, ще има хром. ринг .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип освен за външния за друго няма да играе роля .

 

Ето една снимка на бърст върху зебрано само че на страт :

zeb6.jpg

 

И един телекастер зебрано без пикгард : yestra_tele2.jpg

 

Иначе отзад смятам да че черна, подобно на тази , но обмислям да има байндинг :

 

5877570357231525891294338988YfJgJhP4jxE04a1k64Sd.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За изчистената дървения #1 съм аз. Макар да не харесвам телекарстъри, първата китара определено изглежда приятно. :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колебая се между 1 и 3, цъкнах 1, ама май съм повече за 3.

според мене червеникав бърст много утежнява нещата, а без него пък наистина е суховатичко. но като видях тоя прекрасен бърст от снимката ахнах. даже като се прибера вкъщи, ще си я сейфя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не знам защо не ми допада китарата ми да изглежда като дъска,смисъл със цвят на дърво.. някак си недовършено ми изглежда..Определено харесвам по-изчистени модели но чак толкос изчистено не :Д:Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гласувах с 2, защото :

- не ми харесва бърст-а

- пикгарда някак си завършва идеята на зербаното и на боядисаната глава.

 

П.П. принципно харесвам теле без пикгард ... моята е така, а пък имам и една "дъска" орех която съм я планирал за такова теле - без пикгард и натурална (дори смятам да не е лакирана) - разбирай и 1 ми харесва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако бърстът стане като този на страта от снимката която си постнал аз съм за него.Пък такава китара без пикгард на мен ми изглежда недовършена та затова и №4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах за 2, защото това ми допадна. Гледам, че и на другите им е допаднало това.

Общо взето подкрепям казаното от @badValue.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ас съм за 2, ама ми се струва че бял пикгард ще седне много по свежо....Да, главата е черна, ама нищо.

Редактирано от the pick
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.