Jump to content
Българският форум за музиканти

Идеи и предложения за амп?


muzicantini

Recommended Posts

Моите варианти са за нещо фендерско -

Hot Rod deluxe

Blues Deluxe

De ville... все страшни ампове...

 

Ако намериш Twin reverb на старо за такава цена...сещаш се :topicsux::dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 45
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^Ти сещаш ли се,че туин-а и фендър въобще е известен с чистия си звук,а виж какво е писал човека -

По принцип харесвам маршалския звук
..
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе гледали сме Стиви Рей с неговия саунд - фийдбек няма и от друга страна - неговия идол Хендрикс,който е имал съдбата да го завлекат по английско и да свири с местните усилватели (Маршъл) от което се получава съвсем ново виждане за свиренето на ел.китара..,бих казал,че е променил рока завинаги.

Всеки сам си намира саунда,пичове :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уважавам много марката Фендер, но само що се отнася до китари. За ампове не ги харесвам, може и да бъркам, но това ми е мнението.

 

 

Понеже темата за амповете е доста обширна, да конкретизирам въпроса по друг начин:

 

Какви лампови ампове в посочения от мен ценови клас могат да се намерят в момента по нашите магазини - сиреч да ида и да пробвам на място? Знам, че в Динакорд има Бургери и Блекхартове, а в МЦИ има Маршали. Друго?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако държиш да е нещо ново - в Бг има и Orange. Скоро чух/опитах лампова главица от марката и много ми хареса. Извади от абсолютно чист - до съвсем брутален звук с едно... теле,а съм сигурен, че крънча ще ти хареса :rockon:

Тук във форума един съфорумец GalinGeo (май) продава маршъли 2-ра ръка - виж в раздела "продавам". Комбото 1х12 беше под 1000 лв - така няма да имаш нужда от заместители, а за останалите пари ще може да вземеш и някое бутиково ефектче ;)

Хубав вариант е и поръчков усилвател - обърни се към Дими (metalhammer). Ще можеш да тестваш неговите "животни" в София. Правих го веднъж с една от главите му и останах много много доволен :)

KeRRANGKid спомена и Гарланд. Вярвам, че има доста хора от форума с такива усилватели, които на драго сърце биха ти дали да ги тестваш.

Редактирано от рахата
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да не остана и аз по-назад. Аз за Коледе си взех един Peavey Vypyr 30W. Нямам оплаквания засега. :) Но не е лампов, така че не ти върши работа. Но този Vypyr го има и в лампова разновидност. Има изход за кабинет, моделиращ е и в него можеш да вкараш тази красота. :rockon: Дано съм помогнал. :D

 

Поздрави!

Ванко

 

P.S:Има разни кабинети за по 200 евро, с които се вписваш в лимита 1500-1600 лева. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде има Orange?

 

Иначе custom e другата ми опция, но преди това искам да събера малко впечатления от пазара.

 

Здравей!

Аз го взех моя от ФОРТЕ -Благоевград но има и магазин в София В сайта има повече инфо за магазини работно време и тн

Телефона на собственика Васил е 0899193106-звънни му без притеснения!Успех!

 

fortebg.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си в София, вземи китара и иди в Динакорд в Дружба. Имат един Ampeg Jet 20, point-to-point wired (няма платина), влиза в твоя бюджет и звучи както си го описал. Сериийни Маржали, Фендери итн са окей, но това е най близо до бутиков звук по тукашните магазини. Няма да съжелиш.

20 вата са и окей за у дома и за свирене на живо, свука пък ще те разбие.

 

Поздрави,

Алекс

 

ПС: ютюб видео

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.