Jump to content
Българският форум за музиканти

Digitech Whammy 4 или Процесор с Whammy


programista

Recommended Posts

Здравейте,

 

Някой с повече опит с това били споделил мнение .

 

Може би искам да си купя Whammy, като вариянтите са два

 

1. Digitech Whammy 4 -170 Euro

или 2. Процесор на Digitech с whammy ---виждал съм да се продават във форума за по ~150 лева.

 

Процесорите отстъпват ли на самостоятелния педал.. с какво и колко?

--

едит : Ако някой в София разполага и с двете и е навит да ги пробвам , ще почерпя :)

Редактирано от programista
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвал съм и двете и сега съм с Whammy 4(отделен) Whammy първата версия е най-добрата, но е трудно откриваема и е скъпичка.

Ако искаш чисто Whammy по-добре си го купи отделно *из форума се намират в раздел "Продавам" на достъпни цени. :icon_shithappens: Ако искаш whammy-то да ти е част от ареснала и нямаш в момента финансова възможност да си го набавиш в момента го потърси в достъпен за теб процесор.

Успех :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш чисто Whammy по-добре си го купи отделно *из форума се намират в раздел "Продавам" на достъпни цени.

 

Би ли споделил с какво standalone Whammy-то е по-добро от това в Digitech RP80 примерно ? Това е, КОЕТО ИСКАХ ДА РАЗБЕРА !!!

Не става дума за финансовата възможност. Става дума за това, че според мен цената на този ефект според мен е прекалено надута....

 

И кога се е продавало whammy във форума за 150 лева .. защото според мен, това е достъпната цена за този ефект или пишеш на изуст?

ако беше за 150-200 да съм го купил и нямаше да ви занимавам с глупости, пък ако не ми хареса ще седи в шкафа или ще замине обратно във форума.

 

Предлагам да направим фондация "Да помогнем Ники Фена най-накрая да направи едно(или повече) уами ".... група във facebook вече съм направил..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да ти споделя разликата - просто едното звучи синтетично и изкуствено, а другото - просто звучи :offtopic-001:

 

Най-важния недостатък на процесорите за мен е неточността на foot контролера - досега не съм видял процесор, на който фут контролера да се държи плавно и като хората - най-често има лаг или прескача в първия момент...

 

НО

 

най-добре е да разцъкаш и двата варианта в някой магазин - ако сметнеш наистина, че не забелязваш разлики, или разликата те удовлетворява, вземай това, което ти е присърце - всичко в нашите занимания е субективно, а и "кеф цена няма ;)"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@programista леле споко бе човек, аз даже искам да ти предложа да пробваш моето уами ако искаш. НЕ пиша ей така, разликата е както в процесорите на бос с онборд ефекти симулации на педали спрямо оригиналните педали - синтетични са и не звучат толкова плътно итн. ТОва е разликата. Ако искаш да пробваш уами ще ти дам моето за проба ;) Намери си процесор ако можеш за проба и правим теста да се убедиш сам. пиши на ЛС ако те интересува.

 

FYI уами си купих за 200лв втора ръка от съфорумник. Недей да пилиш просто ей така, исках само да ти помогна :cheers2:

 

ПП Моето уами е Digitech Whammy IV ;) която се произвежда в момента. И цената на нов е напудрена това чудовище си заслужава всяко левче спореед мен поне.

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа, сега поразрових ebay и най-тънкото whammy 1во поколение, което намерих беше на търг с цена в момента US $202.50. Най-скъпото, което видях беше buy it now US $1,200.00..За сметка на това се намират от 2рото поколение, доста по-евтини. Имаше и за 100тина долара. Колегата 7thString е прав, че тези от процесорите звучат доста по-неестествено и не работят равномерно, а има "дупки" в хода на педала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@programista леле споко бе човек...

:):):):)

Мина ми през акъла мисълта, че е по-добре да си легна и да пиша на другия ден, ама на, никога не е късно да се изложиш..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.